שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הוארך מעצרו של א.ח: "לא היה בכיר ברשת הטלגראס"
  בית המשפט האריך ב-11 ימים את מעצרו של א.ח, בן זוגה לשעבר של א.ק שטען כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה. בשבוע שעבר נעצר א.ח, ששומר על זכות השתיקה, יחד עם 41 חשודים נוספים בפרשת הסחר בסמים באפליקציית טלגרם

   

  בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (ד') ב-11 ימים, את מעצרו של א.ח מפרשת רצח תאיר ראדה, החשוד במעורבות בפרשת הסחר בסמים באמצעות אפליקציית טלגרם ("טלגראס"). זוהי הארכת מעצר שנייה לא.ח, שבשבוע שעבר מעצרו כבר הוארך בתשעה ימים.

   

  א.ח הוא בן זוגה לשעבר של א.ק, ושמם עלה לכותרות בסדרה "צל של אמת" על רצח תאיר ראדה, לאחר שטען כי בת זוגו לשעבר ביצעה את הרצח.

   

  בדיון התגלה כי א.ח נחקר כבר שלוש פעמים בשבוע וחצי האחרונים, וכי במהלך החקירות הוטחו בפניו ראיות. יחד עם זאת, על פי המשטרה, א.ח בוחר לשתוק בחקירותיו.

  הארכת מעצר של א.ח, אחד החשודים בפרשת הטלגראס בבימ
  א.ח בהארכת המעצר(צילום: משי בן עמי)

  בדיון הבוקר טען עורך דינו של א.ח עו"ד ירון פורר, כי מרשו לא היה חלק מרכזי בפרשה ולדבריו א.ח לא היה חבר בקבוצת ההנהלה הבכירה של הרשת, אלא רק בקבוצת ההנהלה הכללית - וכי גם שם כתב לאחרונה רק ביולי 2018.

   

  עורך הדין הוסיף לאחר קבלת ההחלטה כי "ראינו היום את היקף החוקרים בפרשה, האריכו לא.ח את המעצר וזה לא קל כי הוא אדם נורמטיבי, הוא לא מורגל במעצר והיום הוא הגיע די שפוף לדיון".

   

   

  השופט גיא אבנון קבע בהחלטתו כי יש להשאיר את א.ח במעצר במטרה להמשיך את החקירה, וציין כי "חומרי החקירה מצביעים על קיומו של חשד סביר

  בעוצמה גבוהה. חשד הקושר את החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו". הוא הוסיף כי "לא ארחיב מילים בדבר קיומם של עילות מעצר בדבר מסוכנות וחשד לשיבוש הליכי חקירה, עילות שאף הן בעוצמה משמעויות יותר".

   

  מלבד, א.ח, בית המשפט דן היום בהארכת מעצרם של עוד 18 חשודים בפרשה, ועד כה השופט אבנון האריך את מעצרם של ארבעה נוספים - גם כן ב-11 ימים, עד ה-31 במרץ.

   

   

  הפרשה נחשפה ביום שלישי בשבוע שעבר, כשחוקרי יחידת הסייבר של להב 433 וימ"ר צפון פשטו על בתי חשודים בעבירות סחר בסמים, שהפעילו את רשת טלגראס, ועצרו 42 בני אדם. כחלק מגל המעצרים, נעצר גם ראש הרשת, עמוס דב סילבר, במהלך ביקור שערך באוקראינה. מעצרים בוצעו גם בארצות הברית ובגרמניה.

   

  לפי המשטרה, חברי רשת הטלגראס שנעצרו "פעלו כארגון פשיעה לכל דבר ועניין, באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה ארוכה, כשהם מצליחים לסחור בסמים מסוכנים מסוגים שונים בהם: קוקאין, MDMA ואקסטזי בנוסף לכמויות עצומות של חשיש ומריחואנה, כשלכל חבר בארגון תפקיד ייחודי וברור שנועד לקדם ולאפשר את פעילות הארגון, להגדיל את היקפי הסחר, להעניק שירות למשתמשים ולהגדיל את ההכנסה הכספית ובכך להגדיל את השכר אותו הוא מקבל בעבור פעילותו".

  מבנה ארגון הפשיעה שחשפה המשטרה ()

  במשטרה זיהו כי חברי הרשת "התלבשו" על האפליקציה החוקית טלגרם, ובנו תשתית שאפשרה להם לבצע חיבור בין מגדלי ויצרני הסמים לבין הצרכנים. לצורך כך הם השתמשו באנשי תוכנה ומהנדסים שהקימו "טלגראס" תוך מתן קודים והצפנות של חיבורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים