שתף קטע נבחר

תוכנית ענק בקריית גת: 2,730 דירות בהתחדשות עירונית

הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור אישרה בהליך מזורז את התוכנית, במסגרתה יהרסו 20 בניינים עם 370 יחידות דיור ישנות במתחם שבטי ישראל בעיר. במקומם יוקמו 36 מגדלים בני 10-24 קומות

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בקריית גת. התוכנית ממוקמת בשכונת שבטי ישראל ובמסגרתה יפונו 20 בניינים עם 372 יחידות דיור ויבנו 2,728 יחידות דיור ב-36 בניינים בני 12-10 קומות ומגדלים של 24-20 קומות.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

הקרב על המיליונים מהארנונה של אינטל: קריית גת נגד המועצות האזוריות

אחרי הגרלת הזכאים: היזמית מבקשת לבטל את זכייתה במחיר למשתכן בקריית גת

אינטל תשקיע 5 מיליארד ד' במפעל בקרית גת ותתחייב לגייס עובדים

 

התוכנית משתרעת על שטח של 175 דונם בחלקה הצפוני של העיר בסמיכות לרחוב שבטי ישראל ומדרום לכביש 35 ושכונת כרמי גת. במסגרת ההחלטה על הפקדת התוכנית נקבע, כי 546 יחידות דיור מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית יוקצו עבור דירות קטנות, ובנוסף, התוכנית כוללת 17.5 דונם עבור מבני ציבור, 42 דונם עבור שטחים ציבוריים פתוחים בסמיכות לנחל נעם מצפון, ובין מבני המגורים במיקומים מרכזיים, ו-4,500 מ"ר שטחי מסחר בחזיתות מסחריות.

   (קרדיט: ד.ס. בניין ערים)
הדמיה של תוכנית פינוי בינוי בקריית גת(קרדיט: ד.ס. בניין ערים)

בשלב הראשון יבנו יזמי התוכנית - אפיק הירדן וקוטלר גת על קרקע פנויה שנמצאת בבעלותם, כך שניתן יהיה להתחיל את הפרויקט מבלי להתחיל בפינוי דיירים כשלב ביניים.

 

25 אלף יחידות דיור בתשע ערים

תכנון המתחם נערך תוך כוונה לחזק את החיבור העירוני לשכונות הקיימות וליצור רצף של הבינוי העירוני. על כן, בנייה נמוכה יותר עד גובה של 10 קומות, שולבה בעיקר ברחובות המשניים של השכונה תוך יצירת חזית בנויה לרחוב שבטי ישראל. כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו חיבורים של שבילי אופניים והולכי רגל למערך השבילים העירוני המקשר בין השכונות הקיימות ותחנת הרכבת מדרום, ולבין שכונת כרמי גת מצפון.

 

התוכנית קודמה על ידי עיריית קריית גת ומצטרפת לתכניות נוספות של פינוי בינוי בעיר אשר חלקן בתהליכי תכנון וחלקן כבר בביצוע. התוכנית קודמה על ידי המנהלת להתחדשות עירונית בקריית גת, יחד עם חברת עמידר אשר מחזיקה בבעלות במבנים הקיימים. את התוכנית תכננה חברת ד.ס. בניין ערים, אדריכלים ומתכנני ערים.

 

עד כה הועברו 11 תוכניות התחדשות עירונית לטיפול הותמ"ל ב-9 ערים הכוללות בסך הכל כ-25 אלף יחידות דיור.

 

התוכנית הגדולה ביותר היא בעיר רחובות הכוללת בנייה של כ-7,500 יחידות דיור בשכונת קריית משה והתוכנית הבאה אחריה היא בעיר לוד הכוללת 5,100 יחידות דיור חדשות. כמו כן כל התכניות כוללות גם שטחי תעסוקה מסחר וכן שטחים ציבוריים.

 

 

יו"ר הותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אריאל יוצר אמר בעקבות אישור התוכנית, "התוכנית החדשה מחברת בין השכונות הוותיקות לשכונת כרמי גת, וצפויה להביא לשיפור איכות החיים של האוכלוסייה המתגוררת בשכונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד.ס. בניין ערים
הדמיה של תוכנית פינוי בינוי בקרית גת
ד.ס. בניין ערים
מומלצים