שתף קטע נבחר

בעקבות עתירת רפי רפאלי: כתב אישום נגד אביו של ראש עיריית הוד השרון לשעבר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הגישה כתב אישום נגד אביו ואחיו של חי אדיב, ראש עיריית הוד השרון לשעבר - בעקבות העתירה שהגיש אביה של הדוגמנית בר רפאלי, בה טען כי אביו של ראש העיר ביצע עבירות בנייה

כתב אישום נגד אביו ואחיו של ראש העיר לשעבר: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית הוד השרון הגישה לבית המשפט לעניינים מקומיים בכפר סבא כתב אישום נגד יוסף ויאיר אדיב - אביו ואחיו של חי אדיב, ראש העירייה בין 2003-2018. כך נודע ל"ממון". האישום: 18 עבירות בנייה בביתו של יוסף אדיב (94) ברחוב שח"ל בעיר.

 

אביה של בר רפאלי תובע את ראש עיריית הוד השרון

האם העיריות מגבילות את תוספת השטח לדירות במסגרת תמ"א 38?

"רעידת אדמה": מינהל התכנון דורש לבטל ההקלות לתוספת דירות בתוכניות שאושרו

 

בין החריגות הרחבת הבית ב-20 מ"ר, וכן מבנה קל של 107 מ"ר, סככת עץ, גגון, סככת חניה, וגדר שפלשה לשטח הציבורי. נוסף לחריגות נמצא שאדיב לא שילם שנים ארנונה על השטחים החורגים, ושילם על 131 מ"ר במקום 267.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

רפי רפאלי (צילום: שאול גולן )
רפי רפאלי(צילום: שאול גולן )
 

המהלך של העירייה הגיע רק אחרי עתירה שהגיש אביה של הדוגמנית בר רפאלי נגד חי אדיב והוועדה המקומית. רפי רפאלי טען כי בעוד שאליו הגיעו פקחים, קנסו אותו על חריגות בנייה והוא הסדיר אותה מול הרשות, על יוסף אדיב חל דין אחר.

 

רפאלי חזר ופנה לוועדה, וזו לא טיפלה בנושא. לבסוף עתר למחוזי מרכז באמצעות עוה"ד אביאל פלינט ואסף שובינסקי ממשרד יוסי לוי ושות', וטען שהוא טופל מייד על ידי הוועדה, והוגש נגדו כתב אישום בתוך ימים - בעוד שאצל אדיב "משכו את הזמן" למרות הראיות.

 

אדיב והעירייה טענו שאדיב הוא אב שכול והעבירות הן בניית חדר הנצחה לבנו; רפאלי טען שרק חלק קטן מהשטח הוא חדר הנצחה, וזה "לא יכול להסביר גניבת חצי מדרכה", לשון העתירה. חי אדיב, אביו והעירייה חויבו לשלם לו 7,500 שקל הוצאות משפט.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
רפי רפאלי
צילום: שאול גולן
מומלצים