שתף קטע נבחר

נתניהו: "מיליציות מנסות למחוק את מדינת היהודים, זה ראוי לגינוי בידי כולם"

ברקע המשבר המתפתח עם פולין נאם נתניהו בפני ועידת נשיאי הארגונים היהודיים בארה"ב והתייחס לאנטישמיות בעולם. "אנטי ציונות זו הדרך החדשה של האנטישמיות", אמר

כנס וועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים הגדולים של ארה
נתניהו. "מיליציות מנסות למחוק את מדינת היהודים, כולם צריכים לגנות את זה"(צילום: אוהד צויגנברג)
 

ברקע המשבר עם פולין התייחס הערב (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו למלחמה באנטישמיות. "אנטי ציונות זו הדרך החדשה של האנטישמיות", אמר נתניהו מול נשיאי הארגונים היהודיים בארה"ב.

 

יש בעיה אחת שאנחנו מתמודדים איתה, וגם אתם רואים אותה והיא אנטישמיות", אמר נתניהו. "אנחנו רואים את זה בהאשמות שגויות כלפי יהודים, אנחנו רואים את זה בניסיונות להרוג יהודים על ידי אידיאולוגיות רדיקליות ומהקמת מדינת ישראל אנחנו רואים סוג חדש של אנטישמיות".

כנס וועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים הגדולים של ארה
נתניהו נואם בוועידת הנשיאים(צילום: גיל יוחנן)
 

נתניהו הבהיר את דבריו: "מיליציות מנסות למחוק את מדינת היהודים ואת היהודים ורק אותם. אנחנו חייבים לקרוא לזה בפשטות ובצורה ברורה - אנטי ציונות זו הדרך החדשה של האנטישמיות ולא משנה מאיפה זה מגיע. זה משהו שכולם צריכים לגנות אותו".

 

נתניהו אמר את הדברים ברקע המשבר המתפתח בין ישראל לפולין. משבר שבעקבותיו בוטלה ועידת מדינות וישגראד (פולין, הונגריה, צ'כיה וסלובקיה) שתוכננה להתקיים מחר בישראל. ראש ממשלת פולין מתיאוש מורבייצקי החליט שלא לשלוח נציג לוועידה בעקבות דבריו של ישראל כץ, ממלא מקום שר החוץ. כץ ציטט את דבריו של יצחק שמיר, שאמר כי "פולנים ינקו את האנטישמיות מחלב אמם".

בנימין נתניהו ומתיאוש מורבייצקי (צילום: רויטרס)
נתניהו וראש ממשלת פולין. הוועידה שתוכננה להתקיים בישראל בוטלה(צילום: רויטרס)
 

זמן קצר אחרי הודעת פולין הודיע ראש ממשלת צ'כיה, אנדריי באביז, על ביטול הוועידה. "במקומה יתקיימו שיחות בילטרליות", אמר. שגרירת ישראל בוורשה אנה אזרי זומנה הבוקר לשיחת נזיפה שנייה בתוך ארבעה ימים במשרד החוץ בוורשה. אזרי זומנה כבר ביום שישי שעבר לשיחת נזיפה, אחרי דבריו של נתניהו שבעקבותיהם פרץ המשבר הנוכחי עם פולין.

 

נתניהו נושא הערב את דבריו בכנס בהשתתפות של יותר ממאה מנהיגים יהודיים מ-53 ארגונים שונים בארצות הברית. ועידת הנשיאים היא ארגון יהודי-ציוני שפועל בארה"ב ומאגד את הארגונים היהודיים בתיאום והכוונת עמדותיהם ופעולותיהם בנושאים יהודיים אל מול הממשל האמריקני, ממשלת ישראל וגופי שלטון אחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים