שתף קטע נבחר

בני גנץ: "עד עכשיו הפתענו, שום דבר לא נגמר"

יו"ר כחול לבן מיהר אמש להכריז על ניצחון, אך החגיגה הייתה מוקדמת מדי. הבוקר הוא התעקש: "העם מבקש דרך אחרת ואנחנו הולכים לספק לו אותה. באתי לעשר שנים וזה רק הבוקר הראשון". לחבריו בסיעה כתב: "ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות ונוכל לפתח מהלכים פוליטיים. הגענו להישג היסטורי"

 

 

הבחירות לכנסת ה-21 מסמנות ניצחון גדול לגוש הימין, אך יו"ר כחול לבן בני גנץ, שמיהר אמש (יום ג') לחגוג ניצחון, מתעקש לשדר אופטימיות. הבוקר הוא אמר לעיתונאים שחיכו מחוץ לביתו: "מצטער שחיכיתם הרבה זמן. בכל זאת, שווה לצבור שעת שינה. זה בוקר חדש. אנחנו מתעוררים לדיווחי אמת שהולכים ומתפתחים. אנחנו ממתינים עד סוף דיווחי האמת. אני חוזר ומדגיש בפניכם שמדובר בהישג היסטורי. מעולם לא קמה מפלגה כל כך גדולה, כל כך משמעותית, עם כל כך הרבה אנשים טובים - בכל כך מעט זמן".

 

הוא הוסיף כי "העם מדבר אלינו, העם מבקש דרך אחרת ואנחנו הולכים לספק לו אותה. אמרתי לכם שבאופן אישי אני בא לעשר שנים, זה רק הבוקר הראשון. יש עוד הרבה עבודה לפנינו. שום דבר לא נגמר. אנחנו עושים את המהלכים שלנו. עד עכשיו הפתענו, חכו ונראה מה ילד יום. תמתינו, נדבר בסוף היום".

 

כתב הבוקר לחבריו: "ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות ונוכל לפתח מהלכים פוליטיים". גנץ ביקש מחבריו לסיעה להיות גאים על "הישג היסטורי חסר תקדים".

 

בני גנץ, הבוקר מחוץ לביתו:

בני גנץ ביום שאחרי (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)

בני גנץ ביום שאחרי (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)

 

 

בני גנץ (צילום: AFP)
גנץ. מיהר להכריז על ניצחון(צילום: AFP)

"חברים בוקר טוב. כן, בוקר טוב!", כתב גנץ לחבריו לסיעה, "הדיווחים מספרים את סיפורם הלא-סופי. אמנם מסתמנים שמיים קודרים אך אין בהם שני דברים: אין בהם דבר סופי שכן ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות וייתכן ונוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים".  

 

"בוודאות אין בהם כדי להסתיר את שמש התקווה אותה הענקנו לעם ולחברה בישראל. הם, בוחרינו, ביקשו תקווה ואנחנו נתנו להם אותה. הם רצו דרך אחרת ואנחנו שרטטנו אותה. אז חברים, 'בנפול אויבך אל תרא ובגוברו אל יירך לבך'. לכן, אנחנו לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים שביקשו מאיתנו משהו אחר. הישג היסטורי חסר תקדים באמתחתנו. יש לנו על מה להיות גאים ונהיה כאלה".

בני גנץ (צילום: רויטרס)
השמחה המוקדמת אתמול במטה כחול לבן(צילום: רויטרס)

כחול לבן (צילום: רויטרס)
כחול לבן(צילום: רויטרס)
 

אמש ניבאו המדגמים יתרון לכחול לבן על הליכוד. כשעתיים לאחר פרסום המדגמים, גנץ עלה לבמה במטה כחול לבן ופתח בנאום ניצחון. "זה יום היסטורי. תודה לנתניהו על שירותו למען המדינה. בדיוק כמו שהוא אמר - המפלגה הגדולה היא שצריכה להקים את הממשלה", אמר גנץ לקהל שהריע לו.

 

"מה לא אמרו? אמרו שלא ניכנס לפוליטיקה, נכנסנו. אמרו שלא נתחבר, התחברנו. אמרו שלא נתאחד, התאחדנו. אמרו שלא ננצח, ניצחנו", אמר גנץ בנאומו מעט אחרי חצות. "ולכן הצלחנו ונמשיך לנצח. ננצח בדרך של כבוד לכולם, של כיבוד העבר, כיבוד ההווה, בנייה משותפת של עתיד שטרם בא. אנחנו חייבים לשנות את השיח ולשמר שיח מחבר. אני אהיה ראש הממשלה של כולם, ולא רק של אלה שהצביעו לנו".

 

רה
בני הזוג נתניהו בחגיגות ניצחון במטה הליכוד(צילום: EPA)

רה
(צילום: EPA)

בני הזוג נתניהו בחגיגות ניצחון במטה הליכוד לאחר תוצאות הבחירות (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

"רגעי השמחה הם רבים, בואו לא נהפוך אותם למוקדמים מדי, ובעקיר נזכור את האחריות הרבה שמוטלת עלינו", הוסיף יו"ר כחול לבן. "מוטלת עלינו אחריות רבת ממדים, מוטלת עלינו אחריות להרכיב ממשלה שתשרת את מדינת ישראל ולא את עצמה, וזה הדבר הראשון שאנחנו עושים. אני יודע שממחר נתניהו עסוק בערמות תיקים שיוגשו לו על ידי הפרקליטות, ולכן ככל שנמהר להרכיב ממשלה נוכל להנהיג את מדינת ישראל כמו שצריך. יש לנו המון עבודה לפנינו".

 

כשעתיים אחרי נאומו של גנץ, כשהפער בין הגושים התחיל לגדול לטובת הימין, הגיע נתניהו למטה הליכוד לחגיגת ניצחון. "זהו לילה של ניצחון אדיר", אמר נתניהו לתומכיו. "שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה. הבאתם הישג דמיוני, הישג כביר, בלתי נתפס. אני מאוד נרגש שעם ישראל שוב נתן בי אמון בפעם החמישית ועוד אמון גדול יותר. מתי קיבלנו כל כך הרבה מנדטים? אני לא זוכר. לפי רוב המדגמים גוש הימין בהנהגת הליכוד ימשיך להוביל את מדינת ישראל בארבע השנים הקרובות ונמשיך להצעיד את מדינת ישראל לפסגות חדשות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים