שתף קטע נבחר

נתניהו: "אם גנץ לא יודע לשמור על הטלפון שלו, איך ישמור על המדינה?"

ראש הממשלה התייחס בכנס של הליכוד בירושלים לפרשת הטלפון הפרוץ של יו"ר כחול לבן - ותקף אותו: "זה מחדל אישי שלו". גנץ השיב: "אמרתי שלא היה שום מידע ביטחוני בטלפון שלי ושאני לא נתון לסחיטה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ב') באירוע של מפלגת הליכוד בירושלים לפרשת הטלפון הפרוץ של יו"ר כחול לבן בני גנץ: "אם הוא לא הצליח לשמור על הטלפון שלו - איך ישמור על המדינה שלנו?".

 

  

נתניהו הוסיף: "אני מגנה בתוקף את ההתקפות הפרועות של לפיד וגנץ נגד המוסד והשב"כ ונגדי, אנחנו שומרים על ביטחון ישראל. וגם אם הפאניקה מובנת, להתקפות האלה אין מקום. אני קורא ללפיד וגנץ להפסיק לתקוף את השב"כ ואת המוסד ולהשאיר אותם מחוץ לפוליטיקה. עכשיו מסתבר שבזמן שאני הוריתי לפרוץ לארכיון הגרעין של איראן איראן פרצה לטלפון הנייד של בני גנץ.

 

"זה אירוני משתי סיבות: גנץ היה יו"ר של חברת סייבר שפשטה את הרגל. הוא היה אמור לשמור על הטלפון שלו, וזה מחדל אישי שלו. שנית, גנץ ולפיד תמכו בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן – ההסכם שאני נלחמתי בו ובסוף פעלתי לשכנע, לשמחתי בהצלחה, את נשיא ארה"ב לפרוש ממנו ולהטיל סנקציות מחודשות על איראן.

 

"ובכן, אני מקווה שגנץ ולפיד, שלא מבינים באיזו סביבה אנחנו חיים ועם איזה משטר יש לנו עסק, ילמדו סוף סוף את הלקח, אבל אני לא בונה על זה. הם לא אלה שיכולים להגן על ישראל מול האיומים שבאים מצד איראן וכל יום מוכיח את זה מחדש". 

 

 

גנץ דיבר מעט לאחר מכן במסיבת עיתונאים בתל אביב, ואמר בתגובה לשאלה על דברי נתניהו: "לא התכנסנו כאן לדון בגודלו של מכשיר קטן ואדם פרטי. מסרתי כבר בעבר שלא היה שום מידע ביטחוני, מסרתי בעבר שאינני נתון לסחיטה או לאיומים". גנץ לא התייחס לאפשרות הימצאו חומרים אישיים רגישים על המכשיר שנפרץ, והדגיש: "את ענייניי הפרטיים אנהל לבד. אין שום סכנה ביטחונית, לא לי ולא למדינת ישראל, להוציא את הסכנה שאולי קיימת בחשיפתם של מקורות ביטחוניים מודיעינים מעצם העיסוק בפרשה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח, אמיל סלמן
בני גנץ ובנימין נתניהו
צילום: אבי רוקח, אמיל סלמן
מומלצים