שתף קטע נבחר

לא רק תיק האוצר: "כולנו" תדרוש להישאר גם בכלכלה

הוזלת מעונות היום, העלאת קצבאות הקשישים ותוספת אלפי מיטות בבתי החולים - אלו רק חלק מהתביעות של מפלגת כולנו מראש הממשלה. מלבד דרישת כחלון לכהונה נוספת במשרד האוצר, תדרוש המפלגה שגם אלי כהן ימשיך בתפקידו כשר הכלכלה

כולנו תתבע במו"מ הקואליציוני להותיר לשריה שניים משלושת משרדי הממשלה שלה. כך נודע ל"ממון". בנוסף לאוצר, שמשה כחלון דורש לחזור לכהן בו, תדרוש המפלגה שגם אלי כהן ימשיך כשר הכלכלה. על תיק השיכון שבו החזיקה בממשלה הנוכחית המפלגה תוותר אחרי שאיבדה מכוחה בבחירות האחרונות.

 

מצביעי כולנו מפוצלים: "הליכוד איבד את החמלה, אבל האיחוד טבעי"

מהפך: כולם רוצים את תיק האוצר

ירידה קלה בגירעון במרץ: עמד על 3.4%

 

המו"מ בין ראשי הליכוד, שייצגו את רה"מ המיועד נתניהו, לנציגי כולנו צפוי להתחיל השבוע. בכוונת נתניהו להציג ממשלה כבר בתום 28 הימים שנשיא המדינה צפוי להקציב לו.

 

>>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

משה כחלון (צילום: אלעד גרשגורן)
משה כחלון, יום לאחר תוצאות הבחירות(צילום: אלעד גרשגורן)
 

אלי כהן באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
ימשיך לכהן כשר הכלכלה? אלי כהן(צילום: אבי מועלם)

כולנו צפויה לדרוש תפקיד נוסף לאחד משני חבריה הנותרים - השרה יפעת שאשא-ביטון או ח"כ רועי פולקמן - את ראשות ועדת העבודה, בראשה עמד ח"כ אלי אללוף שלא יכהן בכנסת הבאה.

 

עוד תציג כולנו 4 תביעות עיקריות, הדורשות הסכמה של ראש הממשלה כיוון שהן מחייבות הקצאת תקציבים בהיקף גדול:

 

1. הוזלת מעונות היום ל-1,200 שקל לחודש. כיום אין תקרת תשלום על מעונות יום לפעוטות בני שנה עד שלוש, ובמקרים רבים המחיר החודשי מגיע ל-2,500 שקל ומעלה. מדובר בתוכנית מדורגת לארבע שנים. העלות: מאות מיליוני שקלים בשנה.

 

2. תוכנית לסיוע לעסקים קטנים. תוכנית הכוללת שורה של סעיפים, שכחלון הציג ערב הבחירות. במקום ה-11 ברשימה הציב כחלון את עו"ד רועי כהן, נשיא ארגוני העצמאים לה"ב, שיוביל את התוכנית. העלות: מאות מיליוני שקלים בשנה.

   ()
  

3. העלאה מדורגת של קצבאות הקשישים. בישראל כמיליון קשישים מקבלי קצבה, בהם רבים המקבלים גם הבטחת הכנסה, ומוגדרים כעניים או על סף העוני. הכוונה היא לסייע בעיקר להם. זו תהיה כנראה התביעה היקרה ביותר של כולנו במו"מ. העלות: כל 100 שקל נוספים בקצבה החודשית עולים בשנה 1.2 מיליארד שקל.

 

4. תוספת מאות חדרים ואלפי מיטות בבתי החולים. המטרה: להקטין את הצפיפות החמורה בבתי החולים ומצבים של אשפוז חולים במסדרונות ובחדרים שאינם מיועדים לכך. העלות: מאות מיליוני שקלים בשנה.

 

לפי הערכה, בהמשך תתמזג כולנו עם הליכוד. נוכח הקושי להגיע ל-65 מנדטים, צופים במפלגה שרוב התביעות ייענו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד מלכה
משה כחלון ואלי כהן
צילום: אלעד מלכה
מומלצים