שתף קטע נבחר

נאמני קואופ נותנים אור ירוק לרשת מחסני השוק

לאחר שחתמה על הסכם קיבוצי עם ועד העובדים ושיפרה את הצעתה הכספית - הנאמנים מסרו לביהמ"ש כי הרשת עומדת בכל התנאים על מנת לאשר את הצעתה. בכך עקפה מחסני השוק את רמי לוי וזול ובגדול בתחרות על הקואופ

התפתחות בקרב על רכישת הקואופ: נאמני רשת קואופ הגישו היום (ד') לבית המשפט עדכון על הנעשה בקואופ וציינו כי בנקודת הזמן הנוכחית מחסני השוק עומדת בכל התנאים הנדרשים על מנת לאשר את הצעתה. זאת לאחר שמחסני השוק העלתה את הצעתה ל-140 מיליון שקל, וחתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים.

 

עובדי קואופ מאיימים בשביתה: "דורשים הסכם קיבוצי"

ועד עובדי קואופ מזהיר: יש לרכוש את החברה יחד עם ההסכם הקיבוצי

ההצעות לרכישת הקואופ נחשפות: הגבוהה ביותר של רמי לוי - 163 מיליון שקל

 

הנאמנים קיבלו מכתב מאת באת כוח מחסני השוק, עו"ד עדי חכמון, לפיו מחסני השוק מעדכנת את סכום התמורה בגין רכישת פעילות הרשת לכדי 140 מיליון שקל. עם המציעות האחרות לא חלה התקדמות בנוגע למשא ומתן עם העובדים, אולם קיים פער כספי בין הצעותיהן להצעת מחסני השוק, גם לאחר השיפור של מחסני השוק.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

ידיעות ()
 

במקביל, קיבלו הנאמנים מכתב מאת באי כוח העובדים, עו"ד גלילה הורנשטיין ועו"ד אלון הורנשטיין, במסגרתו עדכנו את הנאמנים כי מחסני השוק חתמו עמם על הסכם קיבוצי בתנאים שסוכמו בין הצדדים.

 

הנאמנים הבהירו כי יש צורך וחשיבות רבים בהכרעה מהירה בדבר זהות רוכש הרשת. בהתאם לאמור, לנוכח ההבנות שהושגו בין מחסני השוק, העובדים ונציגי ההסתדרות וחתימתם על הסכם קיבוצי, וכן כי מבחינת הממונה מחסני השוק מצויה ב"מסלול ירוק", יוצא כי בנקודת הזמן הנוכחית מחסני השוק עומדת בכל התנאים הנדרשים על מנת לאשר את הצעתה.

 

יו"ר הוועד: "ההסכם הטוב ביותר לעובדים ולנושים"

הרשת חתמה אמש על הסכם קיבוצי עם ההסתדרות ונציגי עובדי קואופ. אורי צרפי, יו״ר ועד עובדי קואופ מסר: "ההסכם שחתמה אמש ההסתדרות ונציגי עובדי קואופ עם מחסני השוק הוא ההסכם הטוב ביותר לעובדים ולנושים".

   

לפי הידוע למערכת, מחסני השוק היא הרשת היחידה שניהלה מו"מ רציני להגנת זכויות עובדים, בעוד שההצעות של שאר הרשתות שמתחרות על רכישת קואופ פגעו בזכויות בעובדים וביכולתם לעגן על עצמם.

 

פרופ׳ ירון זליכה, המשמש כיועץ מיוחד המלווה את עובדי קואופ והההסתדרות במשבר, מסר כי "אם חלילה תוכשל העסקה, עובדי הרשת יחלו בשביתה שעלותה תהיה גבוהה בהרבה מהפער הכספי בין ההצעות. לפיכך, התמורה נטו לקופת הנאמנים בהסכם עם מחסני השוק היא ללא ספק הגבוהה ביותר".

 

שתי ההצעות הגבוהות בשלב זה מבחינת מחיר היא של רמי לוי וזול ובגדול. רשת רמי לוי הודיעה היום כי לא תתנגד לביצוע הליך התתמחרות. ההצעה של רמי לוי בגובה 163 מיליון, זול ובגדול עם 153 מיליון ומחסני השוק עם 140 מיליון שקל - לאחר שהעלתה את הצעתה היום מסכום של 138 מיליון שקל.

 


פורסם לראשונה 20/02/2019 14:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסכם קיבוצי עם מחסני השוק
מומלצים