שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ועדת ההיתרים לנתניהו: פרט הקשרים עם מיליקובסקי כתנאי להופעה בפנינו
  בהמשך להנחיית בג"ץ, הודיעה הוועדה לפרקליטו של ראש הממשלה כי על מרשו לפרט את מצבו הפיננסי וכן את קשריו העסקיים והאישיים עם בן דודו עוד לפני כינון הממשלה ה-35 כתנאי להופעה בפניה - אם ידרוש סיוע במימון הגנתו המשפטית. יצוין כי נתניהו לא פנה שנית לוועדה

  ועדת ההיתרים הודיעה לפרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד נבות תל צור, כי על מרשו לפרט את מצב מניותיו, השקעותיו הכספיות העדכניות וכן את קשריו העסקיים והאישיים עם בן דודו נתן מיליקובסקי כתנאי להופעה בפניה - אם יבקש לתבוע סיוע במימון הגנתו המשפטית עוד בטרם כינון הממשלה ה-35. יצוין כי עד כה נתניהו לא פנה לוועדה בשנית.

   

  בהמשך לפסיקת בג"ץ, עם כינון הממשלה החדשה, יידרש נתניהו לדווח לוועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה אודות מצבו הפיננסי - בדומה לשאר שרי הממשלה הנדרשים להעביר דיווח על מצבם הכספי. במקרה שהשרים הם בעלי מניות והשקעות - עליהם להפקידן ב"נאמנות עיוורת" כדי שלא להימצא בניגוד עניינים.

  נתן מיליקובסקי (צילום: MICHAEL FALCO / NYT, עמית שאבי)
  נתניהו ומיליקובסקי(צילום: MICHAEL FALCO / NYT, עמית שאבי)
   

  כזכור, לפני כחודשיים מסרה ועדת ההיתרים כי נתניהו מעולם לא דיווח לה על המניות שקנה ומכר בקשר לעסקה שקיים עם בן דודו מיליקובסקי.

   

  כפי שנחשף ב-ynet, שלשום גבו חוקרי המשטרה עדות מאדם שסיפק להם הקלטות הקשורות לבני משפחתו של נתן מיליקובסקי - בן דודו של ראש הממשלה. כך נודע ל-ynet. ממידע שהגיע לידי החוקרים וכעת נבדק עולה טענה כי עסקת המניות בין נתניהו לבן דודו הייתה "בעייתית".

   

  ההקלטות שסופקו לחוקרים מכילות מידע ולפיו מקורב למשפחת מיליקובסקי טען כי נתניהו "כלל לא שילם 600 אלף דולר" על המניות שאותן רכש ב-2007 מחברת תוספי הפלדה NMDM שבבעלות מיליקובסקי, ולמעשה הייתה זו לכאורה דרך להעברת כספים מבן הדוד בלי דיווח. בעקבות אותה עדות, צפויה המשטרה לזמן קרובים נוספים של מיליקובסקי לעדות וייתכן שאף הוא עצמו יזומן להעיד.

   

   

  השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשתו של ראש הממשלה לקבל מימון מבן דודו להוצאותיו המשפטיות. ועדת ההיתרים המשויכת למשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת ראש הממשלה, ציינה כי ממידע שמסר נתניהו לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009 עלה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה" יחד עם מיליקובסקי. נתניהו הכחיש בעבר כל קשר לחברה זו וטען כי לא שוחח עם מיליקובסקי לגביה.

   

  במשרד מבקר המדינה, שבדק את הדיווחים ואת אי-הדיווחים, סבורים כי בחומר שהועבר אליהם קיימים חשדות לפלילים וכי נתניהו לא דיווח כמתחייב על פי החוק על מצב נכסיו. העיסוק בפרשה טרם הבחירות הרתיע את גורמי אכיפת החוק - שחששו להיתפס כמי שנחפזים לבצע בדיקה, אולם ב-ynet פורסם לראשונה כי גורם משפטי בכיר העריך שהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט צפוי להורות למשטרה לפתוח בבדיקת חשד לפלילים.

   

  במשטרה אמנם מבהירים כעת כי לא פתחו בבדיקה רשמית בפרשת המניות, אך כן גבו כאמור את העדות בעקבות ההקלטות שהועברו לידיהם.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: MICHAEL FALCO / NYT, עמית שאבי
  נתניהו ומיליקובסקי
  צילום: MICHAEL FALCO / NYT, עמית שאבי
  מומלצים