שתף קטע נבחר

שרידי הרקטה אותרו ליד חולון: "חלונות התנפצו"

בתום סריקות, איתרה המשטרה את שרידי אחת הרקטות ששוגרו אמש לעבר מרכז הארץ - בשטח בית הספר החקלאי מקווה ישראל. דייר דיווח כי חלונות חדרו התנפצו. השרידים - חלקי רקטת M-75 שהתפרקה באוויר

 

 

משטרת מחוז תל אביב הודיעה היום (שישי) כי שרידי אחת הרקטות ששוגרו אמש מרצועת עזה לעבר גוש דן אותרו בשטח בית הספר החקלאי מקווה ישראל הסמוך לחולון. זאת בתום סריקות שהתבצעו מאתמול בערב. כוחות משטרה וחבלנים הוזעקו למקום.

 

יעקב אביטל, מנהל הביטחון של מקווה ישראל, אמר כי "אתמול בלילה אחרי האירוע סרקנו את כל האזורים, לפי מה שאנשים הצביעו, ולא זיהינו נפילה. סרקנו עם המון שוטרים את השטח. לקראת הבוקר עשינו עוד פעם בדיקה ובצהריים אחד הדיירים סיפר שיש לו סדקים בחלונות ושהם התנפצו. הרמתי את הראש, ראינו שהגדר קרועה וראינו שהטיל נפל כאן. הייתי פה בלילה והיה בום חזק, אבל זה היה נשמע כמו יירוט".

 

מדובר בשרידי רקטת M-75 שהתפרקה באוויר. זו רקטה ארוכת טווח, שיש ברשות חמאס והג'יהאד האיסלאמי. כבר קרה בעבר שרקטות מסוג זה, ששוגרו למרכז הארץ, התפרקה במהלך מעופה.

  (צילום: מוטי קמחי)
המקום שבו אותרו שרידי הרקטה - בשטח בית הספר מקווה ישראל(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: מוטי קמחי)
כוחות ביטחון במקום איתור הרקטה(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

  (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בתוך כך, מאז השעה 7:20 לערך בבוקר, נשמר השקט בגבול רצועת עזה לאחר לילה של אזעקות, יירוטים ותקיפות בעקבות ירי הרקטות אל גוש דן. בג'יהאד האיסלאמי אמרו הבוקר כי הם מחויבים להפסקת האש: "כל עוד ישראל תפסיק את התוקפנות נגד העם הפלסטיני, אנחנו מחויבים להפסיק גם כן, בהתאם להבנות הפסקת האש. ישראל נושאת לבדה באחריות להסלמה החמורה הזאת". ברקע הדברים פרש צה"ל סוללות כיפת ברזל נוספות.

 

בחמאס, שאותו האשימו בצה"ל בירי אל גוש דן, לא הצהירו מפורשות על התחייבותם להפסקת אש, אך התגובה לתקיפות צה"ל, שבהן נפגעו כ-100 יעדי טרור, הייתה רפה יחסית: "ההסלמה הישראלית בעזה, ההפצצה והפגיעה באזרחים ובאתרי ההתנגדות, מהווים פשע שמתווסף לרקורד הנפשע של הכיבוש נגד העם הפלסטיני. ישראל מנסה לייצא את המשברים הפנימיים שלה, לטרוף את הקלפים ולייצר משברים חדשים לתושבים ברצועה".

 

  

עוד אמרו בחמאס כי "ההתנגדות הפלסטינית יודעת כיצד להתמודד עם הישות הפושעת הזאת וכיצד לשבור את המשוואות שלה. לא נוותר על חובתנו הלאומית והמוסרית להגן על בני עמנו ולא נאפשר שהזירה הפלסטינית והדם הפלסטיני יהיו חומר לתחרות הישראלית לגריפת קולות. על ישראל לקרוא את המצב היטב". יצוין כי גם בסבבי הסלמה קודמים לא נהגו בחמאס לאשר הסכמות על הפסקת אש שנכנסו לתוקף ברוב המקרים בתיווך מצרי.

 

בצל מאמצי הרגיעה הודיעה הבוקר ועדת ההיגוי של צעדות השיבה ברצועת עזה על ביטולן היום. זו הפעם הראשונה מזה כשנה - מאז החל קמפיין צעדות השיבה - שהן מתבטלות ביום שישי. צעדות השיבה החלו ב-30 במרץ אשתקד והפכו למוקד של אלימות קשה ומתיחות לאורך גבול ישראל. ביום שישי שעבר הפגינו אלפי פלסטינים כמדי שבוע על גדר גבול הרצועה. פלסטיני בן 23 נהרג אז מאש צה"ל באחד ממוקדי ההפגנות וחמישה נוספים נפצעו.

 

בצה"ל מעריכים כי שיגור שתי הרקטות לגוש דן אמש בידי חמאס מקורו בטעות. הרקטות נורו ב-21:07 בזמן התקדמות השיחות לרגיעה בין חמאס לנציגי מצרים ממשגר של חמאס על-ידי פעילי חמאס. רקטה אחת נפלה בשטח לא מיושב והאחרת נעלמה באוויר, ככל הנראה התפרקה במעופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
זירת נפילת הרקטה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים