שתף קטע נבחר

תשדיר בליכוד: לעגו לכוויות של אמנון אברמוביץ'

הליכוד טי.וי הציג שחקן מאופר כמו פרשן הטלוויזיה: "אני נראה טוב?", שאל השחקן. אלירז שדה השיב: "אתה נראה טיל, כמו תמיד". לאחר מכן התנצל: "סליחה על אי ההבנה והפגיעה". אבי גבאי תקף: "אין תחתית שנתניהו לא יפגוש במסע להציל עצמו מכתבי אישום"

אחרי תשדיר הקברים המקומם, והקמפיין מעורר המחלוקת שהעלו ברשתות החברתיות ועל שלטי חוצות נגד פרשני הטלוויזיה תחת הכותרת "הם לא יחליטו", בליכוד תוקפים שוב את התקשורת, והפעם: את הפרשן אמנון אברמוביץ'. אברמוביץ', כזכור, נכווה קשה בגופו ובפניו במלחמת יום הכיפורים. "אני נראה טוב?", שאל השחקן שאופר כאדם הסובל מכוויות בפניו. "אתה נראה טיל, כמו תמיד", השיב לו אלירז שדה.  

  

 

חיקוי אמנון אברמוביץ' (מתוך שידורי התעמולה של הליכוד בפייסבוק)
אלירז שדה ושחקן המחופש לאמנון אברמוביץ' (מתוך שידורי התעמולה של הליכוד בפייסבוק)
 

 

העיתונאי הוותיק, פרשן החדשות, שהופיע גם בקמפיין הקודם של הליכוד "הם לא יחליטו", נראה בסרטון בריאיון מבויים שנערך עם שחקן המחקה את דמותו במטרה ללעוג לו. המגיש אלירז שדה ראיין שחקן שמחופש לאברמוביץ' ומדבר כמותו. המגיש שאל אותו "מה חדש?" והשחקן סיפר על פרשה חדשה, לכאורה, "פרשה 9000 - מעמולים, ג'ין וטוניק". אז לעג השחקן המחופש לפרשה החדשה בניסיון לרמוז שגם הפרשיות הפליליות האחרות שבהן מעורב נתניהו נופחו. מיד לאחר מכן אמר שנתניהו הוא ראש ממשלה נהדר: "פרשת 1000, 2000, 3000 ו-4000 הכול כקליפת אגוז", אמר.  

 

כשהוא נשאל על התכנים במכשיר הטלפון של גנץ, השחקן השיב: "אתה יודע שאני לא מדבר על אחיי בשמאל" והוסיף כי יצביע ללפיד וגנץ. "כל מי שיש לו אג'נדה שמאלנית אנטי-ביבי יש לו את הקול שלי". בתשובה לשאלה מדוע עיתונאים לא מתראיינים בליכוד טי.וי, ענה השחקן שגם נתניהו לא מתראיין לערוצי הטלוויזיה, "מה, הוא עומר אדם? גם אתה לא באת להתראיין בחתונה שלך עם מלכת היופי".

 

לקראת סיום הריאיון שוב לעגו לאברמוביץ' כשהשחקן שאל את המגיש של הליכוד: "יש מקום למגישים נוספים אצלכם? למרות שיהיה לי קשה לעבוד אצלכם כי אצלכם אומרים רק אמת ובזה אני לא מצטיין".

 

בעקבות הביקורת במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות, פרסם אלירז שדה פוסט שבו ניסה להסביר את החיקוי, ואמר: "אמנון אברמוביץ' היה, הינו ותמיד יהיה גיבור ישראל בעיניי ובעיני כל עם ישראל. בהזדמנות זאת אבקש סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה".

 

עוד אמר כי "בתוכניתנו בליכוד טי.וי יצרנו מערכון בין דמותו של אמנון אברמוביץ' לביני. את דמותו הציג החקיין יוסי וידר. בפתח השיחה 'אמנון' שאל אותי 'איך אני נראה?' ואני עונה לו 'אתה נראה טיל'. חשוב לי להבהיר לאלו שלא הבינו את הבדיחה או בחרו לא להבין אותה. אנחנו נמצאים בעידן שלא משנה מי אתה או מה עשית בחייך, בסוף הכי חשוב לך זה איך אתה נראה, ולאו דווקא חיצונית אלא איך אני עובר? איך אני יוצא? ברמה השטחית, עידן האינסטגרם. לגבי תשובתי לשאלה, האמת היא שזהו סלנג הדיבור שלי, לגבי כל דבר חיובי שאני מגיב עליו אני מוסיף את המילה 'טיל' (כמו למשל 'נהניתי רצח' ולא במשמעות קלינית אז המוח לא מדליק נורה אדומה תוך כדי שיחה ובמילה 'טיל' המוח לא רואה בה עניין בליסטי) בשיחות חברים וזהו סוג המערכון ביני לבין 'אמנון'".

גבאי ויחימוביץ' גינו ()
גבאי ויחימוביץ' גינו
 

יו"ר העבודה אבי גבאי מסר בתגובה: ‏"אחרי שפגע במשפחות שכולות כשעירב את קברי הבנים בקמפיין ציני, ערוץ הבית שלו לעג לפציעה של אמנון אברמוביץ', מגיבורי מלחמת יום הכיפורים, שנכווה מטנק בוער וקיבל צל"ש הרמטכ"ל על דבקות במשימה. אין תחתית שנתניהו לא יפגוש ואין אדם שבו לא יפגע במסע להציל עצמו מכתבי אישום על שוחד והפרת אמונים".  

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' תבעה מראש הממשלה בנימין נתניהו להתנצל בפני אברמוביץ' על השימוש בנכותו בשל פציעה בקרב לטובת קמפיין הבחירות של הליכוד: "הרבה רגעי שפל ידע קמפיין הבחירות הזה, אבל רגע מבחיל כזה, שבו הליכוד, בתעמולתו הרשמית, לועג למראהו של מי שנפצע אנושות במלחמה הקשה בתולדות ישראל, קיבל צל"ש על אומץ לבו, ואותות הקרב חקוקים בפניו - כזה שפל עוד לא היה. אסור שקמפיין בחירות ירמוס את מי שבנפשם ובגופם הצילו אותנו מהשמדה, ואסור שערכי היסוד המקודשים לנו ביותר ירמסו לטובת עוד חצי מנדט. ביבי, אם יש בך מעט הגינות ויושרה - תתנצל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך שידורי התעמולה של הליכוד בפייסבוק
אלירז שדה ושחקן המחופש לאמנון אברמוביץ'
מתוך שידורי התעמולה של הליכוד בפייסבוק
מומלצים