שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: "יש מגעים עם 6 מדינות מוסלמיות שהיו עוינות כלפינו"
  בטקס האזכרה לראש הממשלה לוי אשכול, אמר נתניהו כי "ישראל מקיימת מגעים עם שש מדינות מוסלמיות חשובות", והוסיף כי חלקם מתקיימים בסתר: "הציבור רואה רק חלק". הנשיא ריבלין התייחס בנאומו לערביי ישראל: "קורא לכולם ללכת בדרך של הפיוס וההכלה"

   


  ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) כי "ישראל מקיימת מגעים עם שש מדינות מוסלמיות חשובות שהיו עד עכשיו עוינות כלפינו". נתניהו אמר את הדברים בנאומו בטקס האזכרה לראש הממשלה השלישי לוי אשכול, והוסיף: "זו בשורה חשובה מעין כמוה לתהליך השלום". 

   

  נתניהו אמר עוד כי "אנחנו מקדמים את תהליך ההכרה וההסכמה הזאת עם יתר השכנים שלנו, לא עם כולם, אבל עם רובם. אנחנו עושים זאת מול חלקים נרחבים של העולם הערבי והמוסלמי בתהליך שרק את חלקו רואה הציבור. אנחנו מקיימים את התהליך הזה גם בסתר".

  ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של לוי אשכול בהר הרצל בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
  נתניהו בטקס האזכרה לרה"מ לוי אשכול ז"ל(צילום: אוהד צויגנברג)

  בנימין נתניהו ביקור עומאן ()
  נתניהו בביקורו בעומאן

  ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא צ'אד אידריס דבי בארמון הנשיאות (צילום: קובי גדעון, לע
  נתניהו עם נשיא צ'אד אידריס דבי בארמון הנשיאות(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של לוי אשכול בהר הרצל בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
  הנשיא ריבלין בטקס האזכרה(צילום: אוהד צויגנברג)

  נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נשא גם הוא דברים בטקס לזכרו של אשכול. "לאחר שביצר מדינתנו כמדינת היהודים, ניגש אשכול לאתגר של ערביי ישראל. הוא הבין שישראל חזקה דיה כדי להיות מדינה דמוקרטית אמיתית", אמר.

   

  ריבלין הוסיף כי "מתוך הכרת החוזק ולמען חוסנה של ישראל כמדינה דמוקטית, דווקא היה זה אשכול שהסיר באופן סופי את הגבלות המשטר הצבאי על ערביי ישראל. בימים רבויי יצרים אלה, אני קורא לכולם ללכת בדרכו של אשכול - בדרך הפיוס וההכלה, המקבלת את האחר כשותף לגיטימי למפעל המשותף ולא רואה בו אויב מבית שבו יש להילחם", סיכם הנשיא.

   

  כזכור, בסוף אוקטובר אשתקד קיים נתניהו, יחד עם ראש המוסד, ביקור חשאי בעומאן - שאינה מקיימת יחסים רשמיים עם ישראל. בסוף ינואר השנה הודיע נתניהו על חידוש היחסים בין ישראל למדינה האפריקנית צ'אד לאחר 47 שנות נתק.

   

  בהכרזתו אז אמר נתניהו כי "זה חלק מהמהפכה שאנחנו עושים בעולם הערבי והמוסלמי. יהיו שם בשורות גדולות, ויהיו עוד מדינות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים