שתף קטע נבחר

מצבה של נחמה ריבלין הידרדר, הנשיא חזר לארץ

מצבה של רעיית נשיא המדינה מוגדר הבוקר יציב, והיא מורדמת ומונשמת בבית החולים בילינסון עקב קוצר נשימה חריף על רקע לבבי. אתמול הידרדר פתאומית מצבה של נחמה ריבלין, שעברה ניתוח השתלת ריאה לפני כשבועיים. הנשיא קיצר מיד את ביקורו בקנדה ויגיע בבוקר לבית החולים

מצבה של רעיית נשיא המדינה יציב, והיא מונשמת ומורדמת: הידרדרות פתאומית חלה אמש במצבה של רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, שעברה ניתוח השתלת ריאה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. ריבלין מורדמת ומונשמת עקב קוצר נשימה חריף על רקע לבבי.

 

אמש ייצבו הרופאים את מצבה, והבוקר (יום ד') הודיעו בבית החולים בילינסון כי "לילה שקט עבר על גב ריבלין ומצבה מוגדר יציב. היא מונשמת ומורדמת בטיפול נמרץ לב חזה". עקב מצבה, הודיע אמש הנשיא ראובן ריבלין השוהה בביקור ממלכתי בקנדה על חזרה מיידית ארצה. הנשיא, שחזר הבוקר ארצה, עומד בקשר עם בית החולים באופן רציף ויגיע במהלך הבוקר לבילינסון. 

נחמה ריבלין (צילום: אלכס קולומויסקי )
רעיית הנשיא, נחמה ריבלין(צילום: אלכס קולומויסקי )

מבית החולים בילינסון נמסר אתמול כי "גב' ריבלין מורדמת ומונשמת בעקבות קוצר נשימה חריף על רקע לבבי. גב' ריבלין עברה לפני כשבועיים השתלת ריאות מורכבת מאוד בשל המצב הרפואי שבו הייתה נתונה ערב הניתוח ומאז היא עוברת תהליך התאוששות ארוך ומורכב".

 

מצבה של רעיית הנשיא מוגדר כאמור קשה אך יציב. היא מורדמת ומונשמת ומאושפזת בטיפול נמרץ. צוותים רפואיים רבים מטפלים בריבלין שעברה ניתוח השתלת ריאה לפני כשלושה שבועות. היא הגיעה להשתלה שהייתה אפשרות הטיפול האחרונה עבורה. לנוכח העובדה שהיא סובלת ממחלות רקע נוספות, הליך ההחלמה מורכב וקשה ובחלק מהמקרים החולים סובלים מהידרדרות מהירה ובלתי צפויה.

נחמה ריבלין (צילום: אלכס קולומויסקי )
רעיית הנשיא נחמה ריבלין נעזרה במשך שנים במחולל חמצן (צילום: אלכס קולומויסקי )
 

מדוברות בית הנשיא נמסר כי ריבלין מקצר את ביקורו הממלכתי בקנדה ושב ארצה לאחר הידרדרות פתאומית במצבה של רעייתו נחמה. "בשעות האחרונות נחמה מורדמת ומונשמת בעקבות קוצר נשימה חריף על רקע לבבי. עם נחיתתו בשעות הבוקר ייסע הנשיא אל בית החולים בילינסון לשהות לצדה".

 

בעקבות ההידרדרות במצב, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מאחל רפואה שלמה יחד עם כל אזרחי ישראל לרעיית הנשיא נחמה ריבלין".

 

ריבלין המריא לפני חצות בטיסת אייר קנדה עם צוות מצומצם מאוד, והוא צפוי לנחות לקראת השעה תשע בבוקר. שאר הפמלייה נשארת ותמריא הלילה בטיסת אל על. הנשיא ביטל השתתפות בשני אירועים הערב - אחד עם גדולי התורמים לקהילה היהודית בקנדה והשני - אירוע בהשתתפות הקהילה היהודית עם "קולולם". באירוע אמורים היו להשתתף 1,800 מוזמנים כולל ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו.

 

 

לפני כשבועיים נדרשה ריבלין להליך כירורגי נוסף לאחר שעברה השתלת ריאה לפני כשלושה שבועות. מבית הנשיא נמסר אז כי הפעולה הסתיימה בהצלחה וכי לא נשקפת סכנה לחייה.

 

ריבלין סובלת במשך שנים ארוכות ממחלת הפיברוזיס הריאתי, ובשנים האחרונות מצבה הידרדר עד כדי כך שנזקקה לאספקת חמצן בכל שעות היממה לצד תרופות. במצבה, הפתרון היחיד שיציל את חייה היה השתלת ריאות - וריבלין המתינה לתורם במשך זמן רב.

  

את תרומת הריאה קיבלה ריבלין מיאיר יחזקאל חלבלי, צעיר בן 19 שטבע באילת. הנשיא ריבלין נפגש עם משפחתו של יאיר ז"ל ומשפחתה של המושתלת שקיבלה את ריאתו השנייה.


פורסם לראשונה 02/04/2019 22:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נחמה ריבלין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים