שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרשת המניות של נתניהו: היועמ"ש צפוי להורות לבדוק חשד לפלילים

  ימים ספורים לפני הבחירות, העריך גורם משפטי בכיר כי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט צפוי להורות למשטרה לבדוק חשד לפלילים בפרשת המניות שקנה ומכר נתניהו לבן דודו נתן מיליקובסקי. דיווח: מבקר המדינה הורה ליועמ"ש לבדוק חשד לדיווחים כוזבים של רה"מ במשך שנים

  אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)
  נתניהו ומנדלבליט(צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)

   

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן צפויים להורות למשטרה לבדוק חשד לפלילים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המניות שקנה ומכר לבן דודו נתן מיליקובסקי. כך העריך אמש (ה') גורם משפטי בכיר.

   

  במשרד מבקר המדינה סבורים כי החומר שהועבר על-ידי משרד היועץ המשפטי לממשלה על דיווחיו ואי-דיווחיו של נתניהו על מצב נכסיו ,כמתחייב על-פי חוק, מעלה לכאורה חשד לפלילים ועליו לתת על כך את הדעת. עוד נודע, כי המבקר לא המליץ במפורש שיש להתחיל בהליך פלילי, אלא שמצבר הנתונים ותוכנם עולה כי אין מנוס מהתחלת הליך של חקירה פלילית שעליה יכול רק היועץ להורות.

  נתן מיליקובסקי (צילום: MICHAEL FALCO / NYT)
  מיליקובסקי. פרקליט המדינה החל לאסוף חומרים על ההתקשרויות עם נתניהו(צילום: MICHAEL FALCO / NYT)

  בחודש האחרון, מאז שפרסמה ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה כי לנתניהו היו התקשרויות עם בן דודו אשר רובן לא דווחו לכאורה, החל פרקליט המדינה ניצן לאסוף חומרים שהגיעו לידיעת הפרקליטות. עיקר החומר נאסף על-ידי ועדת ההיתרים.

   

  כמו כן, מבקר המדינה מחזיק ברשותו דיווחים של נתניהו מאז מונה לתפקידו שמחייבים כל שר וסגן שר לדווח על מצב נכסיו ובכללם מניותיו עם כניסתו לתפקיד, וכמו כן להעבירם לנאמנות עיוורת.

   

  נתניהו על המניות שרכש: "זיהיתי הזדמנות"    (מתוך פייסבוק)

  נתניהו על המניות שרכש: "זיהיתי הזדמנות"    (מתוך פייסבוק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת נתניהו למימון זה, ציינה כי ממידע שמסר ראש הממשלה לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009, עולה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה", יחד עם מיליקובסקי.

   

  עוד דווח, כי נתניהו מכר מניות בעסקיו המשותפים עם מיליקובסקי ב-29 לנובמבר 2010 בתמורה לסכום של כ-16 מיליון שקל. הרוכש היה מיליקובסקי עצמו, באמצעות אחת מחברותיו. למחרת יום המכירה הושלמה עסקת מיזוג עסקיו של מיליקובסקי בחברת גרפטק אינטרנשיונל, ששנתיים לפני כן כבר רכשה 19% ממפעל SeaDrift. נתניהו הכחיש בעבר כל קשר לחברה זו וטען שלא החליף מילה עם מיליקובסקי לגביה.

   

  מוקדם יותר אמש דיווח אמנון אברמוביץ' בחברת החדשות כי משרד המבקר ערך בדיקה יסודית של כל דיווחי נתניהו במשך העשור האחרון וגילה ממצאים לחשדות פליליים, כאמור, של עבירות הכוללות דיווחים כוזבים.

   

  עוד דווח כי מבקר המדינה העביר בתחילת השבוע את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה בצירוף בקשה לפתוח בבדיקה.

   

  מהליכוד נמסר בתגובה לדיווח של אמנון אברמוביץ': "עוד קשקוש מופרך שנועד לטשטש את השאלה האמיתית שעומדת בפני אזרחי ישראל ביום שלישי הקרוב - בחירה בממשלת ימין חזקה של נתניהו או ממשלת שמאל חלשה של יאיר לפיד, גנץ, 'העבודה' ו'מרצ'".


  פורסם לראשונה 04/04/2019 21:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים