שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לעיריית תל אביב נמאס מקורקינטים ואופניים זרוקים ברחובות

  הכלים שניתנים להשכרה אישית חוסמים מדרכות וחניות ומעוררים כעס גם בקרב התושבים. העירייה פרסמה הנחיות לחברות ההשכרה השונות ובהן: איסור לקבץ יחד מעל שניים-שלושה כלים מלבד ליד מרכזי תחבורה וספורט

  גם לעיריית תל־אביב נמאס מהקורקינטים והאופניים להשכרה הזרוקים ברחבי העיר, וחוסמים לעתים מדרכות וחניות. במכתב שנשלח בסוף ינואר לחברות המשכירות כלים שלא מחוברים לתחנות עגינה, כמו ווינד, ליים ובירד שמשכירות קורקינטים חשמליים או מובייק שמשכירה אופניים. במכתב מאיימת העירייה נקוט אמצעים משפטיים ואף להחרים כלים אם יופרו כללים עירוניים חדשים.

   

  הקורקינטים החשמליים של בירד (צילום: FRANCES IACUZZI PHOTOGRAPHY)
  (צילום: FRANCES IACUZZI PHOTOGRAPHY)

   

  יש לכם אופניים או קורקינט חשמלי? בקרוב תוכלו להשכיר אותם

  הטענת? הרווחת: עוד חברה להשכרת קורקינטים בדרך

  "סע והשלך": מי יעצור את הקורקינטים השיתופיים?

  קורקינט שיתופי? לא בשכונת נווה שאנן

   

  במכתב בחתימת יאיר אמר, סגן מנהל אגף הפיקוח, מוזהרות החברות כי "פעילותכם במרחב הציבורי בתחום תל-אביב-יפו מתקיימת ללא היתר ונבחנת בימים אלו בידי העירייה". המכתב מציג כמו כן דרישות מהחברות הנוגעות למיקום הכלים בעיר, אותן יידרשו לאכוף מול לקוחותיהן. העירייה מזהירה את החברות כי אם תיאלץ להחרים כלים, היא תחייב אותן בהוצאות פינוי ואחסנה.

   

  בניגוד לשירות השכרת האופניים העירוני "תל אופן" הנשען על תחנות עגינה קבועות אליהן חוזרים האופניים בתום ההשכרה, חברות אלו מפזרות את הכלים ברחבי העיר והלקוחות יכולים לאסוף ולהשאיר אותם בכל מקום.

   

  בין הדרישות שמפרטת העירייה:

  • אין לחסום או לגרום הפרעה במעברים ציבוריים
  • יש להקפיד להשאיר מעבר חופשי ברוחב שני מטרים לפחות על המדרכה
  • אין להעמיד את הכלים במרכז המדרכה אלא רק צמוד לקירות ולאבני שפה
  • אין לחסום כניסות לבתים, תחנות אוטובוס וכניסות למבנים
  • יש להעמידם במרחק של שני מטרים לפחות מבתי עסק וחלונות ראווה
  • אין להשאיר כלים בגינות ציבוריות, שבילי אופניים וחניות
  • אין להשאיר מעל 2־3 כלים יחד, מלבד בכניסות למקומות הבאים: תחנות רכבת; מרכזי תחבורה כמו מסוף רדינג, ארלוזורוב, מרכזית ומסוף כרמלית; מוסדות ספורט כמו אצטדיון בלומפילד, היכל מנורה מבטחים, אצטדיון הספורט בהדר יוסף והיכל שלמה סיקסט

   

  למכתב קדמו תלונות רבות מתושבים על המטרד שיוצרים הכלים, שמנגד זוכים לפופולריות בקרב תושבים אחרים ומבקרים בעיר לאור קשיי התנועה והחניה בה. חברות ההשכרה יצטרכו כעת להפעיל סדרנים, ולצאת לקמפיין הסברה למשתמשים וגם ל"צפרים", אלה האוספים בתשלום את הכלים לטעינת לילה, ומחזירים אותם בבוקר לרחוב. בעולם אירע לא פעם שתושבים זועמים זרקו לפח או לים כלים שחסמו את דרכם. גם חלק מהעיריות שבהן פועלות החברות עשו זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: 	FRANCES IACUZZI PHOTOGRAPHY
  לא יותר מ-2-3 כלים ביחד
  צילום: FRANCES IACUZZI PHOTOGRAPHY
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים