שתף קטע נבחר

אהוד אולמרט נכנס כמשקיע ויועץ עסקי בחברת הקנאביס יו ניבו

אולמרט ישקיע בין 2 ל-3 מיליון שקל ביו ניבו ויקבל בתמורה אופציות על 3%-4% ממניות החברה. במקביל, עבור 40 שעות חודשיות כיועץ עסקי, יקבל שכר בסכום שייקבע בהמשך; אולמרט מנוע מלהפוך לבעל עניין בחברה או לכהן כיו"ר בשל הרשעתו בפלילים. המניה סיימה את המסחר בבורסה בזינוק של 34% ושווי השוק של החברה עומד כעת על 121 מיליון שקל

עוד ראש ממשלה לשעבר עושה את דרכו לתעשיית הקנאביס: אהוד אולמרט נכנס כמשקיע ויועץ עסקי בחברת הקנאביס הציבורית יו ניבו. המניה סיימה את המסחר בבורסה (ד') בזינוק של 34% ושווי השוק של החברה עומד כעת על 121 מיליון שקל. 

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

עלות שכרו השנתי של אהוד ברק באינטרקיור - 7.8 מיליון שקל

חווה לגידול אוטומטי של קנאביס תוקם בקיבוץ דן

מחפשים כיוון? חברת הקנאביס שרוצה להעסיק צעירים אחרי צבא

אהוד ברק ימונה ליו"ר חברה לייצור קנאביס רפואי

 

השקעתו של אולמרט בחברה מוערכת על ידי גורמים בתעשייה בכ-2 עד 3 מיליון שקל, ותמורת ההשקעה יקבל אופציות על כ-3% עד 4% ממניות החברה, שיבשילו במלואן לאחר שנתיים מיום ההקצאה. כך נודע ל"כלכליסט". מעבר לכך, עבור 40 שעות חודשיות בתפקיד יועץ עסקי לחברה יקבל אולמרט שכר חודשי שייקבע בהמשך בין הצדדים - במסגרת התפקיד ילווה אולמרט את יו ניבו בכנסים ובפגישות עסקיות בחו"ל.

אהוד אולמרט בכנס (צילום: יאיר שגיא)
אהוד אולמרט. המשקיע החדש ביו ניבו(צילום: יאיר שגיא)

אולמרט הוא כאמור ראש הממשלה לשעבר השני שנכנס להשקעה בתחום - בחודש ספטמבר 2018 הודיעה אינטרקיור על מינויו של אהוד ברק ליו"ר הדירקטוריון שלה.

 

גורמים בתעשייה סיפרו ל"כלכליסט" שכמה חברות פנו לאולמרט כדי לצרפו לשורותיהן, וביניהן חברות הקנאביס הרפואי הציבוריות אינטליקנה (לשעבר תפן) וקנביט. אולמרט מנוע מלתפקד כיו"ר חברת קנאביס ציבורית בשל הרשעתו בפלילים, ואינו יכול להפוך לבעל עניין, קרי החזקה של מעל 5%, בחברה כזו. זאת בעקבות תיקון לפקודת הסמים במליאת הכנסת שעבר בדצמבר האחרון, האוסר החזקה שכזו.

 

גורמים מטעמו של אולמרט, המנהל קרן השקעות פרטית שהשקיעה עד כה כ-70 מיליון דולר בחברות פארמה ותרופות בישראל, מסרו בשמו, כי ״לאחר שבחנתי הצעות שונות מחברות קנאביס רפואי בישראל להשתלבותי, בחרתי ביו ניבו, בשל יכולותיה של החברה לעצמאות בתחום הגידול החקלאי, הייצור וההפצה, ועמידתה בכל תנאי הרגולציה המחמירה. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לעבוד עם החברה ומאמין ביכולותיה להפוך לחברה בינלאומית מובילה״.

 

יעזור בהגדלת הפעילות בחו"ל

גולן ביטון, מנכ״ל ומייסד יוניבו, אמר ל"כלכליסט": "החיבור עם אהוד אולמרט נוצר הודות לעידו חג'ג', המוביל קבוצת משקיעים שהשקיעה בחברה. אולמרט החליט להשקיע וללוות את יו ניבו כיועץ לאחר שביקר במפעל, שבנייתו מסתיימת בימים אלה. מינויו לתפקיד יועץ עיסקי, באופן בלעדי, יאפשר הגדלה משמעותית של פעילותנו מול חברות שונות בחו"ל, הודות לקשריו העסקיים וניסיונו בעולם הבריאות".

 

עידו חג'ג', בעל מניות בחברה אמר: "עשיתי מאמץ גדול להביא את אהוד אולמרט ליו ניבו, ואני בטוח שהצטרפותו תשמש מנוף להתפתחות העיסקית של החברה. אולמרט בחר לחבור אלינו רק לאחר שבדק היטב את תשתיות החברה והמפעל, וכבר בחודש יולי הקרוב הוא צפוי לייצג אותנו בכנס קאנביס רפואי שיתקיים בלונדון".

 

יו ניבו (Univo) מחזיקה ברישיונות לגידול חקלאי, ייצור ופיתוח מוצרי קנאביס רפואי. השבוע דיווחה החברה שקיבלה את תקני האבטחה מהיק”ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) למפעל ולמרכז ההפצה. צוות העובדים ביו ניבו מונה את דוקטור שאול מוכתר, שכיהן במשך 15 שנים כסמנכ״לֹ טבע יפן, וכסגן מנהל בית חולים תל השומר. בדירקטוריון של החברה מכהן שמואל רובינשטיין, מנכ"ל חברת התרופות תרו לשעבר.

 

פעילותה העיקרית של החברה היא כמפעל קנאביס, תחום שבו פועלים כיום בישראל רק שלושה מפעלים בעלי היתר פעילות ממשרד הבריאות: המפעל של B.O.L המייצר רק לעצמו, מפעל בזלת, שקיבל תקן זמני עד ליוני 2019, והמפעל של פנאקסיה, הנחשב למפעל הקטן מביניהם.

 

עוד מפעלים בדרך

יו ניבו עתידה להצטרף אליהם בשבועות הקרובים, עם סיום בניית את המפעל שלה באשקלון, בגודל 750 מ"ר, מתוכם 220 מ"ר חדרים נקיים - החברה ממתינה לתקן הסופי מהיק"ר להתחלת פעילותה. בעוד כשנה עד שנתיים, צפוייה להסתיים גם בניית המפעלים של קנדוק פארמה, תיקון עולם, וחברות נוספות.

 

יו ניבו חתמה ב-25 למרץ השנה על הסכם לאספקת תפרחות קנאביס רפואי למשך שלוש שנים מחברת דרך לחיים שבבעלות איריס וגילי ורמוט ושותפם שחף אוחנה, שיספקו לחברה עד תשעה טון קנאביס רפואי בתקופה זו. הסכמי החברה החתומים, לפי דיווחיה, כוללים: הסכמי מכירה לחברת די.אן.איי ג'נטיקס ההולנדית, במסגרתם תמכור עד 20 טונות תפרחת ושמני קנאביס רפואי בשנה עבור ארבעה יורו לגרם, המגלמים הכנסה פוטנציאלית שנתית של 80 מיליון יורו; הסכם עם חברה קנדית לייצוא שנתי של 24 ק"ג שמן קנאביס רפואי כחומר גלם, עבור 576 אלף דולר בשנה.

 

לחברה גם הסכמים עם בתי מרקחת בישראל ובהם: שור טבנצ'יק, מקס פארם, ובתי מרקחת נוספים, המספקים קנאביס ל-5,000 חולים ומבטאים דרישה שנתית של 1.8 טונות לתפרחת ושמנים. תמורת אלה עתידה החברה להכניס 25.2 מיליון שקל בשנה, בתמחור של 14 שקל לגרם.

 


פורסם לראשונה 03/04/2019 10:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
אהוד אולמרט
צילום: יאיר שגיא
מומלצים