שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אכזבה מפוסט ההגנה של מנהל המכינה: "הילדים לא נהרגו, יובל הרג אותם"

  אימהות של כמה מהנערות שנספו באסון בנחל צפית, הגיבו לדברי מנהל מכינת בני ציון לשעבר יובל כאהן להחלטה להעמידו לדין בכפוף לשימוע בגין הריגה. "קיוויתי שייקח אחריות על מעשיו הנפשעים", אמרה יעל כהן, אמה של רומי ז"ל. אתי בללי, אמה של גלי ז"ל: "הוא האשם העיקרי"

   

  אילן בר שלום ז
  ההרוגים באסון השיטפון

   

  "אני לא מופתעת, היה בי בדל של תקווה שהוא ירכין ראש וייקח אחריות על מעשיו הנפשעים". יעל כהן, אמה של רומי ז"ל שנספתה באפריל בשנה שעברה באסון השיטפון בנחל צפית, הביעה אכזבה מהפוסט של מנהל מכינת בני ציון לשעבר יובל כאהן. "לצערי, הוא בחר להתגונן", אמרה האם בעקבות התגובה שפרסם כאהן בפייסבוק לכוונה להעמידו לדין בגין הריגה.

   

  ביום רביעי הודיעה הפרקליטות לסנגוריו של כאהן ושל המדריך אביב ברדיצ'ב כי הם יועמדו לדין בכפוף לשימוע בגין הריגה בשל חלקם באסון שבו נספו תשע נערות ונער באפריל בשנה שעברה. כאהן כתב היום: "שמעתי אמש את הנאום של ביבי אחרי כתב החשדות. בעבר הנאום הזה היה עושה עליי פחות רושם. היום הרגשתי קצת הזדהות. הפכנו לחברה של תליינים".

  יובל כהאן ()
  יובל כאהן

  הפוסט של יובל כאהן ()
  הפוסט של יובל כאהן

   

  יעל כהן הביעה כאמור אכזבה. "אני יכולה לשמוע את קו ההגנה שלו מבין השורות. הבן אדם לא הולך לקחת אחריות על ההחלטות הנפשעות שלו ושהוא פעל בניגוד לכל הגורמים, וזה עוד לא הסוף כי אנחנו נדע עד כמה ניסו לעצור את הטיול הזה – נבין עד כמה הבן אדם הזה רחוק ממה שהוא טוען להיות".

  רומי כהן ז
  רומי כהן ז"ל(באדיבות המשפחה)

  האם אמרה עוד כי "לכל החברים שלו אני יכולה להגיד שאם הבן שלי היה נכנס לכלא - הייתי אומרת לו לשבת, לקחת אחריות ולשלם. אם אתם רוצים לעזור לו - תגידו לו שייקח אחריות ולהבין איפה טעה, ולא רק במקרה הזה אלא לאורך שנים. במשך שנים ניהלת מכינה באחריות פושעת. במשך שנים פשעת וניהלת את מכינת בני ציון בצורה חסרת אחריות.

   

  "שלחת אותם לטיולים בניווטים בלי ניסיון. ייבשת ילדים לפני שנה בטיול שכמעט ומתו - וטיטאת את זה. אתה קורא לעצמך מנהיג? אתה מעיז להתעלות על אותם אנשים שראו את העשייה החברתית? מה שעשית ונתת לחברה, אף אחד לא ייקח ממך. זה לא עומד בניגוד לזה שאתה פושע, ושלא פשעת בפעם הראשונה, רק שהפעם נתפסת".

   

  לסיכום דברי התוכחה שלה אמרה כהן: "הפעם סיכנת את החיים של הילדים, והפעם קרה האסון הזה, אבל האסון הזה הוא המשך של המדיניות שניהלת את המכינה הזו לאורך כל השנים. אני מקווה שאחרי שתשב בכלא, אולי סופסוף תבין איפה טעית. זה כל מה שיש לי להגיד לבן אדם הזה".

   

  "מידת האטימות והשחצנות שלו לא תתואר" 

  אתי בללי, אמה של גלי ז"ל שנספתה אף היא באסון, אמרה בעקבות הפוסט של מנהל המכינה לשעבר: "יובל לא לוקח אחריות, העיקר שהוא עמד בראש מכינה למנהיגות. הוא לא לקח אחריות לא לפני ולא אחרי, הוא לא מבין את אחריותו לאסון. זאת הפעם הראשונה שהוא מתייחס לאירוע, הוא לא היה צריך 10 חודשים כדי לקחת אחריות, והוא עדיין לא לוקח אחריות".

   

  כאהן כתב בפוסט שלו בין היתר כי "כשהטענות באות מהמשפחות אין לי שום תלונה או כעס. הצעתי להן להיפגש כמה פעמים, הן לא מעוניינות וזה מובן לי לגמרי". בללי אמרה על כך בתגובה: "הטענה שהוא ניסה להיפגש איתנו זה קשקוש. הוא שלח אלינו את שליחו, אבל באותה פגישה אמר מראש שהוא לא יכול לדון בדברים כי הם תחת חקירה - כך שזה לא היה ברור לאיזו מטרה הוא רוצה להיפגש איתנו".

  גלי בללי ז
  גלי בללי ז"ל( )

  מעיין ברהום ז
  מעיין ברהום ז"ל

  כוחות חילוץ בנחל (צילום: AFP)
  זירת האסון בנחל צפית(צילום: AFP)

  אביב ברדיצ'ב ()
  המדריך אביב ברדיצ'ב

   

  ביה של אלה אור שנהרגה מתייחס להחלטה    (צילום: ירון ברנר)

  ביה של אלה אור שנהרגה מתייחס להחלטה    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בללי הוסיפה: "היום לא ניפגש איתו כי יש גבול. מידת האטימות והשחצנות שלו לא תתואר. היינו איתו בפגישות היכרות במכינה ונחשפנו לדמות שלו. הבת שלנו פנתה אליו אחרי שהיא התקבלה בבקשה לעבור למכינה אחרת והוא התעלם ממנה התעלמות מוחלטת. בעיניי הוא האשם העיקרי, זה כתוב בכתב החשדות.

   

  "זה מרגיש כאילו הוא מוציא את עצמו מהאירוע. הניסיון שלו לברוח מאחריות ולהטיל אותה על הכפופים לו מביך. כתב החשדות הבהיר לנו שהוא ידע הכול והכתיב את התנהלות הדברים, אבל אנחנו הבנו את זה כבר מההתחלה. חוץ מלהגיד כמה הוא מסכן, הוא לא נותן הסבר אחד איך זה קרה. הוא ואנשיו מנסים לצייר דמות של איש חינוך, איכותי ומלח הארץ. היום אני כבר לא מצפה ממנו לכלום".

   

  דורית ברהום, שאיבדה את בתה מעיין ז"ל באסון, אמרה: "בושה וחרפה. לא מדובר בילדים שנהרגו אלא בילדים שאביב ויובל הרגו אותם".

  יעל סדן ז
  יעל סדן ז"ל

  שרון סדן, אמה של יעל ז"ל, התרעמה על המשפט של כאהן שלפיו "הפכנו לחברה של תליינים". בפוסט בפייסבוק כתבה האם: "כמה שפל אדם יכול להיות?! הפכנו לחברה של תליינים? רצחתם עשרה נערים! בגלל היהירות שלכם, האגו והאני אלוהים שלכם. התעלמתם מכל ההתרעות. גם כשההורים ניסו לעצור את הגיבוש זלזלתם בנו. גם כשהילדים כתבו להוריהם 'הולכים למות' התעלמתם. אין בך טיפת מצפון, טיפת מחילה, טיפת 'טעיתי'".

   

  סדן הוסיפה: "אם יש צדק במדינה הזו, לא תראו אור יום והעונש הזה עדיין לא יתקרב לגיהינום שאנחנו חיים בו בכל נשימה. לכתוב כזה פוסט רק מוכיח מי אתה באמת, וחבל שאנחנו לא מדינה של תליינים. הייתי מתנדבת! לקרוא את חומרת דו"ח התביעה ולא להאמין. איך יש לך את החוצפה ואת היהירות להאשים?! התליינים היחידים כאן זה אתם".

   

  מכתב החשדות שנמסר ביום רביעי לסניגוריהם של מנהל המכינה לשעבר כאהן והמדריך ברדיצ'ב עולה כי למרות הצטברות התרעות ואזהרות רבות מפני שיטפונות הצפויים באזור שבו תוכנן להתקיים הטיול, הם לא ביטלו אותו והתעקשו לקיימו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים