שתף קטע נבחר

קו הסיום בסאגת קואופ: רמי לוי ויתר, מחסני השוק תרכוש את הרשת

בעוד שהשופט כותב את הכרעתו - האם לאשר את המכירה לשלום נעמן ממחסני השוק תמורת 148 מיליון שקל, אותו העדיפו העובדים והנאמנים, או לאפשר ללוי למצות את המו"מ עם העובדים ולרכוש את הרשת ב-20 מיליון שקל יותר - משך האחרון את הצעתו

עכשו זה סופי: חודשיים לאחר שנכנסה להקפאת הליכים, רשת הקואופ נמכרה לרשת מחסני השוק של משפחת נאמן תמורת 148 מיליון שקל. מחסני השוק היא הרשת היחידה שהצליחה לחתום על הסכם קיבוצי עם עובדי קואופ, שיוצגו על ידי עוה"ד גלילה הורנדטיין ואלון הורנשטיין. רמי לוי משך את הצעתו לרכישת הרשת ברגע האחרון, לאחר שהעלה את הצעתו לסכום של 168 מיליון שקל.

 

מכירת הקואופ: מחסני השוק מתחרה ברמי לוי - מעלה את ההצעה ל-148 מיליון שקל

קואופ: רמי לוי במו"מ עם העובדים על הסכם קיבוצי

נאמני קואופ נותנים אור ירוק לרשת מחסני השוק

 

בבית המשפט המחוזי בירושלים דן היום (ג') השופט אלכסנדר רון במכירת רשת הקואופ. בתום הדיון, ובעודו כותב את החלטתו, משך רמי לוי את הצעתו וחזר בו מכוונתו לרכוש את הרשת; זאת, לאחר שלא זכה לתמיכת הנאמנים, רו"ח חן ברדיצ'ב ועו"ד שלמה נס, או לתמיכת העובדים, להם הסכים להעניק הסכם קיבוצי.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

ידיעות ()
סוף לסאגת הקואופ

השופט אלכסנדר רון אישר כאמור את הצעת מחסני השוק וקבע: "סיכום הנושא במתכונת שתבטיח את העובדים, ערך גלום בה, לרבות במישור החברתי והאנושי, שראוי לבתי המשפט לייחס לכך ערך רב. וכך נעשה גם במקרה זה. הצעת מחסני השוק מתקבלת כשהתמורה לקופת הנאמנים 148 מיליון שקל. הממונה על התחרות תעשה מאמץ להודיע בתוך שבעה ימים כי אישרה סופית האמור".

 

אורי צרפי, יו״ר ועד עובדי קואופ מסר: "אנחנו מברכים על החלטתו של השופט שקיבל החלטה אמיצה כשטובת העובדים עמדתה לנגד עיניו. מחסני השוק היתה החברה היחידה שניהלה איתנו מו״מ רציני וחתמה עם העובדים על הסכם קיבוצי. מי שאחראי להשגת ההסכם הקיבוצי עם מחסני השוק הם עוה״ד גלילה ואלון הורנשטיין, ממשרד עו״ד הורנשטיין, וראובן פרי נציג ההסתדרות".

 

רמי לוי ביקש לדחות את הדיון - השופט ביקש שיוכיח רצינות

מוקדם יותר היום, בניסיון לבלום את ניסיונותיו של רמי לוי לרכוש את רשת קואופ, העלה שלום נעמן, בעלי מחסני השוק את הצעתו בשמונה מיליון שקל ל-148 מיליון שקל. מדובר בפעם השנייה שנעמן מעלה את הסכום. בשבוע שעבר הוא העלה את הצעתו מ-138 ל-140 מיליון שקל, ביחד עם החתימה על הסכם קיבוצי עם העובדים.

 

השופט אלכסנדר רון המתין לעמדת הכנ"ר והנאמנים בטרם הכריע, האם לאשר את המכירה לנעמן בו רוצים העובדים והנאמנים, או לאפשר ללוי למצות את המו"מ עם העובדים ולרכוש את הרשת ב-20 מיליון שקל יותר, כפי שהציע.

 

קודם לכן ביקש רמי לוי לדחות ב-48 שעות את ההכרעה על זהות רוכש הרשת. השופט שלח את הצדדים להידברות מהירה במהלך הפסקה בדיון. זאת כיוון שלדבריו חסר היה משהו שיקרין לנאמנים תחושת רצינות מטעם רמי לוי.

מחסני השוק (צילום: מחסני השוק)
יש זוכה - מחסני השוק רוכשת את קואופ ב-148 מיליון שקל(צילום: מחסני השוק)

עובדי הקואופ טענו: אין פריצת דרך במו"מ עם רמי לוי

"אני שופט שיודע לקבל החלטות. יש תחושה של שליש הריון והחיפזון מהשטן", אמר השופט. עוד לטענתו, הנאמנים בתחושה שחסרה רצינות מצד לוי. מנגד, טען בא כוחו של לוי כי גם הוא בתחושה שהעובדים לא רוצים שיקנה את הרשת. זאת למרות שהעלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל והסכים לחלק מדרישותיהם במסגרת ההסכם הקיבוצי שביקשו.

 

קודם לכן עובדי הקואופ הגישו לבית המשפט המחוזי בירושלים את תגובתם לבקשת רמי לוי לדחות הדיון היום (בקשה שנדחתה על ידי בית המשפט) במסגרתה טענו כי "אין אמת בהודעת רמי לוי ואין כל 'פריצת דרך' במו"מ להסכם קיבוצי מול רמי לוי".

 

עוד טוענים העובדים, באמצעות עוה"ד אלון הורנשטיין וגלילה הורנשטיין, כי "העובדים הלכו כברת דרך ארוכה לקראת רמי לוי, וזאת מלפנים משורת הדין, והיה על רמי לוי לשבת למו"מ עם העובדים במהלך כל יום שני כל היום וכל הלילה באם היה צורך בכך על מנת ולנסות להגיע לנוסח מוסכם של הסכם קיבוצי. גם מתגובתו של רמי לוי עצמו במהלך הפגישה כאשר קם, התפרץ ועזב את משרדי באי כוח העובדים וגם מהתנהלותו במהלך כל השבועות שקדמו לפגישה בכל הקשור לעובדים, מודיעים בזאת העובדים לבית משפט כי אבד האמון בין העובדים לבין רמי לוי והם מבקשים לאשר את הצעת מחסני השוק".

 

נאמני הקואופ, רו"ח ברדיצב וד"ר שלמה מסרו בתגובה להחלטה: "אנו מברכים את בית המשפט - השופט אלכסנדר רון על שהוביל הליך מקצועי, מהיר, ענייני ויעיל לטובת הנושים, העובדים וחברי האגודה. ברצוננו לאחל הצלחה לבעלי רשת מחסני השוק בתקווה להמשך שגשוג חנויות רשת הקואופ ושמירת מקום עבודתם של העובדים. כמו כן אנו מודים לנציגי הממונה על התחרות שנרתמו ואפשרו את מכירת הרשת במהירות האפשרית תוך התחשבות במצב החרום אליה נקלעה הרשת".

הגיע לקו הסיום - ומשך את הצעתו ברגע האחרון ()
הגיע לקו הסיום - ומשך את הצעתו ברגע האחרון
  

 

לוי העלה את הצעתו ל-168 מיליון שקל

במקביל לבקשת נאמני הרשת, רמי לוי הגיש כאמור בקשה לדחות הדיון שנקבע להיום בצהריים לעוד יומיים (28 בפברואר) והעלה את הצעתו לסכום של 168 מיליון שקל לעומת 163 מיליון שקל. זאת על מנת שיתאפשר לו להגיש הצעה חדשה הכוללת חתימה על הסכם עם עובדי הקואופ. אולם, השופט אלכסנדר רון דחה הבקשה והורה כי הדיון יתקיים במועדו. עם זאת ציין כי אם יחשוב כי נכון לתת עוד יום יומיים לרשת רמי לוי למצות את המהלך שלדבריה מצוי בעיצומו, ישקול זאת בכובד ראש במהלך הדיון.

 

רמי לוי ציין בפנייתו לבית המשפט כי "חלק משמעותי מההסכמות שגובשו עם מחסני השוק מקובל עליו, וכי הוא יכול להגיע עם העובדים לנוסח מוסכם של הסכם קיבוצי תוך שיפור של חלק נכבד מההסכמות ושיפור מצבם של העובדים".

 

לוי הודיע כי הסכים לשמר את תנאי שכרו והעסקתו של יו"ר ועד העובדים אורי צרפי, להגביל את מספר העובדים שהחברה בשליטת לוי תוכל לפטר, הבטיח כי החברה לא תפטר עובדים לפני פרישה ועוד.

 


פורסם לראשונה 26/02/2019 16:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמי לוי נסוג - מחסני השוק צפויה לרכוש את קואופ
מומלצים