שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכירת הקואופ: מחסני השוק מתחרה ברמי לוי - מעלה את ההצעה ל-148 מיליון שקל
  השופט אלכסנדר רון ממתין לעמדת הכנ"ר והנאמנים בטרם יכריע, האם לאשר את המכירה לנעמן בו רוצים העובדים והנאמנים, או לאפשר ללוי למצות את המו"מ עם העובדים ולרכוש את הרשת ב-20 מיליון שקל יותר, כפי שהציע

  בבית המשפט המחוזי בירושלים דן כעת השופט אלכסנדר רון במכירת רשת הקואופ. בנסיון לבלום את נסיונו של רמי לוי לרכוש את רשת קואופ, העלה כעת שלום נעמן, בעלי מחסני השוק את הצעתו ב-8 מיליון שקל ל- 148 מיליון שקל. מדובר בפעם השנייה שנעמן מעלה את הסכון. בשבוע שעבר הוא העלה את הצעתו מ- 138 ל-140 מיליון דולר, עם החתימה עם העובדים עם הסכם קיבוצי.

   

  קואופ: רמי לוי במו"מ עם העובדים על הסכם קיבוצי

  רכישת קואופ מגיעה לשיאה: התמחרות בין המציעים כבר בשבוע הבא

  נאמני קואופ נותנים אור ירוק לרשת מחסני השוק

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  השופט אלכסנדר רון ממתין לעמדת הכנ"ר והנאמנים בטרם יכריע, האם לאשר את המכירה לנעמן בו רוצים העובדים והנאמנים, או לאפשר ללוי למצות את המו"מ עם העובדים ולרכוש את הרשת ב- 20 מיליון שקל יותר, כפי שהציע. 

  רמי לוי. "הוא בתחושה שהעובדים לא רוצים שיקנה את הרשת" (צילום: דרור סיתהכל) (צילום: דרור סיתהכל)
  רמי לוי. "הוא בתחושה שהעובדים לא רוצים שיקנה את הרשת"(צילום: דרור סיתהכל)

   

  קודם לכן ביקש רמי לוי לדחות ב-48 שעות של רמי לוי בהכרעה על זהות רוכש הרשת. השופט שלח את הצדדים להידברות מהירה במהלך הפסקה בדיון. זאת כיוון שלדבריו חסר משהו שיקרין לנאמנים תחושת רצינות מטעם רמי לוי .

   

  "אני שופט שיודע לקבל החלטות. יש תחושה של שליש הריון והחיפזון מהשטן", אמר השופט. עוד לטענתו, הנאמנים בתחושה שחסרה רצינות מצד לוי. מנגד,

  טען בא כוחו של לוי כי גם הוא בתחושה שהעובדים לא רוצים שיקנה את הרשת. זאת למרות שהעלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל והסכים לחלק מדרישותיהם במסגרת ההסכם הקיבוצי שביקשו.

    

  קודם לכן עובדי הקואופ הגישו לבית המשפט המחוזי בירושלים את תגובתם לבקשת רמי לוי לדחות הדיון היום (בקשה שנדחתה על ידי בית המשפט) במסגרתה טענו כי "אין אמת בהודעת רמי לוי ואין כול 'פריצת דרך' במו"מ להסכם קיבוצי מול רמי לוי".

   

  עוד טוענים העובדים, באמצעות עוה"ד אלון הורנשטיין וגלילה הורנשטיין, כי "העובדים הלכו כברת דרך ארוכה לקראת רמי לוי, וזאת מלפנים משורת הדין והיה על רמי לוי לשבת למו"מ עם העובדים במהלך כול יום שני כול היום וכול הלילה באם היה צורך בכך על מנת ולנסות להגיע לנוסח מוסכם של הסכם קיבוצי. גם מתגובתו של רמי לוי עצמו במהלך הפגישה כאשר קם, התפרץ ועזב את משרדי באי כוח העובדים וגם מהתנהלותו במהלך כל השבועות שקדמו לפגישה בכל הקשור לעובדים, מודיעים בזאת העובדים לבית משפט כי אבד האמון בין העובדים לבין רמי לוי והם מבקשים לאשר את הצעת מחסני השוק".

   

  לוי העלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל

  במקביל לבקשת נאמני הרשת, רמי לוי הגיש כאמור בקשה לדחות הדיון שנקבע להיום בצהריים לעוד יומיים (28 בפברואר) והעלה את הצעתו לסכום של 168 מיליון שקל לעומת 163 מיליון שקל. זאת על מנת שיתאפשר לו להגיש הצעה חדשה הכוללת חתימה על הסכם עם עובדי הקואופ. אולם השופט אלכסנדר רון דחה הבקשה והורה כי הוא התקיים במועדו. עם זאת ציין כי אם יחשוב כי נכון לתת עוד יום יומיים לרשת רמי לוי למצות את המהלך שלדבריה מצוי בעיצומו, ישקול זאת בכובד ראש במהלך הדיון.

   

  רמי לוי ציין בפנייתו לבית המשפט כי "חלק משמעותי מההסכמות שגובשו עם מחסני השוק מקובל עליו וכי הוא יכול להגיע עם העובדים לנוסח מוסכם של הסכם קיבוצי תוך שיפור של חלק נכבד מההסכמות ושיפור מצבם של העובדים".

   

  לוי הודיע כי הסכים לשמר את תנאי שכרו והעסקתו של יו"ר ועד העובדים אורי צרפי, להגביל את מספר העובדים שהחברה בשליטת לוי תוכל לפטר, החברה לא תפטר עובדים לפני פרישה ועוד.

   

  לטענת לוי, נציגי העובדים דחו ועיכבו בקשות מצידו לנהל מו"מ עם העובדים, סירבו להציג את ההסכם הקיבוצי שנחתם עם מחסני השוק, והערימו קשיים שהובילו לכך שנדרשת ארכה של יומיים למיצוי ההליך. זאת ועוד, לוי ציין כי עליו לעבור מחר (ד') פרוצדורה רפואית, המונעת ממנו לפנות היום את מלוא זמנו לנושא.

   

  העובדים מנגד טענו כי אין בינם לבין לוי והם מתנגדים לדחיה ומבקשים לאשר את המכירה לשלום נעמן ממחסני השוק שהצעתו עומדת על 140 מיליון שקל. הנאמנים תומכים בעמדת העובדים ולטענתם, יתכן ונעמן יעלה את הצעתו הכספית כאמור במהלך הדיון היום.

   

  "לא היה זה נכון לקיים התמחרות "קלאסית"

  בדו"ח עדכון שהגישו הנאמנים, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצב באמצעות עו"ד שי גליקמן, נאמר: "הנאמנים סבורים, כי בנקודת הזמן הנוכחית, ולאור כברת הדרך שכל אחת מבין המציעות עברה במסגרת תהליך הגשת ההצעות, לא היה זה נכון לקיים התמחרות "קלאסית", שכן הנאמנים העריכו שהליך מסוג זה יגרום למתחרים להתבצר בעמדותיהם וכי לא תהיה לכך כל השפעה חיובית".

   

  באשר לרמוי לוי נטען כי לעניין התמורה, "רמי לוי הוסיפה להצעתה כי היא תאפשר מימוש תווי קנייה בסך של 10 מיליון שקל. רמי לוי מעמידה את התמורה הכוללת על סך של 168 מיליון שקל".

   

  באשר לזול ובגדול, "לזול ובגדול נקבעה פגישה עם באי כוח העובדים , אולם אצל באי כוח העובדים לא התקבל אישור מטעם נציג כלשהו של זול ובגדול כי בכוונתם להגיע לפגישה, ואכן במועד הפגישה לא התייצב נציג מטעמה".

   

  באשר למחסני השוק צוין כי "אין שינוי בשלב זה בהצעתה של מחסני השוק, לאחר שזו כבר עדכנה את הנאמנים כי חתמה על הסכם קיבוצי עם העובדים, וכי תמורת המכר הכוללת שופרה לכדי סך של 140 מיליון שקל".

    

  עוד ציינו הנאמנים כי ייתכן ומחסני השוק תשפר הצעתה בדיון בבית משפט. "לסיכומו של דבר - לאור המתואר במסגרת הודעה זו, הנאמנים סבורים כי יש לפעול למצות את הדיון הקבוע להיום לצורך הכרזה על הצעה זוכה בפעילות החברה".


  פורסם לראשונה 26/02/2019 09:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים