שתף קטע נבחר

תביעה: המוהל כרת שליש מאיברו של בננו

בכתב התביעה מפורט כי במהלך הברית, לפני כארבע שנים, נכרת כשליש מאיברו של התינוק. הוא הובהל לבית החולים רמב"ם, שם הצליחו הרופאים בניתוח מורכב לחבר את האיבר, אולם במקום נותרה צלקת שעלולה לגרום בעתיד לנכות אורולוגית

הוריו של ילד כבן 4, שאיבר מינו נכרת במהלך ברית המילה, תובעים כעת את המוהל ואת חברת הביטוח. למרבה המזל הצליחו הרופאים לחבר את האיבר הכרות, אולם לדברי התובעים, באיברו נותרה צלקת וקיים חשש לנכות אורולוגית בעתיד.

 

אתה התביעה הגישה עו"ד אורלי שרון-בדה, לבית המשפט השלום בחיפה. על פי התביעה, האירוע התרחש באוגוסט 2015, כאשר הוריו של הילד – אז תינוק בן שמונה ימים – שכרו את שירותיו של מוהל מהקריות, שהציג עצמו כבעל ניסיון רב.

 

הברית נערכה באולם אירועים, אולם זמן קצר לאחר חיתוך העורלה, חש האב כי דבר מה אינו כשורה. "המוהל לקח את התינוק הצידה וטיפל בו אך הוא לא נרגע והדימום לא פסק", מתואר בתביעה. "האב שאל את המוהל שוב ושוב אם הכל כשורה. רק כחלוף זמן ולאחר שכשלו ניסיונותיו של המוהל 'לתקן' את אשר אירע, אמר לאב כי עליהם לקחת את התינוק לבית החולים לצורך קבלת טיפול רפואי באופן מיידי".

 

טיפול נמרץ תינוק (צילום: shutterstock)
הרופאים הצליחו לחבר את האיבר בחזרה(צילום: shutterstock)

 

"נזק משמעותי לאיבר המין"

בתביעה מתואר כי האב גילה תושייה ובין התחבושות הספוגות בדם מצא את החלק הכרות. "הוא רץ לבר המשקאות באולם, וביקש בדחיפות קרח. כך, עם שקית מלאה קרח מבר המשקאות, והחלק שנכרת על ידי המוהל, ועם התינוק, הוא נסע במהירות לבית החולים רמב"ם.

 

"בבית החולים התברר כי במהלך ברית המילה המוהל כרת חלק גדול מאוד מאיבר מינו של הקטין", נאמר בתביעה, "הרבה מעבר לנדרש בברית מילה, תוך שהוא גורם נזק משמעותי לאיבר המין".

 

בזמן המקרה הרופאים הצליחו לחבר את האיבר בניתוח מורכב, ולאחר מספר שבועות התברר כי הוא מתפקד. עם זאת. בתביעה נטען כי לילד נותרה צלקת משמעותית באיבר המין, וכי קיים חשש לנכות אורולוגית, "עקב היצרות בצינור השופכה והזרע".

 

טרם הוגש כתב הגנה.

 

עורכי הדין מטעמו של המוהל וחברת הביטוח, העדיפו שלא להגיב. "מכיוון שהוגשה תביעה המתנהלת בבית המשפט, איננו רואים מקום לדון במקרה בתקשורת", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ברית מילה. המוהל כרת שליש מהאיבר
צילום: shutterstock
צילום: אלכס פרלמן
עו"ד אורלי שרון-בדה
צילום: אלכס פרלמן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים