שתף קטע נבחר

קסם על מדרגות הרבנות: "אפשר להתגרש גם אחרת"

הכוס השבורה הפכה שלמה - והטבעת הסתחררה מהאצבע ישר לקופסה: לאחר 23 שנות נישואין התגרשו צחי ולילך וויט, אך התהליך שמוליד לא פעם סיטואציות קשות בהיכלי בית הדין - הפך לנחמה במקום נקמה. אם תרצו, ונהפוך הוא: "אני רוצה להגיד לך בעיקר תודה"

 

גם הדיינים בבית הדין הרבני בחיפה עוד לא ראו סיום כזה: לפני כשבוע נפרדו לילך וצחי וויט לאחר 23 שנות נישואין ושני ילדים. אך מה שמזוהה לרוב עם אבל, כעס וכאב, שמולידים לא פעם סיטואציות קשות בהיכלי בית הדין – הפך במקרה שלהם להליך של נחמה במקום נקמה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

אם תרצו, ונהפוך הוא: צחי, אמן חושים, ולילך, עורכת דין הוכיחו שאפשר להיפרד גם אחרת. אם תרצו, אפילו באהבה. בשנת 1996, עת שנישאו באהבה גדולה לחוף הכנרת, הדהים צחי את מאות המוזמנים כשהצליח להעלים את הכלה מתחת לחופה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

באילוזיה ההיא, ששודר אז במהדורת החדשות של ערוץ 2, נשמע וויט שואל בדאגה, "רגע, עם מי אני מתחתן עכשיו?" רגע לאחר מכן, ביקש מהאורחים להביט אל עבר הכנרת, שם ראו את לילך בשמלת כלה לבנה, מגיעה על גבי סירה אל החוף.

 

חיי הזוג וויט ידעו מאז הרבה עליות אך גם ירידות, עד שלפני שנה, בהחלטה משותפת, החליטו להיפרד. הם החליטו שלא לשכור עורכי דין ועשו הכול ברוח טובה ובהסכמות, גם בצמתים שבהם נחלקו דעותיהם.

 

"23 שנות נישואין מסתחררות פה"

בשבוע שעבר השלימו את ההליך וגם לסגור מעגל: "מאחר והקסם, האשליה ואמנות החושים הם חלק ממני, החלטתי לעשות את זה בדרך מיוחדת גם ביום שבו הסתיימו נישואינו", אומר וויט.

 

צחי ולילך וייט נפרדים על מדרגות הרבנות (צילום: עידו ארז)
צחי ולילך וויט נפרדים על מדרגות הרבנות(צילום: עידו ארז)

 

על מדרגות בית הדין הרבני, לעיניהם המשתאות של מספר עובדי המקום ועוברי אורח, דרך וויט על שברי הכוס - והצליח להחזיר אותה לשלמותה. מיד לאחר מכן, חילץ את הטבעת מאצבעה של לילך מבלי שנגע בה, והיא ריחפה באוויר עד נכנסה לקופסה שממנה יצאה לפני 23 שנים.

 

"אני רוצה לומר תודה רבה לילך", אמר וויט, וחיבק את אם ילדיו. "אני חושב שאפשר להגיד מזל טוב", הוסיף, "כי אנחנו עושים את זה באהבה, בחיבה ובחברות אמיתית. תמיד נהיה ההורים של הילדים שלנו. כן, אפשר גם אחרת".

 

"אני חושבת שהמילים שמתאימות יותר, הן בשעה טובה", אמרה לילך. "זה תהליך שגם כשרוצים לעשות אותו יפה, הוא לא פשוט כלל גם זוגית וגם משפחתית. אז בשעה טובה סיימנו. כל אחד מאיתנו יוצא לדרך חדשה וטובה, ואנחנו סוגרים מעגל בדרך של הומור... עם כל הקושי, עם כל המהמורות שיש בדרך, צריך לנסות להתגבר ולסיים כמה שיותר יפה, אפילו בחיוך... אנחנו פה גם יחד בשביל הילדים".

 

"אני לא מצטער על רגע", אומר וויט. "ללילך ולי היו 23 שנות נישואין מאושרות, ילדים מקסימים. המסר שלי לכולם, חד-משמעית: אם אתם נפרדים, אז בצורה כזאת, חברית, נעימה. החיים ממשיכים. רבים על כסף? שיישרף הכסף, העיקר להיות חברים ולהיפרד ברוח טובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
צחי ולילך וויט על מדרגות הרבנות
צילום: עידו ארז
מומלצים