שתף קטע נבחר

המטפלת בעפולה, האחיין נפצע קשה בטבח בסרי לנקה

מאלי אבד, עובדת סיעודית המתגוררת כ-8 שנים בישראל, התבשרה כי בן משפחתה נפצע קשה בכנסייה: "הוא מתנדנד בין חיים למוות". עובדים נוספים חוששים ליקיריהם: "רוצים לנסוע לשם לכמה ימים, אבל זה בעייתי בגלל תנאי העבודה כאן". דגל סרי לנקה הואר על בניין עיריית ת"א

 

 

עובדים סיעודיים בישראל חוששים לקרוביהם בסרי לנקה: מאלי אבד מעפולה, מטפלת סיעודית שהגיעה לישראל מסרי לנקה לפני שמונה שנים, התבשרה כי בן גיסתה נפצע קשה מאוד באחת הכנסיות שהותקפו היום (א') בשרשרת הפיגועים שגבתה את חייהם של יותר מ-200 בני אדם. "הוא מאושפז בבית חולים, מתנדנד בין חיים למוות", סיפרה ל-ynet. "הוא רק בן 21 ואלוהים יודע אם ישרוד. עוד כמה בני משפחה נפצעו קל יותר. המצב שם קשה מאוד עכשיו". לאות הזדהות, הואר בניין עיריית ת"א בצבעי דגל סרי לנקה.

 

גם מנהל דף הפייסבוק "סרי לנקים בישראל", פרסאד גונארתנא, סיפר כי חברי הקהילה שנמצאים בישראל ועובדים בסיעוד מזועזעים מהחדשות המגיעות מארצם, ומנסים ליצור קשר עם בני משפחותיהם. "כולם בשוק", אמר. "יש מי שרוצה לנסוע לשם עכשיו לכמה ימים כדי להיות עם המשפחות, אבל זה בעייתי בגלל תנאי העבודה כאן".

 

בפוסט שפורסם בקבוצה ושבו הגיבו רבים מהעובדים נכתב: "בואו נתפלל עבור בני העם שלנו שהיו קורבנות הפיגועים היום. שישו יברך את כל ההרוגים במתקפה המחרידה במולדתנו ושכל הפצועים יחלימו במהרה". 

מאלי אבד, מטפלת סיעודית בעפולה, הגיעה מסרי לנקה לפני שמונה שנים ()
האחיין מסרי לנקה נפצע קשה בכנסייה. מאלי אבד

מנהל דף הפייסבוק
מנהל קהילת "סרי לנקים בישראל", פרסאד גונארתנא

כנסיית סנט אנטוני סנט אנתוני טבח סרי לנקה פיגוע פיגועים (צילום: EPA)
נזק בכנסיית סנט אנתוני. מהמפורסמות בסרי לנקה(צילום: EPA)

קרובת משפחה של אחד ההרוגים מתאבלת מחוץ לחדר המתים בבית החולים בקולומבו, סרילנקה (צילום: AP)
קרובת משפחה מתאבלת מחוץ לבית החולים בקולומבו(צילום: AP)

הרס ונפגעים בעקבות הפיצוץ בכנסיית St Sebastian's בעיר נגומבו צפונית לעיר הבירה קולומבו (צילום: AFP)
ההרס בכנסיית סנט סבסטיאן(צילום: AFP)

פרסאד, שעובד כבר שלוש שנים בישראל, סיפר כי בשעות הבוקר יצר קשר עם בני משפחתו בסרי לנקה וגילה כי הם בריאים ושלמים. "התקשרתי לאמא שלי והיא אמרה שאין מה לדאוג כי בני המשפחה לא נפגעו. הפיגועים כוונו בעיקר כלפי נוצרים בכנסיות ורוב בני משפחתי הם בודהיסטים. עם זאת, לא כל הנפגעים הם נוצרים. למרבה המזל, גם בני משפחתי הנוצרים לא נפגעו".

 

הוא סיפר גם על התחושות במולדת, על בסיס מה שהוא וחבריו שמעו מבני המשפחות והחברים בארצם. "זו הפעם הראשונה שמתקפה מחרידה כזו מתרחשת מאז שהסתיימה לפני כעשור מלחמת האזרחים, שנמשכה יותר מ-30 שנה. יש הרבה ספקולציות ברשתות החברתיות ובתקשורת המקומית, אבל מוקדם מדי לקבוע מה בדיוק קרה וכוחות הביטחון עדיין חוקרים. הממשלה השביתה את הרשתות החברתיות במדינה, לאחר שהיו הרבה פוסטים של הסתה נגד ארגונים כאלה או אחרים והם חששו מתגובות, אם יטילו את האשמה על קהילה דתית כזו או אחרת. יש גם עוצר שהטילו כוחות הביטחון בסרי לנקה ולא יודעים כמה זמן הוא יימשך".

 

בינתיים, פרסאד נשאר בארץ ומנסה לסייע מפה: "אני עוזר עכשיו בארגון תרומות, מנסה לעשות מה שאפשר ומנחם את חבריי ואת העם בסרי לנקה".

 

הטבח בסרי לנקה - ידיעות נוספות:

207 נרצחו בסרי לנקה. תיעוד: מצוד אחר המחבלים

הכנסיות והמלונות: יעדי הפיגועים בטבח סרי לנקה

207 נרצחו בסרי לנקה, בצהריים: פיצוץ בעוד מלון

   

 

 

מלון שנגרי לה טבח סרי לנקה פיגוע פיגועים ()

מפה מפת סרי לנקה פיגוע מתקפת טרור  ()

כנסיית ציון טבח סרי לנקה פיגוע פיגועים (צילום: AFP)
כנסיית ציון. בעיר בטיקלואה שבמזרח המדינה(צילום: AFP)
 

בטבח נרצחו לפחות 207 בני אדם, ולפחות 450 נפצעו. מתקפת הטרור החלה הבוקר לפני 7:00 שעון ישראל, כששישה פיצוצים אירעו כמעט במקביל בשש זירות אלו. לפי החשד, לפחות בשתיים מהכנסיות בוצעו הפיגועים על ידי מחבלים מתאבדים.

 

שלוש המלונות שבהן אירעו הפיצוצים נמצאים בבירה קולומבו. מעט לפני 12:00 בצהריים שעון ישראל אירע פיצוץ נוסף, והפעם בדהיוולה, פרבר של קולומבו. פיצוץ זה אירע באכסניה ליד גן החיות הלאומי, ולפחות שני בני אדם נהרגו בו.

 

ממשלת סרי לנקה הכריזה בצהריים על עוצר, מחשש שמחבלים מתכוונים לבצע פיגועים נוספים. הממשלה הודיעה גם כי חסמה את הגישה לרשתות חברתיות גדולות ולאפליקציות להעברת מסרים מיידיים. במשרד החוץ בסרי לנקה אמרו כי מתוך ההרוגים, לפחות 11 הם אזרחים זרים. תשעה זרים נוספים עדיין נעדרים ו-25 שלא זוהו הם ככל הנראה גם כן זרים. לפי שעה שום גורם לא נטל אחריות למתקפת הטרור.

 

איתי בלומנטל השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
דגל סרי לנקה על בניין עיריית ת"א
צילום: מוטי קמחי
מומלצים