שתף קטע נבחר

כביש הגישה עוד לא נסלל, רוכשי הדירות נשארו בחוץ

פרויקט ביקנעם מוכן כבר חודשים, ועשרות קונים לא מקבלים מפתח. טופס אכלוס ניתן, אך הותנה בסיום הסלילה. העירייה: "לא ניתן היה לעבוד בגשם, נסיים בקרוב"

בגלל אי-סלילת כביש גישה של 250 מטר, עשרות קוני דירות ביקנעם לא מקבלים מפתח כבר חודשים. מדובר ב"עץ השקד", פרויקט לא זול של דירות גג וגן, שעומד מוכן וריק – והרוכשים תקועים.

 

חיכו 20 שנה לפינוי-בינוי: "חלק מהדיירים כבר לא בחיים"

"מחיר מטרה" במודיעין: עוד עשרות אלפי שקלים לדירה

סכנת חיים לדיירים בתמ"א 38: "זה כמו אתר בנייה - עם פיר מעלית פתוח ללא מעקה"

 

>>  לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בפגישה עם נציגי הדיירים ב-2 בינואר סוכם שהכביש, כ-70 מטר מהבית הראשון, ייסלל במהלך החודש, ואכלוס יתאפשר בפברואר. ב-14 בינואר התקבל עדכון מראש העירייה, סימון אלפסי, כי ייתכן עיכוב של שבוע. ב-28 בינואר נמסר שטופס 4 נחתם – אך שמחת הקונים הייתה מוקדמת: הסתבר כי לדרישת העירייה, החברה לא תאפשר את האכלוס עד לסלילה.

דיירים מפרויקט של עץ השקד ביקנעם על רקע הפרויקט והכביש שלא נסלל כבר חודשים ותמונות של הכביש על רקע (צילום: אלעד גרשגורן)
הדיירים על רקע הפרויקט. "זה פשוט חלם, כאב לב ונזק כלכלי"(צילום: אלעד גרשגורן)

הקונים, רובם משפחות, פנו לחברה, ושם אמרו שהם מחכים לכביש והפנו אותם לעירייה. אך לטענתם, במחלקת ההנדסה אמרו להם: "תפנו לקבלן, זה לא באחריות העירייה".

 

הקונים המטורטרים מספרים: "ביקשנו הבהרה, והבנו שהכביש הוא באחריות החברה הכלכלית של העירייה. פנינו לשם וגילינו שיש בו ליקויים כמו ביוב פגוע, נזק בתשתיות, ניקוז לא תקין, שוחות ללא מכסה או מלאות באדמה ועוד". לפי העדכון האחרון מהחברה הכלכלית, רק בשבוע הבא תתחיל בזק עבודה של כשבוע במקום, ומועד סיום סלילת הכביש הוא אמצע מארס.

 

"אנו מוצאים עצמנו בדיוק במצב שבגללו נפגשנו", כתבו הדיירים לראש העירייה. "אמרת לנו שנושא הכביש פתור והוא ייסלל עד סוף ינואר, והיום אנחנו ממשיכים להיטלטל בין עץ השקד והעירייה ללא פתרון – ובחלקנו גם ללא מקום דיור".

 

טופס 4 הוא אישור אכלוס של הוועדה לתכנון ולבנייה, והמצב מייצר סתירה בין האישור שלה, לדרישה – של אותה ועדה – למנוע את האכלוס.

 

"בגלל כביש קצר שלא ברור למה טרם נסלל, המון דיירים, חלקם עם ילדים קטנים, נאלצים למצוא סידור זמני כי העירייה לא מאשרת לקבלן למסור את הדירות", קובלים הדיירים. "זה פשוט חלם, כאב לב ונזק כלכלי לדיירים אל מול כל הביורוקרטיה".

 

מעץ השקד נמסר: "השלמנו את כל המטלות וקיבלנו טופס אכלוס. בגלל מזג האוויר הכביש לא נסלל במועד אך אנו זוכים לשיתוף מלא מעיריית יקנעם".

 

בעירייה מסרו: "העיכוב נובע ממזג האוויר, כי לא ניתן היה לעבוד בגשם. העבודות שקשורות לעירייה צפויות להסתיים עד ל-20 בחודש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
הדיירים על רקע הפרויקט
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים