שתף קטע נבחר

עכשיו זה סופי: אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באריאל

בתום סאגה בת שנתיים וחרף התנגדות של אוניברסיטאות אחרות, הצביעה המועצה להשכלה גבוהה בעד פתיחת הפקולטה. שר החינוך בנט: "זה ניצחון גדול על האינטרסנטים, הלימודים יתחילו כבר בשנה הבאה"

 

ספריה (צילום: יח
ארכיון. אוניברסיטת אריאל(צילום: יח"צ)

עכשיו זה רשמי: בתום דיון שנערך היום (ה') במועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) אושרה באופן סופי הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. ההחלטה התקבלה ברוב של 13 תומכים מול חמישה מתנגדים. רק עתירה לבג"ץ עלולה להכשיל את תחילת הלימודים בפקולטה בשנה הבאה, אולם הסבירות לכך נמוכה. שר החינוך נפתלי בנט, המשמש גם יו"ר המל"ג, בירך על ההחלטה וכינה אותה "ניצחון גדול".

 

מאוניברסיטת אריאל נמסר כי היא "מברכת על החלטת מל"ג המאשררת את ההחלטות המקצועיות של ועדות הבדיקה, כולל זו של משרד הבריאות ומל"ג יו"ש, לפתיחת הלימודים בבית הספר לרפואה באוקטובר הקרוב. פתיחת הלימודים והגדלת בי"ס בעתיד מהווה חלק משמעותי בפתרון בעיית המחסור באפשרויות הלימוד לרופאים צעירים בישראל".

 

ראשי האוניברסיטאות, שהתנגדו להקמת הפקולטה, לא הגיבו עד כה להחלטה הסופית של מל"ג.

נפתלי בנט (צילום: יריב כץ)
שר החינוך נפתלי בנט. "עמדנו מול לחצים עצומים"(צילום: יריב כץ)

הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל כבר אושרה במסגרת מל"ג יהודה ושומרון בטרם התפרקה ומוזגה עם מל"ג ישראל בפברואר האחרון. אולם בעקבות המלצת היועמ"ש אביחי מנדלבליט, עברה ההחלטה להצבעה הנוספת במליאת מל"ג שנערכה היום. הוא הורה לעשות כך על רקע טענות לניגוד עניינים של ד"ר רבקה מדמני, אחת מחברות הוועדה שהצביעה בעד הקמת הפקולטה, ולא דיווחה על כך שמתקיים במקביל הליך למינויה לפרופסורית באוניברסיטת אריאל.

 

בעקבות ההחלטה היום אמר השר בנט: "מערכה של שנתיים הסתיימה בניצחון גדול. חברי המל"ג קיבלו החלטה נכונה לטובת מדינת ישראל, שסובלת ממחסור חמור ברופאים. את ההחלטה לפתוח פקולטה נוספת בתחום קיבלתי מתוך ידיעה שאוניברסיטת אריאל עומדת בכל הדרישות והתנאים, כפי שנקבע בשורת החלטות לאורך הדרך.

 

"עמדנו מול לחצים עצומים של גורמי שמאל בעלי אינטרס, מול קרטל אוניברסיטאי שעשה הכול כדי לתקוע מקלות בגלגלים. זהו ניצחון השכל הישר על פני האינטרס הצר, ואני גאה בכך. ברכותיי לסטודנטים שיבואו בשערי הפקולטה כבר בשנת הלימודים הקרובה, הניצחון הזה שלכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
השר נפתלי בנט
צילום: יריב כץ
מומלצים