שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התבגרות מתוכננת: טיפולי אסתטיקה שלא יעלימו את הקמטים לחלוטין
  טיפולים אסתטיים, כידוע, כבר מזמן אינם לסלבס בלבד. כיום, הביקוש לטיפולים המשמרים את המראה הטבעי הולך ומתרחב. מהי הגישה החדשה בטיפולים האסתטיים שלא דוגלת בלהיראות צעירים בכל מחיר?

  הסלבס, הידוענים, נמצאים בסיטואציה יוצאת דופן ביחס לאנשים "הרגילים". הם, בניגוד אלינו, נמצאים כל העת תחת אור הזרקורים – כזמרים, כשחקנים, כדוגמניות, כאמנים והם מוצאים עצמם מתועדים ללא הרף.

   

  לרוב התיעוד נעשה תחת תאורה קפדנית ומדויקת שמנציחה באופן ביקורתי כל שינוי בפניהם, ומבליטה גם קמטים שנמצאים בשלבים המאד ראשוניים שאף אדם לא היה מבחין בהם במצבים אחרים.

   

  קראו עוד

  מהו הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר בישראל ב-2018?

  לקראת האביב: כך תבחרו נכון טיפולים אסתטיים. 10 טיפים

  נגד קמטים והזדקנות: טיפולי יופי לגברים

   

   

  לא להעלים קמטים לחלוטין. התבגרות מתוכננת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לא להעלים קמטים לחלוטין. התבגרות מתוכננת(צילום: shutterstock)

   

  מניסיוני אני יכול להעיד: נשים נעשות ערות לשינויים בפניהן בעיקר לאחר אירועים משפחתיים שבהן הן מצולמות לאור הזרקורים, בדיוק כמו ידוענים, מחויכות ומאושרות. התמונות החגיגיות מסגירות את מה שהן העדיפו עד כה שלא לראות: את הלחי הנופלת, את הקמט ההולך ונחרץ.

   

  ואם הנשים "הרגילות" כך – הסלבריטאים והסלבריטאיות, החיים ועובדים ומצולמים כל העת באור הזרקורים, על אחת כמה וכמה. הם מתועדים ומצולמים באולפן, על הסט או על הבמה וגם כשהם יוצאים להפסקת קפה או להשקה של מוצר. תמונותיהם מתפרסמות בתקשורת והמראה שלהם משמש נושא שיחה באירועים חברתיים ונושא לדיונים מלומדים יותר או פחות, בתקשורת.

   

  הידוען לא רק מתוודע יותר מוקדם לשינויים הלא רצויים במראה פניו – הוא הוא יבחר בדרך כלל למנוע את היווצרות הקמט לפני שיעמיק ויבלוט לעין, כדי למנוע את פרסום העובדה "הסנסציונית" שהוא, גם הוא, עובר טיפול אסתטי.

   

  המצב הזה מציב לפני הרופא אתגר ודורש מיומנות גבוהה בטיפול שכן ההתמודדות שלו עם השינויים הנראים רק בזוויות מסוימות משאירה מרווח צר לתמרון. כאן אין שום מקום לטעויות.

   

  וכאן, לפני שנמשיך, הסבר קצר על האנטומיה של ההתבגרות.מה קורה בפנינו עם הגיל?

   

  השינוי הראשון

  הידללות השומן במדורי השומן בפנינו. פניו של כל אדם מרוצפים בפדים של שומן המחוברים אחד לשני על ידי גידים ומייצרים מדורים שעוטפים את כל הפנים. בגיל צעיר הפדים הללו מלאים ומייצרים מראה הרמוני ומעוגל ללא קמטים וצללים.

   

  במהלך השנים, השומן באותם פדים מתחיל להתרוקן (גם במהלך הרזיות קיצוניות) והגידים נעשים רפויים וכך מהווים חלק במראה הרפוי והנפול של הפנים שמתרחש עם הגיל. תהליך זה מתחיל בגיל 25 באזור שוקת הדמע שמתחת לארובת העין. התרוקנות זו מתבטאת בצורה ברור סביב גיל 35, יחד עם הופעת קמטוטים מסביב לעיניים ומצידי השפתיים וכן בין הגבות (קמט הזעף הידוע לשמצה).

   

  השלב הבא בתהליך ההתבגרות

  מתרחש סביב גיל 45 ואילך. אז מתחיל רפיון בשרירים מסביב לחלל הפה, מה שיביא לצניחת שפתיים, חיוך הפוך והופעה של קמטים היוצאים מזוויות השפה, המכונים "מריונטה".

   

  בדומה לקווים שנמצאים בצדי הפה של בובות המריונטה. אחר כך בגלל המשך אובדן הנפחים במדורי השומן ורפיון של העור, מתחיל להיווצר אותו מראה "בולדוג" שפוגע בקו הלסת.

   

   

  הגישה החדשה, ההתבגרות המתוכננת, מתבססת על תפיסה ולפיה, לא נכון עוד להיאבק כדי להישאר עם מראה של גיל 20, אלא יש לייצר מראה "צעיר בקבוצת הגיל".

   

  "ההתבגרות המתוכננת" היא טיפול אסתטי שיטתי, מתוכנן ומבוקר שבו אני מאפשר לפנים להתחיל להראות סימני גיל האופייניים לשכבת הגיל של המטופלת אך עדיין נראה מטופח ונעים – "צעיר בקבוצת הגיל".

   

  בקביעת תוכנית הטיפול אני והמטופלת מתייעצים בינינו ומחליטים, אילו מאפייני גיל ישארו, אילו מאפיינים יוסתרו, ואילו מאפייני גיל ירוככו. למשל, כשמנסים לייצר מראה של גיל 45, ניתן לאפשר למעט קמטים להופיע בצידי העיניים במהלך התנועה, אך נקפיד שבמנוחה לא ייראו קמטים כלל.

   

  בקרב גברים סביב גיל ה-50, ניתן לאפשר לקמטים הללו להופיע גם במנוחה. קמטים מסביב לשפתיים, לעומת זאת, בשום גיל לא ייחשבו מתאימים ולכן תמיד ננסה להעלימם.

   

  הצניחה שמתרחשת באזור הלחיים, תטושטש, אך ננסה להימנע ממראה עגול מדי שאינונ תואם את גילאי ה-40 ומעלה ונאפשר השטחה מסוימת (ביחוד אצל גברים), אבל, בשום מקרה, אין להשאיר שקעים מתחת לעיניים, שכן הם יוצרים מראה עייף.

   

   הכותב הוא יו"ר הארגון הישראלי לאסתטיקה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  טיפולים אסתטיים בהתאם לגיל
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים