שתף קטע נבחר

רצים בנפרד: פורסמו רשימות ש"ס ויהדות התורה

אחרי שנסתם הגולל על אפשרות של איחוד, פרסמו המפלגות החרדיות את רשימותיהן. בין השמות החדשים בש"ס: ראש העיר בית שמש לשעבר משה אבוטבול, שהפסיד בבחירות המקומיות ומקודם כעת לפוליטיקה הארצית

 

 

הרשימות החרדיות - הנפרדות - מתפרסמות: מועצת חכמי התורה של ש"ס הכריזה הערב (ד') על הרכב רשימת מועמדי המפלגה בבחירות לכנסת. בתום דיון שקיימו הרבנים נקבע כי אחרי היו"ר אריה דרעי, ישובצו בעשירייה הראשונה יצחק כהן, משולם נהרי, יעקב מרגי, יואב בן צור, מיכאל מלכיאלי, ינון אזולאי, משה אבוטבול, אוריאל בוסו ושלמה דהאן.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ראש העיר בית שמש לשעבר משה אבוטבול, שישובץ במקום השמיני, הפסיד בבחירות המקומיות אשתקד לעליזה בלוך, וכעת מקודם על ידי ש"ס לפוליטיקה הארצית.

אריה דרעי בהשקת קמפיין הבחירות של ש
אריה דרעי בהשקת הקמפיין של ש"ס(צילום: יובל חן)
 

 

הפסיד בבית שמש ומקודם לפוליטיקה הארצית. משה אבוטבול (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
הפסיד בבית שמש ומקודם לפוליטיקה הארצית. משה אבוטבול(צילום: אלכס קולומויסקי)

 המועמדים ברשימת מפלגת ש

הח"כים הוותיקים כהן ונהרי יופיעו ברשימה, אך התחייבו להתפטר מהכנסת בחלוף חצי קדנציה, ובמקומם ימונו נציגים חדשים וצעירים. השר לשרותי דת יצחק וקנין יפרוש מהחיים הפוליטיים.

 

בנוסף, קראה מועצת חכמי התורה לרב מאיר מאזוז, פטרונו הרוחני של אלי ישי, לשוב לתנועה, והסמיכה את אחד הרבנים לקיים איתו משא ומתן בעניין. עם זאת, אין בכוונת ש"ס לשלב את ישי עצמו במפלגה.

רשימת מפלגת יהדות התורה לבחירות ()

 

יעקב ליצמן בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין (צילום: משה מזרחי)
לא רצים יחד עם ש"ס. ליצמן(צילום: משה מזרחי)

מוקדם יותר, גם ביהדות התורה פרסמו את רשימת המפלגה, והגישו אותה לוועדת הבחירות המרכזית. זאת, אחרי שכבר נסתם הגולל על אפשרות לריצה משותפת עם ש"ס.

 

בראש הרשימה יעמוד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן - שבימים אלה מסובך בחקירה בחשד לטרפוד הסגרה של חשודה בפדופיליה. אחריו ברשימה: משה גפני, מאיר פרוש, אורי מקלב, יעקב טסלר, יעקב אשר, ישראל אייכלר, יצחק פינדרוס, אליהו חסיד ואליהו ברוכי.

 

טסלר, עד היום יועצו של ליצמן, יחליף את יו"ר הסיעה מנחם אליעזר מוזס כנציג חסידות ויז'ניץ. פינדרוס, שבלט ברמה המקומית כראש העיר החרדית ביתר עילית וסגן ראש עיריית ירושלים, מקודם לפוליטיקה הארצית, לאחר שבבחירות המקומיות נפסלה מועמדותו לראשות העיר אלעד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
רשימות נפרדות. דרעי וליצמן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים