שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יו"ר הר"י: "מערכת הבריאות גוססת והממשלה שמה פלסטר"

  פרופ' חגי ציון, יו"ר ההסתדרות הרפואית, מתארח באלפן ynet ויוצא בקריאה לפוליטיקאים לקראת מערכת הבחירות המתקרבת להציל את מערכת הבריאות הקורסת. "אנחנו נמצאים בתת תקצוב קבוע, מרעיבים את המערכת כל הזמן ובסוף מערכת שמרעיבים אותה היא גוססת או מתה. כמו אדם"

  מערכת הבחירות העילתה הילוך, ועדיין רוב המפלגות לא מדברות על מצב מערכת הבריאות כנושא מרכזי כמו ביטחון או חוץ. יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, הגיע לאולפן ynet  כדי לומר כי חשוב להעלות את הנושא הזה לראש סדר העדיפויות.

   

  "אנחנו מנסים לעשות משהו ואנחנו נלחמים שייעשה משהו כי אנחנו בהסתדרות הרפואית מרגישים חובה לפעול למען בריאות הציבור ולמען מערכת בריאות איתנה, חזקה ומתקדמת", הוא אומר ומוסיף , "מערכת הבריאות גוססת והממשלה שמה פלסטר". צפו בדיון באולפן:

   

   

  הוא אומר כי יש צורך  במעשים דרסטיים כדי שלמדינה תהיה אפשרות להעניק שירותי בריאות לתושבים. "מערכת בריאות שגוססת צריכה טיפול יסודי והטיפול היסודי לא ניתן. אנחנו חושבים שבתחילת התהליך צריך להוסיף מייד חמישה מיליארד שקלים למערכת כדי לשקם אותה.

   

  "יש לנו צוותים רפואיים מן השורה הראשונה, מובילים בעולם, באים מכל המדינות בעולם ללמוד מאיתנו רפואה וללמוד את ההתמקצעות שלנו. אבל מצד שני אנחנו לא נותנים לתושבי ישראל מה שאנחנו יכולים לתת כי אם אין מיטות, אין מספיק רופאים ולא עובדים על הכשרה של רופאים צעירים שמסיימים לימודי רפואה ולא מקבלים אותם להתמחות בגלל שאין תקנים אז אין לנו היערכות לעשר ועשרים השנה הקרובות".

   

  הוא אומר כי צריך להיות תכנון ארוך טווח במערכת הבריאות, מה שלא קורה עכשיו. יש צורך להערך לעשרים השנה שעומדות להיות קשות בגלל הזדקנות האוכלוסיה. הכלכלה של מדינת ישראל היא אמנם כלכלה חזקה. אבל צריך להבין שהביטחון הבריאותי של הציבור הוא חשוב.

   

  "מפה אני רוצה לקרוא לכל תושבי ישראל, תדאגו לבריאותכם, לבריאות הקרובים שלכם, לקשישים, לילדים ולמשפחות, וכדי לדאוג לכך תצביעו רק למפלגה שבמצע שלה קיים נושא הבריאות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים