שתף קטע נבחר

לא רק מרשמלו: חברת הממתקים כרמית תייצר גם חטיפי גרנולה

כרמית רוכשת את חברת רפאל'ס לייצור חטיפי גרנולה, כשבשלב הראשון היא תרכוש 60% מהחברה תמורת 620 אלף שקל. בנוסף, ניתנה לכרמית אופציה לרכוש את יתרת 40% בתוך חמש שנים לפי שווי חברה של 1.5 מיליון שקל

בנסיון להרחיב את פעילותה בשוק המזון, חתמה חברת הממתקים כרמית על הסכם לרכישת חברת רפאל׳ס, לייצור חטיפי גרנולה.

 

שטראוס מפרסמת בפורים: לילדים החרדים מותר למכור סוכר

מלחמת הקפסולות: "נהיה מס' 2 בשוק תחליפי הנספרסו"

גלידות מארס ישווקו באופן רשמי בישראל

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בשלב הראשון, תרכוש כרמית 60% מרפאל׳ס תמורת 620 אלף שקל, 360 אלף שקל מתוכם יועמדו על ידי המוכר כהלוואת בעלים לכרמית. בנוסף, ניתנה לכרמית אופציה לרכוש את יתרת 40% בתוך חמש שנים לפי שווי חברה של 1.5 מיליון שקל, או חמש פעמים ממוצע EBITDA שנתי של השנתיים שקדמו למועד המימוש. בנוסף, כרמית תעמיד הלוואת בעלים בגובה 650 אלף שקל, לטובת פעילות החברה הנרכשת.

מפעל כרמית (צילום: אמיר זיו)
מפעל כרמית(צילום: אמיר זיו)

 

במסגרת העסקה נקבע כי פעילות הייצור של החברה החדשה תועבר למפעלה של כרמית. בנוסף, תינתן לכרמית זכות הפצה בלעדית של כלל המוצרים של רפאל׳ס. כמו כן כרמית תספק לרפאל׳ס הנרכשת שירותי ניהול ייצור, אחזקה, תפעול מחסנים ואבטחת איכות וגם מתן שירותי אדמיניסטרציה דוגמת הנהלת חשבונות, תמחור ומיחשוב.

 

כרמית ובעלי חברת רפאל׳ס יחתמו על הסכם העסקה חדש, במסגרתו בעל החברה הנמכרת יועסק בחברה החדשה כמנהל הפיתוח, הטכנולוגיה והייצור למשך שנתיים לפחות. מכירות רפאל׳ס לייצור גרנולה וחטיפים הסתכמו ב-2018 בכשישה מיליון שקל, אולם הסבו הפסד נקי של 206 אלף שקל.

 

מתניה שוורץ, מנכ"ל חברת כרמית, אמר כי "רכישת פעילות חברת רפאל'ס מהווה נדבך חשוב במימוש האסטרטגיה של כרמית לצמיחה בפעילות מוצרי מזון טבעיים, הן בשוק המקומי והן בשוק הבינלאומי. אין ספק שחיזוק פלטפורמת המוצרים שלנו מציבה את החברה בעמדה התאפשר צמיחה מהירה יותר.

 

"אנו מזהים את מהפכת הבריאות בישראל ובעולם, ומתכוונים להמשיך להעמיק ולהביא את בשורת הבריאות לציבור הרחב. אנו נמשיך לשמור על ערכיה של רפאל'ס ולחזק את בידולה בחברה המתמחה במזון בריאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אמיר זיו
מפעל כרמית
צילום: אמיר זיו
מומלצים