שתף קטע נבחר

פרטנר חתמה על הסכם קיבוצי חדש עם העובדים לתקופה של 3 שנים

ההסכם, שיחול על 3,000 עובדי החברה, מתבסס על ההסכם הקודם מ-2016 ומשמר היבטים של ביטחון תעסוקתי וזכויות סוציאליות ופנסיוניות

חברת התקשורת פרטנר חתמה עם עובדיה על הסכם קיבוצי חדש לתקופה של שלוש שנים. כך נמסר היום בהודעה משותפת של החברה ושל ההסתדרות.

 

 

בסלולר ובטלוויזיה קשה להרוויח: פרטנר תציע ללקוחות גם כרטיס אשראי

פרטנר TV המשיכה לגבות מבת 78 למרות שהתנתקה

פרטנר חידשה את מבצע נטפליקס חינם וביטלה את הטבת ערוצי הספורט

   

לפי ההודעה, ההסכם, שיחול על 3,000 עובדי החברה, מתבסס על ההסכם הקודם מ-2016 ומשמר היבטים כמו ביטחון תעסוקתי וזכויות סוציואליות ופנסיונות, תוך התייחסות מוגברת לסוגיות חברתיות כמו צמצום פערים.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

פשרה בייצוגית נגד פרטנר ()
פשרה בייצוגית נגד פרטנר
  

במסגרת ההסכם, עובדים עם ותק של שנה וחצי ומעלה יקבלו תוספת שכר של 1% שתשולם רטרואקטיבית החל ממשכורת ינואר 2019. תוספת שכר נוספת בסך 1.5% הותנתה בשיפור החברה בחצי הראשון של 2019, בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2018, ותשולם לאחר פרסום תוצאות הרבעון השני. כן מייסד ההסכם מנגנון שיתוף ברווחים עם עובדי החברה, וקובע שלקראת סוף השנה ידונו הצדדים בתוספות שכר ל-2020 ול-2021.

 

בנוסף, קובע ההסכם שכ-20 עובדי קבלן ייקלטו לעבודה בהעסקה ישירה, תוך שימור הוותק וההטבות השונות שכבר צברו. כן תוקם קרן סיוע לעובדים נזקקים שאליה יופרשו מדי שנה 70 אלף שקל. שעות התנדבות של העובדים בפעילות למען הקהילה מטעם פרטנר יהיו מעתה בשכר מלאה. עוד סוכם שיוגדל מספר העובדים שזכאים לערך יום כוננות משופר, שבחול המועד פסח ובחול המועד סוכות יצאו העובדים לחופשה מרוכזת עם שני ימי חופש על חשבון החברה ושהחל מ-2021 יוגדלו הפרשות החברה לפיצויי פיטורים לעובדים עם ותק של שלוש שנים או יותר.

  מימין לשמאל: יו
מימין לשמאל: יו"ר הוועד, קרן אופק; מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישיתי; יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, ארנון בר-דוד; יו"ר איגוד עובדי האינטרנט הסלולר וההייטק, יקי חלוצי וסמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר, עינת רום(צילום: אגף ההסברה בהסתדרות)
 

ההסכם גם משמר הטבות שהוסדרו בהסכם הקודם, ובהן יום בחירה וערבי חג על חשבון החברה, סבסוד קייטנות קיץ לילדי עובדים, יום הבראה בסך 500 שקל, קצבת ביגוד וקרן השתלמות.

 

"ההסכם שנחתם היום הוא הסכם של פרטנרים לדרך", אמר מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי, בהודעה לעיתונות. "זהו הסכם של עובדים ששותפים גם לאתגרים ולתנאי השוק הקשים וגם לפירות ההצלחה. ההסכם הזה שם בבסיס פעילותה של פרטנר את האחריות לרווחת העובדים ולביטחון התעסוקתי שלהם. כבר 13 שנים ברציפות שפרטנר מדורגת כמקום העבודה שהכי טוב לעבוד בו מבין חברות הסלולר, ובשנה האחרונה אף מבין כלל חברות התקשורת בישראל, ואין לי ספק שנמשיך להיות מקום עבודה שהעובדים גאים ושמחים לעבוד בו גם בשנים הבאות".

 

יו"ר ועד עובדי פרטנר, קרן אופק, הוסיפה: "ההסכם החדש מהווה בשורה גדולה וחשובה לעובדים. גם בימים של טלטלות עזות שאנו חווים בענף התקשורת הצלחנו לשמור על היציבות התעסוקתית והתנאים של אלפי עובדים. אני שמחה שהנהלת החברה מבינה שהנכס האמיתי של פרטנר הוא העובדים שלה".

 

יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר, וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, ציין שארגון העובדים מודע לתקופה המאתגרת שעוברת על הענף. "ברור לנו שאיתנותה הפיננסית של החברה ואופק ההתפתחות שלה היא גם הערובה הטובה ביותר לביטחון תעסוקתי וכלכלי לעובדים. לפי כך נרתמנו להסכם שקושר בתקופה זו בין הצלחת החברה ותגמול העובדים", אמר.

 

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד, אמר: "ההסתדרות ופרטנר שוב מוכיחות כי בדרך של הידברות ושיתוף פעולה ניתן להגיע להסכמות מהן כל הצדדים יוצאים נשכרים. מבלי לערער את יציבות החברה בתקופה רגישה נוכח אתגרי השוק, ותוך הקפדה על איזונים נדרשים ושמירת חוסנה של פרטנר, אנו חותמים היום על הסכם המאפשר את המשך שיפור תנאי העובדים וחיזוק ביטחונם התעסוקתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים