שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו מגיב לטענות גנץ ולפיד: "לא קיבלתי שקל מעסקת הצוללות"
  במפגש עם ראשי רשויות בשילה הקדומה הדף ראש הממשלה את טענות ראשי כחול לבן על שחיתות לכאורה בהשקעות נתניהו בחברה הקשורה עם מספנת הצוללות: "הפרקליטות והיועמ"ש קבעו חד-משמעית שאני לא חשוד. אני מבין שגנץ ולפיד נלחצו מהפריצה האיראנית"

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הודף את טענות ראשי כחול לבן על שחיתות לכאורה בהשקעות נתניהו בחברה הקשורה עם מספנת הצוללות בגרמניה. הוא אמר בצהריים (יום ג') במפגש עם ראשי רשויות בשילה הקדומה: "ביחס להשמצות האלה, זה באמת השמצות מצוצות מהאצבע. אני לא קיבלתי אפילו שקל מעסקת הצוללות. הדבר הזה נבדק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה. הם קבעו חד משמעית שאני לא חשוד בדבר ושאין שום דבר במעשיי".

  בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי, מוטי קמחי)
  בנימין נתניהו בני גנץ(צילום: אלכס קולומויסקי, מוטי קמחי)

   

  בשבוע שעבר פורסם בערוץ 13 כי נתניהו החזיק עד לשנת 2010 בשותפות עם בן דודו, נתן מיליקובסקי, מניות בחברה שסיפקה שירותים לחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז פרשת הצוללות. לפי הפרסום, הפרקליטות בודקת את הקשר בין המניות שהחזיק נתניהו לפרשת הצוללות. עוד נטען בדיווח כי נתניהו הוא ככל הנראה שאישר לגרמניה לייצר ולמכור צוללות מתקדמות למצרים, בניגוד לעמדתה של מערכת הביטחון.

   

  "אני מבין שגנץ ולפיד מאוד נלחצו, בלשון המעטה, מהפריצה האיראנית לתוך הטלפון של גנץ ולצורך זה הם מנסים להסיט את תשומת הלב. אני רוצה להגיד לכם שזה לא מפתיע אותי שיש להם שיפוט רע כל כך, משום ששניהם תמכו בהסכם הגרעין האסוני שאני נלחמתי בו ולשמחתי יחד עם הנשיא טראמפ אנחנו רואים שינוי כיוון גם בארה"ב. אבל הם לא הבינו את זה, לדעתי עד היום הם לא מבינים עם מי יש לנו עסק והם לא אלה שיעמדו בראש מדינת ישראל כדי להדוף את איום האיראני. זה לא בשבילם", אמר נתניהו.

  "לפיד וגנץ נלחצו". צילום ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "לפיד וגנץ נלחצו". צילום ארכיון (צילום: רויטרס)

  הוא הוסיף: "אנחנו בשטחי מולדת. זה מדבר אלינו, זה בנשמה שלנו וזה מתממש במדיניות שלנו ובעבודה המשותפת שלנו. אני חושב שיש כאן סכנה אמיתית. לפיד וגנץ שבויים ברעיון שהדרך היחידה להשיג עתיד למדינה זה לגמד אותה, לעקור 90-80 אלף יהודים, להרכין את הראש ולקוות שהערבים יכירו בנו. אני פועל בדיוק בכיוון הפוך - בכיוון של העצמת ישראל מבחינה ביטחונית, מבחינה כלכלית, מבחינה מדינית. אנחנו מגיעים אל העולם וממנו אל העולם הערבי. זה יקח זמן, זה מאבק, אבל זאת תפיסה הפוכה. אצלם זה עתיד מתוך חולשה ואצלנו זה עתיד מתוך עוצמה. הבחירה כאן היא מאוד ברורה".

   

  גנץ: "זה דברים שלא נתפשים"

  אמש תקף בחריפות יו"ר רשימת "כחול לבן", בני גנץ בכנס בחירות בחיפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע הדיווחים שהרוויח 16 מיליון שקלים מהשקעה בתאגיד טיסנקרופ הבונה את הצוללות.  

   

   

   

  "אפשר שראש הממשלה סחר בקודשי הביטחון שלנו למען רווח אישי", אמר גנץ. "מדווחים כי נתניהו הרוויח 16 מיליון שקלים מעסקת הצוללות. אני חוזר עוד פעם, 16 מיליון שקלים מעסקת הצוללות, כראש ממשלה. זה דברים שלא נתפשים, לא סבירים. אני מקווה שלא נכונים".

   

  גנץ הוסיף: "ראש ממשלה שיש נגדו כבר שלושה כתבי אישום, כתב אישום עם הוכחות שוחד, נחשד כי סחר בביטחון ישראל באיזו עסקה סיבובית, עושה לביתו על חשבון הביטחון שלנו, אני מקווה שזה לא נכון, אבל אני קורא להקמת ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות הביטחונית הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל. לא יכול להיות שנתניהו ידאג לנתניהו, ובאמת לצערי הוא איבד את הדרך". יחד עם גנץ השתתפו באירוע רבים מאנשי הרשימה, בהם מיקי חיימוביץ', יעל גרמן, אלעזר שטרן ואחרים.

   

  השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת נתניהו למימון זה, ציינה כי ממידע שמסר ראש הממשלה לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009, עולה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה", יחד עם מיליקובסקי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, מוטי קמחי
  בנימין נתניהו ובני גנץ
  צילום: אלכס קולומויסקי, מוטי קמחי
  מומלצים