שתף קטע נבחר

בעקבות בדיקת ynet: הקבלן כן יבנה מעליות בפרויקט מחיר למשתכן

חברת שתית תכננה לבנות בניינים בני 3 קומות בפרויקט מחיר למשתכן בקריית טבעון עם הכנה למעלית בלבד. בעקבות הפרסום ב-ynet היא חזרה בה מהחלטתה: "נספק מעליות בעלות של 5.5 מיליון שקל במסגרת תרומה לקהילה"

בשורה חיובית לזכאי מחיר למשתכן בקריית טבעון: ל-ynet נודע כי בעקבות הפרסום בסוף השבוע שעבר, חברת הנדל"ן שתית החליטה לספק מעליות בכל פרויקט מחיר למשתכן שהיא בונה ביישוב שבצפון הארץ. זאת לאחר שתכננה לבנות את רוב המבנים בפרויקט בגובה שלוש קומות ללא מעלית.

 

לא ייאמן: קבלן מחיר למשתכן בונה בניינים לזוגות צעירים בלי מעלית

פינוי בינוי ענק בלוד: 3,600 דירות חדשות במרכז העיר

תוכנית בחיפה: 200 וילות בין דניה לגן הלאומי פארק הכרמל

 

 

מהחברה נמסר כי דירקטוריון החברה, המתכנס אחת לשנה כדי לדון במתן תרומות ובאסטרטגיית התרומה לקהילה של החברה, החליט לספק מעליות לכל המבנים בפרויקט "שתית שלי טבעון" כתרומה לקהילה בעלות כוללת של 5.5 מיליון שקל.

   (אדיבות חברת שתית)
הדמייה של פרויקט מחיר למשתכן של חברת שתית בקריית טבעון (אדיבות חברת שתית)

הפרויקט, שתוכנן על ידי אדריכלים מיקי ורדי וערן מבל, נבנה בשכונה החדשה צל אורנים, הממוקמת על שטחים פתוחים בסמוך לתחנת הרכבת ומצפון לשכונת אלרואי. הוא כולל 205 יחידות דיור, מתוכן כ- 50 יחידות דיור בשוק החופשי והשאר במסגרת תוכנית הדיור המוזל בבניינים של 3-4 קומות. כל מבנה יכלול בין 7-9 דירות, כאשר מחירי דירות שלושה חדרים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן יתחילו ב-790 אלף שקל. היזם אמור לקבל את הקרקע בקרוב, והזוכים צפויים לקבל את הדירות כשנתיים לאחר מכן.

 

החברה תכננה להקים מעליות רק בארבה מבנים מתוכננים בני ארבע קומות, ובשאר להותיר רק הכנה למעליות. הקמת בניינים ללא מעליות מתאפשרת במבנים נמוכים המוגדרים "בעלי אופי כפרי" בחסות תיקון לחוק התכנון והבנייה מ-1974, המחייב התקנת מעלית רק בבתים משותפים שגובהם למעלה מארבע קומות. עם זאת, 45 שנה אחרי אמצעי השינוע הזה מתבקש - בעיקר לאור קהל היעד של הפרויקט: זוגות צעירים, לעיתים קרובות הורים לילדים קטנים, שיתקשו לטפס במדרגות עם העגלה ושאר הציוד.

 

הגירה שלילית מהיישוב

שלום שטרית, מבעלי ומנכ"ל שתית, מסר: "מדי שנה אנחנו מתכנסים כדי לדון באסטרטגיית התרומות של החברה. השנה החלטנו שזוגות צעירים בפרויקט מחיר למשתכן שזכו בטבעון יזכו פעמיים, ואנחנו נספק מעליות גם בבניינים בני שלוש קומות, למרות שאין חובה כזו בחוק".

 

לדבריו, "מאחר שלא בוצעה בנייה חדשה לזוגות צעירים בטבעון, וביישוב נראים נתונים של הגירה שלילית של משפחות וזוגות צעירים מהמקום, חברת שתית אמורה לספק פתרון לבעיה הדמוגרפית שנוצרה. במסגרת הבקשה לשבס, מתכוונים בחברה לספק את מרבית יחידות הדיור שיבנו לשוק החופשי, לזוגות צעירים תושבי טבעון בלבד".

 

במקביל, עומדת החברה בימים אלו לקראת סיום פרויקט נוסף במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בעתלית, בעל מאפיינים דומים של בנייה כפרית - וללא מעליות. בחברה הדגישו כי פרט זה לא הפריע לזוכי התוכנית, שרכשו את הדירות בפרק זמן של 48 שעות. עם זאת, בפרויקט אחר של החברה בירוחם, חזר בו הבעלים מההחלטה שלא לכלול מעליות בפרויקט - והחליט להתקין מעלית בכל בניין. זאת, לאחר שהפרויקט ספג ביטולים רבים מצד הזוכים בטענה לאיכות בנייה ירודה, הכוללת היעדרה של מעלית, ובהמשך לפגישה שערך עם ראש העיר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדיבות חברת שתית
פרויקט מחיר למשתכן של חברת שתית בקריית טבעון
אדיבות חברת שתית
מומלצים