שתף קטע נבחר

"מקימים מכלאות לציבור החילוני"

המדינה הודיעה לבג"ץ כי תסכים להקים מתחמי חמץ בבתי חולים בפסח, בעקבות העתירות נגד נוהל הרבנות הראשית האוסר הכנסת מזון - אבל העותרים זועמים: "זה פתרון חולני", אומר יו"ר הפורום החילוני. "הרגשות של הדתי שיראה אותי אוכל חמץ, חשובים יותר מרגשות החולה שרוצה את האוכל הביתי המנחם"

 

לאחר שהוגשה חוות הדעת של המדינה לבג"ץ , העותרים נגד נוהל החמץ בבתי החולים רחוקים מלהיות מרוצים: "היועמ"ש מתכנן פתרון מעוות שבו יהיו מכלאות לציבור החילוני", אומר יו"ר הפורום החילוני המשתתף בעתירה, רם פורמן, בראיון לאולפן ynet.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

על הפתרון המוצע - הקמת מתחמים חיצוניים שאליהם ניתן יהיה להכניס מזון בפסח - אומר פורמן: "אנחנו מדברים על חולים, הרבה מהם צמודים למיטתם, תדמיינו את המצב. אותו חולה צריך להגיע לאיזו פינה בבית החולים עם האינפוזיה, כשהוא בקושי זז. זה פיתרון חולני וגם לזה הרבנות לא מוכנה, ודורשת דרישות שיפילו אותו מול בתי החולים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

יו"ר "הפורום החילוני" גם זועם על הטרמינולוגיה שמיתרגמת למציאות הנוכחית: "תמיד מדברים על 'פגיעה ברגשות של דתיים', אף פעם לא שואלים על הרגשות של החילונים. הרגשות של אותו דתי שיראה אותי אוכל חמץ, יותר חשובים מרגשות החולה שרוצה את האוכל הביתי המנחם. אפשר למצוא פתרונות מאוזנים שבהם אני לא אפריע לך לאכול את הכשר שלך - ואתה לא תפריע לי לאכול מה שאני רוצה".

 

הפתרון שהציעה המדינה לא מקובל על פרומן: "בואו נראה שבית משפט בכלל מקבל את זה. יש פתרון פשוט בהרבה של של כלים חד-פעמיים. אפשר להפריד בחדרים. מה שברור הוא שלא יהיה מצב שבו יפתחו מכלאות לחילונים בבתי החולים".

 

"זו מלחמת זהות"

בעימות באולפן ynet הגיב הרב עמיחי אליהו, עד לאחרונה יו"ר איגוד רבני הקהילות, והזכיר כי "70% מתושבי מדינת ישראל היהודים רוצים לאכול כשר בפסח. ברגע שמכניסים אל בתי החולים אוכל שאינו כשר, פוגעים באפשרות של החולים האחרים לשמור על כשרות. זו מלחמת זהות".

 

מאבטח עוצר אישה בדואית ומחפש חמץ בכניסה לבית חולים (צילום: ליאור אל חי)
הקרב על המרחב הציבורי: מאבטח עוצר אישה בדואית ומחפש חמץ בכניסה לבית חולים(צילום: ליאור אל חי)

 

הרב אליהו לא רואה בפתרון של המדינה אפליה: "מדינת ישראל מעצבת את המתחם הציבורי שבו אנחנו חיים. ביום הזיכרון, לצורך העניין, יש חוק שמטרתו לכבד את האווירה. כולנו עומדים בצפירה וכועסים על מי שלא עושה כן... הזהות שלנו מתחילה ביציאת מצרים. מי שקשה לו עם זה – שלא יפגע ברגשות של אחרים. שיישב בצד. בית המשפט של ארה"ב שם את משה רבנו כדמות. הפורום החילוני פועל כדי לטשטש את הזהות שלנו בכל התחומים".

 

"אנחנו מבקשים מהחרדים, ואני לא חרדי, לכבד את המדינה", מוסיף הרב, שיוצא נגד הטרמינולוגיה הקוטבית והמוקצנת כדבריו, של "הפורום החילוני". "ואנחנו מבקשים מהם להתחשב ברגשות הציבור החילוני. כולם מתחשבים בכולם. אנחנו בסירה אחת. הפתרון שהוצע על ידי היועמ"ש הוא פתרון הגיוני, ואנחנו מכבדים את הנראות הציבורית ומכבדים את פסח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים