שתף קטע נבחר

הנפקת ישראכרט יוצאת לדרך - העובדים יקבלו מענק של עד 72 מיליון שקל

רגע אחרי אזהרת הרווח שפרסם בנק הפועלים, הוא מוציא לדרך את הנפקת השנה; ההון העצמי של חברת כרטיסי האשראי מסתכם ב-3 מיליארד שקל; הצדדים חתמו על הסכם תפעול חדש בו מתחייב הבנק כי במשך 30 חודשים יתפעל לפחות 40% מהכרטיסים החדשים באמצעות ישראכרט

הנפקת חברת כרטיסי האשראי ישראכרט יוצאת לדרך. הבוקר (א') פירסם בנק הפועלים טיוטת תשקיף של הצעת מכר של 50% ממניות החברה לציבור.

 

פרסומת להלוואה: בנק ישראל קנס את ישראכרט ב-675 אלף שקל

הפועלים מתניע את הנפקת ישראכרט לפי 3.5 מיליארד שקל

רוצים לקבל הנחה על עמלת כרטיס האשראי שלכם? תצטרכו לקנות יותר

 

תשקיף ההנפקה חושף כי הבנק וחברת כרטיסי האשראי בניהולו של רון וקסלר חתמו על הסכם תפעול חדש ביניהם. במסגרת ההסכם, התחייב הבנק כי כל עוד ישראכרט היא חברה בת שלו, לפחות 52% מכרטיסי האשראי החדשים שיונפקו ללקוחות בנק הפועלים יתופעלו על ידי ישראכרט. עוד סוכם כי הבנק יתפעל לפחות שיעור של 40% מכרטיסי האשראי החדשים באמצעות ישראכרט כמתפעלת וזאת לתקופה של 30 חודשים ממועד ההנפקה.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   (צילום: סיון פרג')
מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר(צילום: סיון פרג')
 

עוד חושף התשקיף כי במסגרת ההסכמות בין ישראכרט, בנק הפועלים וועד עובדי ישראכרט, שאליו הגיעו לאחרונה עובדי ישראכרט שאינם נושאי משרה, יהיו זכאים למענק היפרדות. זאת בכפוף לכך שהמחיר בהצעת המכר ישקף שווי העולה על ההון העצמי של החברה (כשלושה מיליארד שקל) ובהתאם לנוסחה לפיה ככל שהשווי יהיה גבוה יותר כך גם המענק לעובדים יגדל וינוע בין 36 ל-72 מיליון שקל.

 

המנכ"ל וקסלר עשוי להיות זכאי למענק היפרדות שלא יעלה על 12 משכורות, בעוד חברי ההנהלה יהיו זכאים למענק היפרדות שלא יעלה על 10 משכורות.

 

כן עולה מהתשקיף כי לבנק מזרחי טפחות, שמחזיק ב-1.8% מישראכרט, יש הסכם לפיו הוא זכאי למנות תשקיף לדירקטוריון ישראכרט ללא זכות הצבעה או הבעת דעה. אלא שבהערת שוליים נכתב בתשקיף כי הוראות נוהל בנקאי תקין של בנק ישראל כלל לא מתירות מינוי כזה. עוד לא ברור מה בנק מזרחי מתכנן לעשות עם האחזקות האמורות ואם בכלל מותר לו להמשיך ולהחזיק בחברת כרטיסי האשראי.

 

את בנק הפועלים ליוו עורכות הדין שיראל גוטמן - עמירה, איריס ציבולסקי חביליו, יערה שחורי בן הרוש ורעות ישראשווילי מאגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' ואת ישראכרט ליוו עורכי הדין גור נאבל ובן גלבוע מגודלפרב זליגמן ושות'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר
צילום: סיון פרג'
מומלצים