שתף קטע נבחר

שליש מהאמריקנים: לא מאמינים ש-6 מיליון נרצחו בשואה

למעלה משני שליש מהצעירים בארה"ב לא שמעו על אושוויץ, וכמחצית מהאמריקנים לא מסוגלים לנקוב אפילו בשם של מחנה או גטו אחד. כשליש מתושבי ארה"ב סבורים כי רק שני מיליון יהודים נרצחו בשואה - ו-80% מעולם לא ביקרו במוזיאון שואה. מחקר מקיף שערכה ועידת התביעות בארה"ב מעורר דאגה

כשליש מהאמריקנים לא מאמינים ש-6 מיליון יהודים נרצחו בשואה, ו-66% מהצעירים (דור המילניאלס) בארה"ב לא שמעו על אושוויץ. כך עולה מסקר שערכה ועידת התביעות בארה"ב בקרב מבוגרים.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. היכנסו >> 

 

בואו למכור כאן את החמץ בקלות ובנוחות  

 

על פי הסקר, כמעט שליש מכלל האמריקנים (31%) וכ-41% מילידי שנות ה-80 וה-90 של המאה העשרים סבורים כי פחות מ-6 מיליון יהודים נרצחו בתקופת השואה. למעשה, הם קובעים כי רק כשני מיליון יהודים נספו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

למעלה מ-40 אלף מחנות ריכוז וגטאות היו באירופה בתקופת השואה, אך כמעט מחצית מהאמריקנים (כ-45%) אינם יכולים לנקוב ולו בשמו של אחד מהם – ואחוז זה גבוה אף יותר בקרב ילידי שנות ה-80 וה-90 של המאה העשרים.

 

מאמינים שעלולה להתרחש שואה שנייה

41% מהאמריקנים לא שמעו מעולם על אושוויץ, ובקרב ילידי שנות ה-80-90 עולה האחוז לכדי 66% - כשני שלישים מהצעירים האמריקנים. את הנתון הזה אפשר לתלות גם בעובדה שרוב תושבי ארה"ב (80%) לא ביקרו מעולם במוזיאון בנושא השואה.

 

בית הכנסת שהושחת באינדיאינה (מתוך הפייסבוק של Debby Barton Grant)
בית כנסת הושחת באינדיאינה(מתוך הפייסבוק של Debby Barton Grant)

 

68% מהאמריקנים מאמינים שיש אנטישמיות בארה"ב, וכ-34% אומרים שיש ניאו-נאצים רבים במדינה. 7 מכל 10 אמריקנים (70%) טוענים כי פחות אנשים מתעניינים כיום בשואה לעומת שנים עברו, ורוב האמריקנים (58%) מאמינים כי משהו דומה עלול להתרחש שוב.

 

הסקר מצא כי קיימים פערים קריטיים בידיעת עובדות בסיסיות בנושא השואה בקרב הציבור האמריקני, וקיימת הסכמה רחבה כי בתי הספר חייבים להיות אחראים על החינוך בנושא השואה.

 

עם זאת, המחקר מצא גם כמה נתונים מעודדים: יותר מ-9 מכל 10 משיבים (93%) מאמינים כי כל התלמידים צריכים ללמוד על נושא השואה בבתי הספר – ו-8 מכל 10 משיבים (80%) אומרים כי חשוב להמשיך וללמד את נושא השואה כדי שלא תתרחש פעם נוספת.

 

"חייבים לזכור ולהזכיר"

יוליוס ברמן, נשיא וועידת התביעות היהודיות נגד גרמניה, הודיע כי ביום השואה יתפרסם סקר לאומי מקיף בנושא התודעה והידע בנושא השואה בקרב מבוגרים בארצות הברית.

 

"המחקר מצא פערים משמעותיים בידע על השואה", אמר מתיו ברונפמן, העומד בראש כוח משימה מיוחד לשימור זכר השואה. "אנו חייבים לבחון את התוצאות הללו ולקבוע היכן וכיצד ניתן להתחיל ללמד את הדור הבא על נושא השואה, כך שימשיך להדהד בעשורים הבאים".

 

"כוח המשימה" מורכב מניצולי שואה וכן נציגי מוזיאונים, מוסדות חינוך ומלכ"רים מובילים בתחום החינוך בנושא שואה, ובהם "יד ושם", מוזיאון השואה של ארה"ב, ועידת התביעות, הסוכנות היהודית ואוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון. לדברי ברמן, "חיוני לפתוח דיאלוג על מצב המודעות לשואה, כך שהלקחים יהוו מצפן לשנים הבאות. מפחיד לגלות שלדור של היום אין שום ידע בסיסי בזוועות הללו".

 

"המחקר מדגיש את חשיבות החינוך לזכר השואה בבתי הספר שלנו" הוסיף גרג שניידר, סגן נשיא בכיר של ועידת התביעות. "ישנם פערים מטרידים בתודעת השואה, בעוד הניצולים עדיין איתנו. תארו לעצמכם מה יקרה כשלא יהיו עוד ניצולים שיספרו את סיפוריהם. אנחנו מחויבים לזכור את זוועות השואה ולשמר את הזיכרון של אלה שסבלו כל כך הרבה, וללמד על כך את הדורות הבאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הפייסבוק של Debby Barton Grant
אנטישמיות באינדיאנה
מתוך הפייסבוק של Debby Barton Grant
מומלצים