שתף קטע נבחר

יועד מלוס אנג'לס התעקש להתגייס - ונפצע בגבול עזה

ההורים לא רצו, מספרת דודתו של יועד זגורי, אבל "בער בו להתגייס". היא תקפה את אושרת קוטלר: "איך אמרה 'חיות אדם' על מי שבא לתת את החיים שלו"? חברתו של לוחם הנח"ל נמצאת לידו, ההורים עושים דרכם מארה"ב

 

 

 

יועד זגורי בחר לעזוב את החיים בלוס אנג'לס ולהתגייס לצה"ל. הוריו, כך מספרת דודתו, ביקשו שלא ייסע - אבל הוא התעקש. אתמול (יום א') הוא היה קרוב למוות בגבול עזה. לוחם הנח"ל נפצע מרסיס של מטען חבלה שהשליכו מתפרעים פלסטינים - וכעת חברתו ובני משפחתו נמצאים ליד מיטתו בבית החולים באשקלון.

 

"קשה לי להבין מה קורה", סיפרה אלה אבי מור, חברתו. "אתמול בערב כשגיליתי בהתחלה אמרו לי שהוא נפצע, שמעתי רסיס וחשבתי שריטה, הייתי ממש אופטימית. ואז הבנתי שזה בצוואר ושזה קצת יותר רציני. יצאתי מהבסיס בשבטה, הגעתי לבית החולים בשלוש בבוקר. ראיתי אותו והבנתי שהמצב קצת יותר (קשה) ממה שחשבתי. עדיין לא דיברתי איתו עד עכשיו".

ירדנה בן אברהם, דודתו של החייל (באדיבות המשפחה)
יועד והדודה ירדנה. "המדיניות פה על הפנים"(באדיבות המשפחה)

אלה אבי מור, חברתו של החייל (צילום: מתן צורי)
אלה אבי מור, חברתו של הלוחם. "יצאתי מהבסיס והגעתי ב-3 בבוקר"(צילום: מתן צורי)
 

אלה ויועד הכירו דרך חברים משותפים מחו"ל. "שנינו מאזור לוס אנג'לס", היא מספרת. "אנחנו ביחד שנה וחמישה חודשים. הוא החבר הכי טוב שלי".

 

זגורי נותח בלילה ומצבו מוגדר בינוני. הוא נפצע אתמול כחלק מההתפרעות הלילית על הגדר שמוביל חמאס בצפון הרצועה - שבמסגרתה נזרקים מטענים מאולתרים וחזיזים. טנק של צה"ל תקף בתגובה עמדת חמאס והפלסטינים דיווחו על תשעה פצועים באזור.

יועד זגורי ()
יועד זגורי
 

דודתו של זגורי, ירדנה בן אברהם, סיפרה בבית החולים ברזילי שיועד "עזב הכל ובא לפה. לאבא שלו יש עסק בארצות הברית, ההורים התעקשו שהוא לא יתגייס והוא התעקש לתרום לצבא". לדבריה הם באו פעמיים מאז שהתגייס לראות אותו, "עזבו את העבודה בשביל לראות איך הוא מסתדר, איך עוזרים לו פה. לתת ילד כשאתה רחוק זה לא קל". בשעת השיחה הם עשו דרכם מארה"ב לארץ כדי לראות אותו, הפעם בבית החולים.

 

- ממה שאת מבינה, מה קרה שם אתמול?

"זה שהוא בחיים זה כבר שווה לנו הכל. אני מאחלת לכל החיים ולכל הצבא שישמרו על עצמם ויחזרו הביתה בשלום. בער בו להתגייס כי המדיניות על הפנים פה".

 

- מה זה אומר?

"ראית איך השמיצו את החיילים, הגברת קוטלר שאמרה 'הם חיות אדם'. אנשים עוזבים משפחות ובתים, עוזבים אחים ואחיות והיא באה להגיד על חייל שבא לתת את החיים שלו לארץ חיית אדם? שתשב במקום אמא שלו ונראה אותה. איך היא מרגישה עכשיו, איך היא ישנה בלילה?

 

"זה מאוד חורה לי ולמשפחה שלו. זה כתם לכל החיים, זה עצוב מאוד שאתה נותן את החיים שלך לארץ ואתה לא מקבל תמורת זה שום דבר".

 

אלי כהן, חבר משפחה מלוס אנג'לס שבנו אף הוא חייל בודד, סיפר שגם הבנים חברים טובים. "יש את הזיקה לישראל, קודם כל ישראלים ומשרתים את המדינה. הוא ילד מתוק וטוב, הוא ייצא מזה". על החיים רחוק מהארץ ועם בן חייל אמר כהן: "זה קשה מאוד שהילד שלך רחוק, אתה רוצה לחבק את הילד ולא יכול. הכוח של החיילים הבודדים הוא כוח אדיר, הם חוזרים לארה"ב, הם השגרירים הכי טובים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
יועד ודודתו ירדנה
באדיבות המשפחה
מומלצים