שתף קטע נבחר

בקשה למינוי כונס נכסים לחברת הממד החמישי

חברה אמריקנית שהלוותה כסף לחברת מודיעין הסייבר, שבני גנץ היה היו"ר שלה, מבקשת למנות לה כונס בגלל חוב של 11 מיליון שקל. הבקשה הוגשה בהסכמת הממד החמישי

חברת מודיעין הסייבר הממד החמישי, שראש מפלגת כחול לבן בני גנץ היה היו"ר שלה, מגיעה לסוף דרכה.

 

ביום חמישי הוגשה נגד החברה, ובהסכמתה, בקשה למנות לה כונס נכסים בטענה לחוב של כ-11 מיליון שקל. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי החברה האמריקנית "SQN ונצ'ר אינקם פאנד אל.פי" הטוענת כי הלוותה כספים לממד החמישי ולחברה בת שלה. לטענת SQN, על מנת להבטיח את קיום חובותיה הסכימה הממד החמישי לשעבד את נכסיה לטובתה במסגרת הסכם שנכרת בין הצדדים במאי 2018.

 

המבקר: חשש לפלילים ברכש משטרתי; החברה של גנץ קיבלה הקלות תמוהות

סאמאנג' הישראלית נמכרת לסולרווינדס ב-350 מיליון דולר

בסוף 2017 עמדה יתרת ההשקעות בהייטק על 42 מיליארד שקל

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו   

 

הממד החמישי, שהוקמה ב-2014 בין השאר על ידי דורון כהן, מפתחת מערכות בינה מלאכותית לעיבוד נתונים בתחום המודיעין הצבאי-ממשלתי-אזרחי. החברה מכרה את המערכות שלה לגורמים מדיניים ולממשלות. הרוגלה של הממד החמישי מרכזת את כל המידע שנאסף על אדם מסוים ועושה שימוש בכלים של בינה מלאכותית על מנת לזקק ממנו תובנות מודיעיניות.

מסיבת עיתונאים כחול לבן (צילום: טל שמעוני)
בני גנץ ששימש יו"ר הממד החמישי(צילום: טל שמעוני)

 

בנובמבר 2018 ניהלה החברה מגעים למכירתה לחברת הסייבר הישראלית NSO, שמעסיקה יותר מ-600 עובדים ושנמכרה ב-2014 לקרן פרנסיסקו פרטנרס. מאז הקמתה גייסה הממד החמישי עשרות מיליוני דולרים ובשיאה העסיקה יותר מ-100 עובדים, אך ביולי האחרון פיטרה עשרות.

 

בני גנץ מונה ליו"ר החברה בספטמבר 2015, ובפברואר 2016 הצטרף לחברה כנשיא רם בן-ברק, לשעבר המשנה לראש המוסד. עוד שימשו כיועצים בחברה: המפכ"ל לשעבר דודי כהן ומ"מ המפכ"ל לשעבר בנצי סאו. בדצמבר האחרון פורסם כי החברה פיטרה את כל עובדיה ונסגרה.

 

בבקשה לכינוס נכסים טוענת SQN באמצעות משרד עו"ד יגאל ארנון כי יש "להורות על אכיפת הסכם השעבוד שבמסגרתו שיעבדה הממד החמישי נכסים וזכויות לטובת המבקשת כבטוחה להבטחת הסכומים המגיעים לה מהממד החמישי ומחברה בת שלה".

 

החוב עומד על על כשלושה מיליון דולר

בבקשה נטען, כי במאי 2018 חתמו הממד החמישי וחברה בת שלה על הסכם שבמסגרתו התחייבה SQN להעמיד לחברה בת של הממד החמישי הלוואה של 10 מיליון דולר שתועבר בשלושה תשלומים, כאשר הראשון הוא שלושה מיליון דולר במעמד ההסכם, תוך התחייבות להחזיר את ההלוואה בתוספת ריבית שנתית של 9.5% ועוד 3% מיתרת הקרן עד לתאריך פירעון ההלוואה במאי 2022.

 

בבקשה נטען כי "סך חובותיהן של הממד החמישי, החזקות והחברה בת אל המבקשת עומד על כשלושה מיליון דולר. בהתאם למידע המצוי בידי המבקשת ובהתאם להודעות הממד החמישי בעצמה, היא אינה פעילה עוד, פיטרה את כל עובדיה ואין ברשותה האמצעים לפרוע את חובותיה כלפי המבקשת".

 

בית המשפט התבקש למנות את עו"ד יובל ברגיל ככונס לנכסי החברה. לבקשה צורפה כנספח הסכמת הממד החמישי באמצעות הדירקטור דורון כהן למינוי כונס. בנספח הודגש כי ההסכמה למינוי כונס אינה כוללת אישור לטענות הנטענות.

 

דורון כהן בחר שלא להגיב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שמעוני
יו"ר הממד החמישי, בני גנץ
צילום: טל שמעוני
מומלצים