שתף קטע נבחר

בן ארי: "בג"ץ ירה בי וחיסל אותי, אבל פגע גם בעצמו"

"שי ניצן הוא אויב של עם ישראל, מנדלבליט מתכוון לעשות לי וידוא הריגה". לאחר פסילתו בעליון תוקף מיכאל בן ארי את המערכת המשפטית בריאיון לאולפן ynet, אך טוען שהחלטת בג"ץ פוגעת גם בשופטים: "איבדו את אמון הציבור"

 

 

לאחר ששופטי בית המשפט העליון פסלו אותו אתמול מהשתתפות בבחירות לכנסת, תוקף היום (ב') מיכאל בן-ארי את המערכת המשפטית, ואומר לאולפן ynet: "בג"ץ ירה בי וחיסל אותי, אין שאלה. הם חיסלו אותי ברמה הפוליטית ומנדלבליט מתכוון להגיש נגדי כתב אישום כדי לעשות וידוא הריגה".

 

בג"ץ, שאישר אתמול את התמודדותם של עופר כסיף ואיתמר בן גביר, למעשה פסל לראשונה מועמד ולא רשימה מהשתתפות בבחירות לכנסת. בן ארי טוען שבהחלטתו פגע בג"ץ גם בעצמו: "בית המשפט פגע באמון הציבור, נעשה לי שם לינץ'".

  

מיכאל בן ארי בהצהרה  לאחר פסילתו (צילום: אלכס קולומויסקי)
מיכאל בן ארי בהצהרה לאחר פסילתו(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

הדרישות אחרי פסילת בן-ארי: ברוך מרזל שר, קידום בן-גביר ברשימה

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בן ארי התייחס לכך שמועמד רשימת חד"ש תע"ל עופר כסיף קיבל את ברכת בג"ץ בניגוד אליו: "עופר כסיף שאומר שאפשר לפגוע בחיילי צה"ל, שמי שעולה להר הבית הם גרורות סרטניות שצריך להשמיד הוא כשר, ובן ארי שאמר לפטר היום את המחבל של מחר הוא גזען".

 

-כשאתה אומר לפטר את המחבל של מחר אתה מתכוון לפטר את כל הערבים, זה גזעני במדינה יהודית ודמוקרטית.

"אני לא אמרתי מה שאמרו ביאליק וגורדון שנאבקו למען עבודה עברית, לא הייתי כזה קיצוני, אני דיברתי על מחבל שרצח שלושה אזרחים ישראלים, שני יהודים וערבי מלוד. אני אומר, מבקשי נפשנו, האשליה של דו קיום, אסור לי לזעוק כזו זעקה?".

 

  ()
בו ארי וכסיף

-כשהגעת לבג"ץ חשבת שזו תהיה התוצאה?

"קודם כל לא היה תקדים לזה שוועדת הבחירות מאשרת ובית המשפט פוסל. מהדקה הראשונה שהעו"ד שלי פתח את הפה הוא הבין לאן הדברים הולכים. השופטת חיות התנפלה עליו ואמרה לו שקו ההגנה שלו שקרי".

 

 

 

-למה לדעתך ביהמ"ש הכשיר את כסיף והמפלגות הערביות ופסל אותך?

"זו שאלה ששואלים אותה המונים של אזרחי ישראל. צריך להשוות אותי למבקשי נפשנו, לתומכי טרור, למי שאומרים שהשהיד הוא תפארת האומה, אם ח"כ ערבי היה אומר את מה שאני אומר היו מגישים נגדו כתב אישום?".

 

"כשיצאנו מוועדת הבחירות שהכשירה אותי, אנשי מרצ אמרו לי 'עכשיו אנחנו הולכים למגרש הביתי שלנו ואתה תאכל אותה'. הם לקחו מאות שעות של קלטות שלי. ליברמן לא אמר שצריך להוריד להם את הראש עם גרזן? כסיף לא אמר שצריך להשמיד את העולים להר הבית? אדון ריבלין לא אמר בני עמי בחרו בטרור?".

 

שי ניצן (צילום: גיל נחושתן)
פרקליט המדינה שי ניצן. "אני הריבון והוא הפקיד"(צילום: גיל נחושתן)

 

-מה אתה חושב שצריך לעשות לגבי בית המשפט?

"הם חיסלו אותי פוליטית אבל פגעו גם בעצמם. פגעו באמון הציבור. בית המשפט העליון עשה את אחד הדברים המעוותים ביותר, שאומר לאויבים שלנו 'תמשיכו להסית נגד מדינת ישראל'.

 

-יש גם שופטים שאיילת שקד מינתה.

"איילת שקד גם מינתה את שי ניצן שהוא אויב של עם ישראל, אויב של היהדות, ההתיישבות, כשאני הייתי בכנסת נאלצתי להילחם בו פעם אחר פעם, הייתי אומר לו שאני הריבון והוא הפקיד".

 כנס משפט ציבורי במלון דן חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
אביחי מנדלבליט. "רוצה לעשות לי וידוא הריגה"(צילום: אלעד גרשגורן)

-אתה לא חושב שלפקידות בכירה יש ערך משמעותי במדינה יהודית ודמוקרטית?

"פרקליט המדינה הוא פקיד, נבחר ציבור הוא הריבון. הם מנעו מהריבון להיות ריבון. הם אמרו ל-150 אלף אנשים 'אין לכם זכות לבחור את מי שרציתם'".

 

- אתה לא מצטער על שום דבר שאמרת?

"אני מצטער על הרבה דברים, אני לא מושלם, אין אף אחד שהוא מושלם".

 

-מה אתה מתכוון לעשות עכשיו?

"ברוך ה' ידיי מלאות עבודה, מנדלבליט וניצן יעסיקו את מיטב המשפטנים כדי להכניס אותי לכלא ואני אצטרך להתעסק מול החבורה הזאת. נרים את הראש ונלך קדימה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מיכאל בן ארי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים