שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חוקרים: אלו התכונות הנחשקות באתרי ההיכרויות

  מחקר חדש שפורסם השבוע מצא מהו התיאור העצמי שיגרום לכם להיתפס כאטרקטיביים ביותר על ידי בני זוג פוטנציאלים. רמז: תצטרכו לצאת בשבילו מהבית

  טינדר (צילום: Shutterstock)
  טינדר. יש תיאורים שיכולים להפוך אתכם לאטרקטיביים מהמתחרים (צילום: Shutterstock)

  כיצד נראה הפרופיל שלכם באתר ההיכרויות? אם אתם מתארים את עצמכם בפרופיל כאנשים שאוהבים להיות בבית, מספרים על הילדים שלכם או מזכירים, לא עלינו, סקס, כנראה שכדאי לכם ולכן לשנות טקטיקה כדי להגדיל את הסיכוי למצוא בן או בת זוג. מחקר חדש שפורסם השבוע מצא מהו התיאור העצמי שיגרום לכם להיתפס כאטרקטיביים ביותר על ידי בני זוג פוטנציאלים, וכדי לא להקדים את המאוחר רק אומר שזה הזמן לסגור את המחשב, לפשוט את הוואנזי ולצאת מהבית. כן, אני יודעת שקר, אבל אני לא בטוחה שיציאה מהבית לבושים כמו חד קרן תסייע לכם במציאת בן זוג שיחמם אתכם בחודש החורף האחרון שנותר.

   

  רווקים, כך תדעו אם אתם בררנים

  "נמאס להכיר ברשת, אנשים רוצים לחזור לטבע"

  המדריך לגולש באתר היכרויות

   

  במחקר, שנערך על ידי חוקרים בבריטניה, נדגמו כ-8,000 פרופילים מאתרי היכרויות שונים. החוקרים ניתחו את התיאורים הכתובים בפרופילים, וזיהו 25 נושאים מרכזיים שחזרו על עצמם, שבהם משתמשים אנשים כדי לתאר את עצמם. באופן לא מפתיע ובהלימה לסטריאוטיפים המגדריים, הם גילו שגברים נוטים לתאר את המעמד וההשכלה שלהם יותר מנשים, ואילו נשים נוטות יותר לתקשר את היותן דואגות לזולת (ואם לא מספיקה דאגתן כלפי ההולכים על שניים, הרי שהן אף נוטות לתקשר את חיבתן כלפי בעלי הזנב).

   

  לאחר מכן ביקשו החוקרים ממאה מתנדבים לדרג פרופילים על פי רמת האטרקטיביות שלהם. אחד הגורמים שהשפיעו על מידת האטרקטיביות של הפרופילים השונים בעיניהם היה עד כמה הפרופיל דומה לאופן שבו הם תופסים את עצמם. לאחר הכול, אין זה סוד שאנחנו נמשכים לאנשים שמזכירים לנו את האדם האהוב עלינו יותר מכל, נכון - את עצמנו. אבל מעבר לכך הצליחו החוקרים לזהות מספר דפוסים של העדפות שחזרו בקרב המדרגים, והובילו לממצאים מפתיעים.

   

  צפו: שקרים שרווקים מספרים על עצמם

  צפו: שקרים שרווקים מספרים על עצמם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מתוך 25 הנושאים שבהם משתמשים אנשים כדי לתאר את עצמם באתרי היכרויות, הפרופילים שתיארו פעילויות מחוץ לבית דורגו כאטרקטיביים ביותר. כך שבין אם אתם חובבי הליכות נמרצות בחיק הטבע ובין אם הפעילות הגופנית המועדפת עליהם היא התהפכות מהגב לבטן בשפת הים, האזכור שלהם עשוי לגרום לאנשים רבים יותר לפנות אליכם דרך האתר. נושא נוסף שיוסיף לכם אטרקטיביות על פי ממצאי המחקר, הוא האזכור העצמי שלכם כחובבי מוזיקה ואמנות, כשהללו – יחד עם הבילויים מחוץ לכותלי הבית – נתפסים כאטרקטיביים עבור נשים וגברים כאחד.

   

  הקפדה על אורח חיים בריא ודאגה לחברים ומשפחה הם נושאים נוספים שתורמים לאטרקטיביות, בעיקר עבור נשים. מבין התיאורים העצמיים שהורידו את אטרקטיביות הרווקים נכלל נושא ההורות, כאשר גם גברים וגם נשים שהזכירו את היותם הורים דורגו כפחות מושכים. סקס, שנתפס בחברה שלנו כנושא, איך לומר – סקסי למדי, אינו מקובל כתיאור באתר היכרויות, ואף פגם באטרקטיביות הרווקים.

   

  נושא נוסף שהוריד את ערכם של הרווקים היה השימוש במילה "נחמד". זה בהחלט היה יכול להיות נחמד לו כולם היו יוצאים עם בחור או בחורה נחמדים, אבל בפועל נראה שלמרות שכולם רוצים בן זוג נחמד, אף אחד לא באמת רוצה לצאת איתו. לבסוף, גם הדיבור על אתר ההיכרויות עצמו בתיאור העצמי הוריד נקודות לרווקים המחפשים. כולם מודעים בלאו הכי לקיומו של הפיל שבחדר, כך שבתיאור שלכם יוטב אם לא תצביעו עליו.

   

  החוקרים מפרשים את ממצאי המחקר דרך הסברים סוציו-ביולוגיים, וטוענים כי הנושאים שנתפסים כאטרקטיביים הם אלו שמצביעים על איכויות גנטיות של בן הזוג הפוטנציאלי או על מידת התאמתו כהורה לילדיהם העתידיים, אולם הם מתקשים להסביר מדוע כל כך הרבה אנשים משתמשים בתיאור עצמי שפוגם באטרקטיביות שלהם בעיני אחרים.

   

  "הדבר מצביע על קיומו של ניתוק פוטנציאלי בין תפיסה עצמית של גברים ונשים לבין מה שנחשב כאטרקטיבי", טוענים החוקרים. כך שאם ברצונכם למקסם את הסיכוי שתמצאו חן בעיני בני זוג פוטנציאלים באתרי ההיכרויות, אל תהיו מנותקים. עזבו את התפיסה העצמית שלכם בבית וצאו להופעת מוזיקה או לתערוכת אמנות. מי יודעת, אולי תמצאו שם בן זוג.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  אתרי היכרויות. חוקרים זיהו 25 נושאים שחזרו על עצמם בתיאורי הפרופילים השונים
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים