שתף קטע נבחר

בנט הודה בהפסד: "עשיתי הכי טוב שיכולתי, אני אחראי"

יו"ר הימין החדש הודה בכשלון המפלגה לעבור את אחוז החסימה: "אין לי טענות לאיש". הוא התייחס לבדיקת הקלפיות שערך: "מצאנו אי-סדרים, אבל אין בהם כדי לבטל את תוצאות הבחירות. אנחנו ממשיכים הלאה". איילת שקד: "אני מקבלת את דין הבוחר ואני אופטימית"

 

איילת שקד נפתלי בנט בית רעננה תגובה ספירת קולות חיילים תוצאות בחירות הימין החדש (צילום: שאול גולן, יריב כץ)
נפתלי בנט ואיילת שקד (צילום: שאול גולן, יריב כץ)

אחרי סאגת חילופי האשמות עם ועדת הבחירות המרכזית - הודה הערב (יום ג') יו"ר מפלגת הימין החדש נפתלי בנט בכישלון המפלגה להיכנס לכנסת ה-21: "עשיתי הכי טוב שיכולתי, הפעם זה לא הספיק". שותפתו, שרת המשפטים איילת שקד, כתבה אחריו כי אף שלא תמשיך לכהן בכנסת, "אני אופטימית, הסטנו את הספינה הישראלית ימינה". 

 

בנט כתב: "בתום שש שנות שירות כשר, 100 ימי קמפיין ועוד שבוע של מאבק למען כל קול, אני יכול לומר - עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, העם האהוב שלי. הפעם זה לא הספיק", כתב בנט בפייסבוק. "אין לי טענות לאיש. אני ורק אני אחראי לתוצאה".

 

 

בנט התייחס לביקורת שנשמעה על המאמצים שהשקיע בבדיקת קלפיות ופתקי הצבעה: "יש כאלה שלעגו לנו על המאמץ הזה לעבור את סף אחוז החסימה, 'זה פתטי, חסר סיכוי, נואש'. לא נורא. אני מעדיף שחלקי יהיה עם המתאמצים בחזית ולא עם הלועגים מן היציע. לעולם אל תוותרו על מטרה ראויה, גם אם זה נראה חסר סיכוי".

 

הוא הוסיף: "אכן מצאנו אי-סדירויות בקלפיות ואף מעבר לכך, אך אין בהם, כשלעצמם, כדי לבטל את כל תוצאות הבחירות. משפטנים שלנו יבחנו את הממצאים בשבועיים הקרובים, אך בשלב זה אנחנו ממשיכים הלאה". את דבריו חתם בנט: "אתם תמשיכו מאיפה שהפסקתי. ואני מבטיח, בכל מקום שבו אהיה, לעולם לא אפסיק להיות חייל של עם ישראל".

 

זמן אחר כך כתבה גם שקד: "קלפיות שבהן נמצאו אי סדרים משמעותיים וחשד לפלילים הועברו לוועדת הבחירות וממנה לחקירת משטרה, אולם אין בסמכותה לפסול אותן. אנחנו מקבלים את דין הבוחר וממשיכים הלאה. אני אופטימית. אני מאמינה גדולה בדמוקרטיה הישראלית ואני אסירת תודה שניתנה לי הזכות לשרת את מדינת ישראל בכנסת ובממשלה. אני מודה לשותפי לדרך השר נפתלי בנט על דרך מופלאה, ערכית ואמיתית.

 

"בשנים האחרונות תרמנו להסטת הספינה הישראלית ימינה ברבדים רבים. אני מקווה שהיא תמשיך לשוט בכיוון הנכון. שינינו את השיח משיח של פינוי לשיח של הסדרה. משיח של משפטיזציה לשיח של משילות. משיח של התרפסות לשיח של תעוזה. משיח של קבלת המציאות כפי שהיא, לשיח של שינוי המצב הקיים. הרוח החדשה שהבאנו לממשלת ישראל תמשיך לנשוב. המהפכה שהתחלנו לא תיעצר. היא תמשיך ביתר שאת".

 

להודעות של שניהם קדמה סאגה ארוכה של חילופי האשמות וטענות בינם לבין ועדת הבחירות המרכזית. הימין החדש טען כי היו "הונאות חמורות", ובוועדת הבחירות לא נותרו חייבים ותקפו את הימין החדש: "פרסומי הימין החדש על הונאות חמורות ב-8% מהקלפיות בכלי התקשורת אינם מבוססים ונאמרים מתוך מצוקה מובנת". עוד אמרו כי בבדיקה מדוקדקת שנערכה ב-66 קלפיות התברר כי "יש לגרוע לימין החדש שלושה קולות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים