שתף קטע נבחר

זייף 2,270 מטבעות של 5 שקלים - וירצה עונש מאסר של 22 חודשים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר במסגרת הסדר טיעון את העונש על הנאשם, שהודה בזיוף המטבעות במפעל שהקים עם חברו בערד לאחר שנכנס להליך פשיטת רגל; הזיוף התבצע ע"י הזמנה מטורקיה של מטבעות חלקים והטבעה זהה עליהם

כשנתיים מאסר לזייפן מטבעות של חמישה שקלים: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר במסגרת הסדר טיעון עונש של 22 חודשי מאסר בפועל על נאשם אשר הודה והורשע בזיוף אלפי מטבעות של חמישה שקלים במפעל שהקים לצורך כך בערד, וכן בעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל.

 

הצ'קים שלכם חוזרים: טיפסו להיקף של 40 מיליארד שקל

פחות מ-3,200 שקל: יותר מרבע מהישראלים עניים

אז מה מצב המינוס בבנק?

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש באמצעות פרקליטות מחוז דרום (פלילי), הנאשם יחד עם אדם אחר חברו יחד כדי לבצע זיוף מטבעות של חמישה שקלים בכמויות מסחריות לצורך מכירתן. הנאשם היה בהליכי פשיטת רגל ולכן שותפו פתח עסק לייצור מדליות, מטבעות ועוד.

מטבע של 5 שקלים (צילום: שאטרסטוק)
מטבע של חמישה שקלים. זייף 2,270 כאלה(צילום: שאטרסטוק)
 

בכתב האישום נטען, כי הנאשם הזמין מטורקיה מאות אלפי מטבעות חלקים הזהים בהרכבם למטבעות חמישה שקלים מקוריים של בנק ישראל, בעלות של מאות אלפי שקלים.

 

כמו כן, נטען כי השניים רכשו מכונות וציוד לצורך הטבעת המטבעות החלקים וזיופם למטבעות חמישה שקלים, והנאשם שכר שטח במפעל בערד, בו הקים פס ייצור למטבעות חמישה שקלים מזויפים. על פי כתב האישום, הנאשם הספיק לזייף 2,270 מטבעות שהיו זהים לחלוטין למטבעות חמישה שקלים המקוריים של בנק ישראל.

 

המכונות ושאר הציוד - חולטו לאוצר

הנאשם הורשע בביצוע עבירות רבות של זיוף מטבע, וכן בעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל. כמו כן, חולטו לאוצר המדינה כל המכונות והציוד ששימשו לשם ביצוע העבירות, וכן ג'יפ של הנאשם.

 

החקירה נוהלה על ידי יחידת ההונאה של מחוז דרום במשטרת ישראל בשיתוף עם מחלקת החקירות בכונס הרשמי, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) ובנק ישראל.

  

התובע בתיק, עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי): "גזר הדין מהווה תמרור אזהרה ברור לעברייני מרמה וזיוף. זרועות אכיפת החוק יילחמו באופן נחוש בעבריינים אלו, ויביאו לידי ענישה מוחשית בדמות מאסרים ממושכים בפועל וענישה כלכלית".

 

עורכי הדין ירון גיגי ואביעד לנצ׳נר, באי כוחו של הנאשם, מסרו בתגובה: "גרסתו של מרשינו הייתה כבר למן הרגע הראשון כי אדם אחר סחט אותו למען יזייף עבורו מטבעות. למרות הגרסה המאוד ברורה של מרשינו, הוכח על דוכן העדים כי משטרת ישראל לא עשתה דבר וחצי דבר לצורך בירור הטענה. לנוכח מחדלים אלו ואחרים הבינו בפרקליטות כי טוב יעשו אם יגיעו להסדר טיעון מקל עם מרשי. ואכן בסופו של דבר נחתם עסקת טיעון מקלה ואשר נתנה ביטוי לכל הקשיים והמחדלים שההגנה הציגה בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאטרסטוק
מטבע של 5 שקלים
צילום: שאטרסטוק
מומלצים