שתף קטע נבחר

איציק שמולי הפך לאב בהליך פונדקאות: "חלום חיי התגשם"

חבר הכנסת ממפלגת העבודה ובן זוגו הפכו אתמול לאבות בתום הליך פונדקאות בארה"ב. שמו של בנם הבכור: נבו. "מקווה ומייחל שאת ילדינו הבאים נוכל להוליד במדינה שלנו"

 

איציק שמולי והתינוק שנולד לו ()
איציק שמולי ובנו התינוק

 

לחבר הכנסת איציק שמולי (העבודה) ובן זוגו ערן לוי נולד אתמול (ד') בן בתום הליך פונדקאות. השניים שהו בשבועיים האחרונים ברוד איילנד שבארצות הברית, שם המתינו להולדת בנם הבכור נבו. שמולי ובן זוגו צפויים לחזור בימים הקרובים לישראל.

 

"מעדכן שאני בחלום", אמר אתמול ח"כ שמולי שעות לאחר הולדת הבן. "אנחנו ממש מאושרים ומודים לאלפי האנשים ששמחים איתנו והתקשרו לברך. החלום הגדול של חיי התגשם. אני מקווה ומייחל ליום שאת ילדינו הבאים נוכל להוליד במדינת ישראל שלנו".

 

שמולי פרסם את הבשורה המשמחת בחשבונותיו ברשתות החברתיות וזכה לברכות מכל קצוות הקשת הפוליטית. יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי כתב לו: "מזל טוב, איציק יקר. אנחנו נעשה הכל כדי שאת הילד הבא תוכלו ללדת בישראל. זאת התחייבות".

 

בסוף חודש אוקטובר האחרון נאם איציק שמולי בדיון מיוחד בכנסת לאחר שהחוק שיזם, המקנה לגברים יחידנים, בני זוג מאותו מין, זכות שווה להליך פונדקאות נפל בכנסת

 

 

שמולי, שיצא מהארון לאחר הירצחה של שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים, פנה לראש הממשלה: "אני מכבד אותך אדוני רה"מ, אבל יש לי בקשה אליך. אני מבקש שתסתכל לי בעיניים ותאמר לי שאני לא מספיק טוב כדי להיות אבא במדינה הזו. הזכות למשפחה היא זכות טבעית, היא אמורה להיות כזו. במשך 22 שנה אלפי ישראלים זכו להגשים את החלום שלהם ולהפוך להורים. באותו הזמן בדיוק, מאות ואלפי אנשים אחרים נידונו למאסר עולם של בדידות, עלבון ואפליה. אתה הבטחת והיום החוק נפל פעם נוספת. בשבילך היינו סוג ב' ונותרנו סוג ב'".

 

"אתה הבטחת, ואתה חייב לקיים", המשיך שמולי בדמעות. "מילים, אמפתיה וחיבוקים לא יעזרו פה יותר. אנחנו דורשים שוויון, שוויון שוויון. לא רק בשבילנו, קודם כל בשביל המדינה. זאת דמוקרטיה ליברלית, היא אמורה להיות כזאת. בית המשפט העליון קבע פעמיים, ואולי אפילו יותר, שיש פה אפליה פסולה. אתה עומד בראש המערכת הביצועית בישראל וצריך לתקן את העוול הזה. עוול שזועק לשמיים. יש פה מאות אלפי אזרחים טובים הזאת שקמים בכל בוקר ורוצים את טובתה של המדינה. הם הולכים לצבא, משרתים את המדינה, תורמים לה ועושים הכל כדי שתהיה הכי טובה בעולם. אבל במדינה הזאת אנחנו מספיק טובים כדי לתת ולתרום, אבל לא מספיק טובים כדי להיות חלק ממנה".

 

 דיון 40 החתימות במליאת הכנסת בנושא חוק הפונדקאות (צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי)
ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון המיוחד. החוק לא תוקן(צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי)

"אני רוצה לספר לך מה זה אומר לנסות לעבור את חסם הפונדקאות. זה אומר לנסוע לקצה השני של העולם, להשיג משכנתא של חצי מיליון שקל, להתנתק מהעבודה והמשפחה, ללמוד את ספר חוקים של מדינה זרה, ובסופו של דבר - אולי, רק אולי זה מצליח. תסתכל לי בעיניים ותגיד לי איך במדינה הזאת יגאל עמיר יכול להיות אבא ואני לא. איך אנסים וטרוריסטים בכלא יכולים לממש את החלום להורות ואני לא. למה אני צריך לשבת פה בדמעות בגלל עריצות הקואליציה שחושבת שאני שווה פחות? לא ביקשו ממך להוביל מצעד גאווה, וגם לא לאמץ אורח חיים שונה. ביקשו ממך רק דבר אחד: לכפות על הקואליציה שלך עקרון אחד פשוט, שיקבלו כאן אדם באשר הוא אדם, ואהבת לרעך כמוך, חיה ותן לחיות. אנחנו מבקשים ומצפים, מאות אלפים אנשים בישראל, לעשות את המעשה המתבקש ולאמץ את השיוויון בפונדקואת ובאימוץ. המחנה הציוני אימץ חבילת חוקים שיכולה להביא את השוויון הזה - ובסופו של דבר הכל בידיים שלך. אנחנו דורשים שיווין, לא שום דבר פחות. כי אנחנו לא שווים פחות". עם ירידתו מהבמה, זכה שמולי לחיבוקים מחברי האופוזיציה שהתרגשו מנאומו. למרות הבטחות נתניהו, החוק לא תוקן עד היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים