שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הכלה החרדית תופפה, הבד"ץ איים - הלהקה נאלצה להתנצל

  בידיעה שפורסמה ב-ynet תועדה כלה חרדית שהפתיעה ותופפה בחתונתה, אבל בבד"ץ העדה החרדית ממש לא אהבו את המחווה, ואילצו את התזמורת לפרסם התנצלות על נייר רשמי של הכשרות: "מתנצלים על מעשה שלא ייעשה, בפרצה נוראה בגדרי הצניעות"

   

  שמחת כלה: שירה רוסק    (צילום: יוני צור)

  שמחת כלה: שירה רוסק    (צילום: יוני צור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "מעשה אשר לא ייעשה, בפרצה נוראה בגדרי הצניעות באולמי וגשל בני ברק, ומתחייבים שמהיום לא יקרה דבר כזה": אחרי שליוו כלה מתפופפת בחתונתה - אילץ בד"ץ העדה החרדית את התזמורת של רולי ויואלי דיקמן לפרסם התנצלות חריגה ויוצאת דופן.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

   

   

  איציק רוסק ושירה הרשקוביץ, זוג חרדי, חגג לפני כשבועיים את נישואיו באולמי "וגשל" שבבני ברק. בידיעה שפורסמה ב-ynet תועדה הכלה, כאשר הדהימה את כולם ונטלה את שרביטי התיפוף למשך כרבע שעה, מבלי שלחתן או למשפחה היה מושג על ההפתעה.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות : 

   

  כל אותו הזמן המשיכו הזמר רולי דיקמן ותזמורתו של יואלי דיקמן, כוכבים במגזר החרדי, לשיר ולנגן כשהכלה החרדית מתופפת בצורה מרשימה. אלא שבבד"ץ העדה החרדית, המעניקים את הכשרות לאולמי וגשל הפופולריים בבני ברק, פחות התלהבו. מבחינתם, הגם שלדבר לא היה דבר וחצי דבר עם עצם הכשרות של האולם – הרי שבעובדה שכלה הרשתה לעצמה לתופף, הם ראו פרצה בצניעות, ומכאן גם בהכשר.

   

  ההתנצלות - על נייר מכתבים רשמי של הבד"ץ
  ההתנצלות - על נייר מכתבים רשמי של הבד"ץ

   

  למותר לציין כי החתונה של הזוג רוסק-הרשקוביץ התקיימה, כמקובל באולם, בהפרדה מלאה בין גברים לנשים - תנאי בסיס לקבלת ההכשר המהודר. אך הכלה המתופפת עוררה זעם רב בקרב רבני "העדה", שדרשו מהתזמורת לפרסם התנצלות פומבית שאיום בצידה: אם הדבר יחזור על עצמו – יוציאו איסור על הופעתה של התזמורת בשמחות.

   

  מכתב הרתעה לכלל האולמות

  בהתנצלות שהדופסה על נייר מכתבים רשמי של הבד"ץ נכתב: "אנו תזמורת דיקמן מצטערים על מה שקרה בשבוע שעבר, מעשה אשר לא ייעשה, בפרצה נוראה בגדרי הצניעות באולמי וגשל בני ברק, ומתחייבים שמהיום לא יקרה דבר כזה, ונתאמץ לשמור על גדרי הצניעות".

   

  האחים דיקמן משמחים את החתן והכלה (צילום: יוני צור)
  האחים דיקמן משמחים את החתן והכלה(צילום: יוני צור)

   

  עוד התחייבו: "וקיבלנו קניין גמור על כך שבאם חלילה יחזור הדבר על עצמו, אנו מסכימים שיודיעו ויפרסמו איסור על התזמורת להופיע בשמחות".

   

  יצוין, כי מעבר לאיום הכספי שהופנה כלפי חברי התזמורת, הדבר נועד להרתיע את כלל הציבור החרדי ואולמי השמחות המחזיקים בהכשר הבד"ץ של "העדה החרדית", שלא לקיים פעילות חריגה במהלך חתונות, בר מצוות או כנסים.

   

  "אין מקום לדברים מהסוג הזה"

  בד"ץ "העדה החרדית" נחשבת לכשרות המקובלת על כלל הזרמים בציבור הדתי והחרדי, ולכן מבוקשת ופופולרית במיוחד. הסרה אפשרית של הכשר הבד"ץ עלולה למוטט כלכלית את האולמות ולגרום לסגירתם, ולחברי התזמורת לא נותרה ברירה, אלא לקבל את התכתיב.

   

  עוזר דרוק, המפיק של התזמורת אמר כי "בעקבות הפרסום ב-ynet קיבל בעל האולם פנייה מהעדה החרדית אשר מעניקה את הכשרות למקום. הוא טען שאין לו קשר לדבר ואמר שאנחנו אשמים בזה.

   

  "לקחנו אחריות ולא שיחקנו משחקים, כי זה קרה על במה שניגנו בה. צריך להבין שאנחנו תזמורת חרדית, שמיועדת לבני ישיבות. אנחנו מנגנים גם באירועים תורניים של המגזר ולא יכולים להרשות לעצמנו שיהיה איזשהו פגם שיכול להזיק לאוכלוסייה שצורכת אותנו ורוצה שנהיה חלק מהשמחות שלה".

   

  דרוק מוסיף ומספר כי הביעו נכונות להתנצל רשמית, ולכן - יחד עם האחים המוזיקאים יואלי ורולי דיקמן - עלו לירושלים, אל משרדי "העדה החרדית", שם "הבענו את התנצלותנו הכנה ולאחר מכן חתמנו, שלושתנו, על המודעה".

   

  יואלי דיקמן, כוכב במגזר החרדי, אמר ל-ynet: "אנחנו תזמורת שמנגנת באירועים חרדיים ובני ישיבות לצד דינרים ואירועים תורניים, ובהתאם נשמעים לדעת תורה ולגדולי ישראל. כלל הגורמים הביעו את התנצלותם על המקרה. באירועים שאנו כתזמורת מופיעים בהם אין מקום לדברים מסוג זה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים