שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא סטוצים, אהבה: מחצית מגולשי האפליקציות באמת מחפשים קשר

  סקר חדש בדק למה נשים וגברים משתמשים באפליקציות היכרויות, כמו גם את הרגלי השימוש שלהם. הנתון המפתיע? 42% מהמשתמשים באפליקציות מאמינים שמי שמשתמש בהן עושה זאת משום שהוא לא מסוגל למצוא בן זוג בחיים האמיתיים. ולנטיין שמח?

  נתראה בדייט, חמוד. בינתיים יש לי תחקיר קטן לעשות (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  נתראה בדייט, חמוד. בינתיים יש לי תחקיר קטן לעשות(צילום: Shutterstock)

  ישנה סברה רווחת לפיה משתמשי אפליקציות ההיכרויות הם, איך לומר זאת? לא האנשים הרציניים ביותר בכל הקשור למערכות יחסים רומנטיות, והמחשבה שעוברת בראשם בעת שהם מחליקים את אצבעם ימינה היא לא כיצד יפסעו לעבר החופה כשהם מזיעים מתחת לחליפה שלא מותאמת כלל למזג האוויר הישראלי, אלא יותר כיצד יפסעו לעבר הדלת לאחר סטוץ עם עלמת חמודות שהחליקה אף היא את אצבעה לצד ימין. אבל מחקר חדש מגלה שכולנו טעינו, ומחצית מהמשתמשים למעשה מחפשים אהבה.

   

  נפרדו מכם רגע לפני ולנטיין? אתם לא לבד

  טרנד: מקומות עבודה שואפים שתתחתנו כבר

   

  בסקר שנערך בקרב 1,209 אמריקאים, נמצא כי 49% מהאנשים שהשתמשו באתרים ובאפליקציות ההיכרויות עשו זאת מתוך מטרה מוצהרת למצוא בן או בת זוג למערכת יחסים בלעדית. 20% מהמשיבים, אגב, אומנם הצהירו שהם מחפשים מערכת יחסים רומנטית, אבל כזאת שמלבד הכפית הקטנה והכפית הגדולה ישנה מערכת סכו"ם שלמה, או במילים אחרות – סוגים שונים של מערכות יחסים שאינן בלעדיות.

   

  חלקם של האנשים שמשתמשים בפלטפורמות ההיכרויות מתוך מטרה מוצהרת למצוא סקס הוא רבע בלבד מכלל המשיבים. עד כאן לנתון המפתיע. ועתה לנתון מפתיע פחות: מרבית האנשים הללו הם גברים. למעשה, ישנם פי שלושה יותר גברים שמחפשים גוד טיים ללילה מנשים שמקוות לשכוח את השם שלך עד שהבוקר יאיר. עם זאת, כשמחלקים את המשיבים לפי קבוצות גיל, רואים שהנטייה לחפש פרטנרים מיניים יורדת ככל שעולה הגיל. אם 27% מבני 18-34 משתמשים בפלטפורמות המקוונות כדי למצוא קשרים מזדמנים, הרי שרק 14% מבני ה-55 ומעלה עושים זאת, ואילו הנטייה למצוא מערכת יחסים רומנטית עולה ככל שחולפות השנים.

   

  הנתון המדאיג ביותר שעלה בסקר הוא זה שקשור לשיעורם של אלו שאינם מחפשים מערכת יחסים בלעדית, משום שהם כבר נמצאים באחת. או בעברית פשוטה: הבוגדים. 7% מהנשאלים הודו שהם משתמשים או השתמשו בעבר באפליקציות ובאתרי ההיכרויות על מנת לבגוד בבן/ת זוגם. אחד מכל שישה נשאלים טען שבגידה היא סיבה לגמרי לגיטימית לשימוש בפלטפורמות ההכרות. אם אתם סקרנים לדעת מיהם אותם נוחים לבגוד, הרי שמדובר במילניאלס (או דור ה-Y), הורים לילדים מתחת לגיל 18, והפתעה – אנשים נשואים.

   

   

  ישנן סיבות רבות נוספות שבגללן אנשים משתמשים בפלטפורמות הכרויות מקוונות, כשחלקן לא קשורות באופן ישיר להיכרויות. כך, למשל, ארבעה מתוך עשרה נמצאים באפליקציות בשביל הכיף או העניין. יש להודות שהופתעתי מכך שיש אנשים שרואים דייטינג כדבר מהנה, אבל אני לא שופטת. אולי הם גם אוהבים ללכת לרופא שיניים, לכו תדעו. 29% הודו שהם משתמשים או השתמשו בעבר באפליקציות רק כדי לבדוק כיצד הן עובדות, ואולי זו המקבילה המודרנית של "לקנות פלייבוי בשביל המאמרים". לבסוף, 19% השתמשו בה כדי לחזק את הביטחון העצמי, נטייה שאפיינה בעיקר את המילניאלס הצעירים.

   

  עוד מתברר כי אנשים מחפשים ברשת את המאטץ' (בתקווה שלא למצוא את הקאטץ'), וזאת עוד לפני הדייט הראשון שלהם. כך, 60% מהנשאלים הודו שחיפשו את הדייט שלהם ברשתות החברתיות, 55% גיגלו אותו, ויש שהגדילו לעשות וחיפשו את מספר הטלפון שלו ו/או הריצו חיפוש על פי תמונות. נשמע לכם מורכב? אם התשובה היא כן, יתכן שאתם משתייכים לאנשים הטוענים שהאפליקציות הרגו את הרומנטיקה (אחד מכל שלושה אנשים). יתרה מכך, שני שליש מהאנשים אומרים שהם היו מעדיפים לפגוש פרטנר רומנטי מחוץ לאפליקציה, וזה כולל את רוב האנשים שמשתמשים באפליקציות בעצמם.

   

  אגב, 42% מהמשתמשים באפליקציות מאמינים שמי שמשתמש בהן עושה זאת משום שהוא לא מסוגל למצוא בן זוג בחיים האמיתיים שמחוץ למסך הקטן. אך למרות הדעות השליליות על השימוש באפליקציות, קשה לומר שהוא מסב סבל למרבית המשתמשים. המונחים המרכזיים שבהם השתמשו הנשאלים כדי לתאר אותן היו "מעניינות, נוחות ומהנות". קצת כמו לנסוע ברכבת, בהנחה שמצליחים בסופו של דבר להגיע ליעד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אני רק אחפש אותה קודם בגוגל
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים