שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עובדי קואופ מאיימים בשביתה: "דורשים הסכם קיבוצי"
  יו"ר ועד העובדים טוען כי הרוכשים לא מוכנים להתחייב לחתום על ההסכם: "נשבות עד שהרוכשים יתעשתו וישובו לדבר עם נציגי העובדים". זול ובגדול תודיע אם היא נסוגה מהבקשה לפסול את רמי לוי

  עובדי קואופ מאיימים להשבית מחר (ד') את פעילות הרשת. לדברי אורי צרפי, יו"ר ועד עובדי קואופ, "בימים האחרונים נפגשנו עם הרוכשים הפוטנציאליים אך לצערי הרוכשים גוררים רגליהם ונמנעים מלהתחייב לחתום על הסכם קיבוצי עם עובדי הרשת. אנחנו קוראים לנאמנים לשמור על זכויות העובדים ולפעול מול הרוכשים בדחיפות בעניין".

   

  ועד עובדי קואופ מזהיר: יש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי

  ההצעות לרכישת הקואופ נחשפות: הגבוהה ביותר של רמי לוי - 163 מיליון שקל

  10 מיליון שקל בדרך לפח: מה יעלה בגורל התלושים של קו-אופ

   

  עוד הוסיף צרפי כי "לא נאפשר לאף רוכש לרכוש את הרשת מבלי שייחתם הסכם קיבוצי עם העובדים. אנחנו מכירים את התנאים הנוראים לעובדים שנהוגים בחלק מרשתות הקמעונאות ולא נאפשר התעמרות בעובדי הרשת שלנו. אם לא ייחתם עם אחד הרוכשים הסכם קיבוצי מחר, נשבית את הרשת ביום רביעי עד שהרוכשים הפוטנציאליים יתעשתו וישובו לדבר עם נציגי העובדים״.

   

  >>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  ידיעות ()
   

  בתוך כך, רשת זול ובגדול קיבלה אתמול ארכה מהמחוזי בירושלים להודיע עד מחר בבוקר אם היא נסוגה מבקשתה לפסול את הצעת רמי לוי לרכישת הקואופ. זול ובגדול הייתה אמורה להודיע היום סופית לבית המשפט מה החלטתה, אולם אתמול הגישה לבית המשפט באמצעות עו"ד יוסף וקנין ועו"ד משה אביקם הודעה במסגרתה ציינה כי "בשל התפתחות משמעותית שיכול ותייתר את ההתדיינות בבקשה לפסילת הצעתו של רמי לוי, אשר מטבע הדברים לא ניתן לפרט אותה כל עוד לא גובשה סופית, יתבקש בית משפט ליתן לזול ובגדול אורכה קצרה להגיש את עמדתה".

   

  השופט אלכסנדר רון אישר לזול ובגדול להגיש תגובתה עד מחר. בתחילת השבוע פורסם ב"ממון" כי רשת רמי לוי וגם זול ובגדול קיבלו אישור מהממונה על התחרות לרכישת הקואופ בכפוף להחרגת סניפים. מתמודדת נוספת רלוונטית היא מחסני השוק שהצעתה ניתנה לאישור מהיר של הממונה. נאמני הקואופ הם ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצב.

   

  "פגיעה בעובדים עלולה לסכל את המכירה"

  ועד העובדים בראשות אורי צורף, המייצג כ-900 עובדים המאוגדים בהסכם קיבוצי, הזהיר בחודש שעבר במכתב ששלח אל נאמני הרשת כי העובדים לא יסכימו לרכישה שלא תשמור על זכויותיהם. המשמעות: על הרוכש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי של העובדים והוועד.

   

  העובדים, באמצעות עו"ד גלילה בורנשטיין, מזהירים את הנאמנים, עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, כי פגיעה בהם "עלולה לסכל את המכירה ולגרום לנזק בלתי הפיך, שלא נעבור עליו בשתיקה". צורף אמר אתמול למערכת כי בוועד "לא יאפשרו לעובדים לעבוד" באם הרכישה תתבצע על ידי רוכש שלא יקבל את דרישותיהם. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים