שתף קטע נבחר

יהודה התינוק נחנק למוות ממרק ירקות: "לקחו לי את המלאך"

הרב מסגאנו תמיית, אביו של התינוק שנחנק למוות בגיל שנה בפעוטון בלוד, לא מפסיק למרר בבכי. "יהודה היה הנסיך של המשפחה", אמר האב וביקש להעביר מסר להורים: "חשוב שתשמרו עליהם ותדעו מי מטפל בהם"

 

ניחום אבלים בבית המשפחה ()
קרובי התינוק ליד בית המשפחה בלוד, היום

20 מטרים בלבד מפרידים בין בית משפחת תמיית בלוד לפעוטון שבו נחנק אתמול (יום ד') למוות בן הזקונים של המשפחה יהודה. בני משפחתו של יהודה, תינוק בן שנה במותו, סיפרו כי הוא נחנק מאכילת מרק עם ירקות טחונים. התינוק פונה במצב קשה מאוד לבית החולים אסף הרופא בצריפין, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. בעלת המעון נשלחה למעצר בית וחקירת המשטרה נמשכת.

 

הרב מסגאנו תמיית, אביו של יהודה שמשמש כרב הקהילה האתיופית בלוד, לא מפסיק למרר בבכי. "המלאך שלי, לקחו לי את המלאך שלי, הפסדתי מלאך. כל העולם הפסיד אותו ועכשיו הוא בשמיים", אמר האב בעודו מתכונן להלוויית בנו שתיערך אחר הצהריים.

 

 

 

 

האב סיפר כי שמע על האסון מבתו הבכורה. "ההורים שלי גרים ברחוב ליד והייתי אצלם", שחזר הרב תמיית. "פתאום הטלפון צלצל וצופיה בתי הייתה על הקו בוכה. בהתחלה לא הבנתי מה היא רוצה ממני ואז מישהו אחר עלה על הקו ואמר לי שיהודה נחנק בגן".

 

"ידעתי שלמרות התקווה המלאך שלי הלך" 

האב סיפר עוד כי בהחלטה רגעית הוא החליט לרוץ לכיוון הפעוטון. "לא נתנו לי להתקרב אליו, אמרו לי שהמצב קשה, כנראה שהוא כבר לא היה בחיים. החזיקו אותי, לא ראיתי אותו, אוי יהודה שלי. רציתי להציל אותו ולא הצלחתי. לקחו אותו לבית חולים, אבל אני ידעתי שלמרות התקווה המלאך שלי הלך".

בית משפחת הפעוט שנמצא סמוך לפעוטון ()

בני המשפחה סיפרו על תינוק שכולם אהבו, שופע חיוכים שהחל לזחול באחרונה. "הוא היה משהו מיוחד, הנסיך של המשפחה", אמר האב. "האחים שלו היו משחקים איתו. הוא היה מעיר אותנו כל בוקר עם חיוך, קשה לי להמשיך הלאה. רק יום קודם לכן האכלתי אותו ושיחקתי איתו, ועכשיו הוא מלאך".

 

האב ציין כי הוא אינו מכיר ממש את המטפלת של בנו וכי ראה אותה מפעם לפעם בשכונה. הוא ביקש להעביר מסר לכל ההורים: "חשוב שתשמרו על הילדים ותהיו יותר קשובים לילדים שלכם. חשוב שתדעו בדיוק מי המטפלת שלהם".

 

ביממה החולפת מתו עוד שני פעוטות בנסיבות טרגיות: הפעוט יזן אבו סכראן (3) מירושלים מת לאחר ניתוח להסרת שקדים בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. בבית החולים איכילוב בתל אביב מת תינוק בן שנה כתוצאה מזיהום חיידקי נדיר בדמו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרובי התינוק ליד בית המשפחה
מומלצים