שתף קטע נבחר

מועדון הפוסיקט בכיכר אתרים ייסגר

בהסכם פשרה שהושג בין בעלי מועדון החשפנות לבין בעלי המבנה נקבע כי המועדון ייסגר בסוף חודש יוני – וזאת לאחר שהמועדון פעל כשנה ללא רישיון. בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת המועדון לחידוש הרישיון והטיל על העותרים הוצאות משפט בסך 15 אלף שקל

פרסום ראשון: מועדון החשפנות הפוסיקט הפועל בכיכר אתרים ייסגר ב-30 ביוני השנה, ובעליו יפצו את בעלי המבנה בסכום שינוע בין 120 ל-150 אלף שקל לחודש עד למועד הסגירה. כך נקבע בהסכם פשרה שהושג בין הצדדים ושקיבל היום (ב') תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בתל אביב.

 

בדרך לשיקום כיכר אתרים: צו פינוי למועדון הפוסיקט

יו"ר הוועדה המחוזית ת"א: "ראש עיר לא יכול סתם לסרב לחתום על היתר"

השוכרים יעשו קופה על האירוויזיון? "הדייר הראשון שיעשה לי את זה - עף למחרת"

 

מדובר בתביעה לפינוי הנכס שהוגשה על ידי חברת ארלינגר, שמנהלת את הנכסים בכיכר אתרים עבור היזמית, חברת JTLV, המתכננת לבנות במקום פרויקט רחב היקף. החברה רכשה את הנכס שבו פועל מועדון החשפנות בשנת 2017, תוך שירשה את חוזה השכירות שבו החזיקו מפעילי המקום, א.ק יוניברס ואור גלובל.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

מועדון הפוסיקט (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
מועדון הפוסיקט(צילום: אבי חי)
 

חוזה השכירות אמור היה להסתיים בחודש דצמבר 2018, אבל החברות לא התפנו מהמקום והמשיכו להפעיל את המועדון. בינואר השנה הוגשה נגדם תביעה בדרישה לפינוי הנכס, באמצעות עו"ד ארז אסרף, ממשרד אסרף ליבוביץ ושות'. הצדדים הגיעו כאמור להסכמות באשר למועד הפינוי, שקיבלו תוקף של פסק דין על ידי השופט טל חבקין.

 

עוד נקבע בפסק הדין, כי סכום הפיצוי לבעלי הנכס ייקבע בנפרד. כפי שהוסכם בין הצדדים, דמי השכירות עד הפינוי עבור ינואר עד יוני כולל, יעמדו על סכום שיקבע בית המשפט, שלא יפחת מ-117 אלף שקל בצירוף מע"מ, ולא יעלה על 146 אלף שקל בצירוף מע"מ. זאת בהשוואה לדמי השכירות ששילמה עד כה החברה ושעמדו על כ-90 אלף שקל בחודש. עוד הוסכם כי הנתבעות יכולות להקדים את מועד הפינוי ובלבד שיודיעו על כך 30 יום לפני כן.

המועדון בכיכר אתרים (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
המועדון בכיכר אתרים(צילום: אבי חי)
 

 

המועדון המשיך לפעול - למרות שרישיונו נשלל

מועדון הפוסיקט פועל מזה כשנה ללא רישיון עסק, לאחר שרישיונו נשלל על ידי המשטרה במאי אשתקד. לפני כשבועיים דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירת המועדון לחידוש הרשיון והטיל על העותרים 15 אלף שקל הוצאות משפט. שלילת הרישיון לא מנעה מהמועדון להמשיך לפעול.

 

קבוצת JTLV רכשה את הבעלות על שטחים פרטיים בכיכר אתרים המוזנחת, בהם המועדון, במטרה להקים במתחם פרויקט רחב היקף. עד להקמת הפרויקט בפועל, דבר שצפוי לארוך עוד שנים, מתכוונת החברה להעמיד את המבנה לצרכים קהילתיים וציבוריים.

 

התוכנית לכיכר אתרים נמצאת במרכזו של מאבק ממושך מצד תושבים ופעילי סביבה, המבקשים לשמור על גישה פתוחה לים. לפני כשלושה שבועות ספגו היזמים תבוסה זמנית, כשהוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הוולחוף) החליטה להותיר את התכנון במתחם בגובה 25 קומות, כפי שקובעת התוכנית המאושרת למקום - ולא לאפשר הקמת מגדלים של 40 קומות כפי שביקשו.

 

עם זאת, הוועדה הותירה פתח ליזמים להגיש לוועדה המחוזית תוכנית לבניית מגדלים בהיקף גדול יותר מהקבוע במסגרת התוכנית המאושרת. ואכן בימים אלו עובדים היזמים על תוכנית חדשה, שצפויה להיות מוגשת עוד השנה. הדבר כרוך מן הסתם בעיכוב של ביצוע התוכנית בפועל, שצפויה להתממש רק בעוד מספר שנים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מועדון הפוסיקט
צילום: שאול גולן
מומלצים