שתף קטע נבחר

התקפלה: למה דחתה סמסונג את השקת הגלקסי פולד?

בצעד חריג הודיעה הענקית הקוריאנית כי היא דוחה את השקת הסמארטפון המתקפל המדובר שלה, עד להודעה חדשה. מה עומד מאחורי המהלך?

יצרנית הסמארטפונים הפופולרית בעולם בבעיה: סמסונג הקוריאנית נאלצה להודיע אתמול (ב') על דחיית ההשקה של המכשיר הכי מדובר שלה בשנים האחרונות - הסמארטפון המתקפל גלקסי פולד. ההודעה הגיעה לאחר שורה של דיווחים מפי עיתונאים שקיבלו מכשיר לסקירה, לפיהם המסכים נשברים בתוך זמן קצר ובשימוש סביר. בחלק מהמקרים נראה היה שמדובר בהסרה לא מכוונת של שכבת ההגנה של המסך, אולם גם במקרים אחרים דווחו תקלות ושברים.

 

מסך הגלקסי פולד (צילום מסך מטוויטר)
שביר ועמוס בתקלות. מסך הגלקסי פולד(צילום מסך מטוויטר)

 

בהודעה רשמית שנשלחה מטעם סמסונג לרוכשי הגלקסי פולד שמיהרו לבצע הזמנות מוקדמות, נכתב: "לאחרונה חשפנו קטגוריה חדשה לגמרי בתחום המובייל: סמארטפון שעושה שימוש בשורה של טכנולוגיות וחומרים חדשים, שיוצרים מסך תצוגה גמיש עד כדי כך שהוא מתקפל. בעוד שסוקרים רבים חלקו עימנו את הפוטנציאל שהם רואים במכשיר, אחרים הדגימו כיצד המכשיר זקוק לשיפורים נוספים, שיבטיחו את חוויית השימוש הטובה ביותר. כדי לבחון לעומק את המשובים שקיבלנו ולהריץ עוד בדיקות, החלטנו לדחות את השקת הגלקסי פולד. אנו מתכוונים להכריז על תאריך חדש להשקה במהלך השבועות הקרובים".

 

סמסונג גלקסי פולד (צילום: סמסונג)
לא אפוי. סמסונג גלקסי פולד(צילום: סמסונג)

 

היצרנית גם הציעה הסברים ראשוניים לתקלות ולשברים, ומסרה כי הממצאים מצביעים על בעיות שנוגעות לציר העליון והתחתון של המסך המתקפל, וכן כי חומרים המצויים בתוך המכשיר כנראה השפיעו על ביצועי המסך באופן בלתי צפוי. בתגובה לטעות הנפוצה שבקילוף שכבת ההגנה של המסך, שנראית כמו מדבקה שצריך לשלוף, הודיעה סמסונג כי היא תבטיח הדרכה טובה יותר על שימוש במכשיר ועל התחזוק השוטף שלו.

 

הגלקסי פולד של סמסונג הוכרז באירוע העשור של היצרנית לפני כחודשיים, לצד סדרת מכשירי גלקסי S10 החדשה, ועורר תשומת לב עולמית. ההכרזה ההיא סימלה עבור סמסונג ניצחון ראשון בדרך לחדשנות בתחום המובייל, כשיצרניות אחרות נושפות בעורפה ומבטיחות טלפונים מתקפלים משלהן - בהן וואווי ושיאומי. המכשיר של סמסונג הצליח להפתיע אז לא רק משום שהגיע ראשון לכאורה לקו הסיום, אלא בעיקר כי סמסונג נראתה אז בטוחה מאוד בבשלות שלו: בתוך חודשיים בלבד הוא אמור היה להגיע למדפים, עם תג מחיר מפוצץ של כמעט 2,000 דולר, ועם זמינות ברחבי העולם - כן, גם בישראל. זאת למרות שבאירוע ההכרזה עצמו - ובשונה מהרגיל, לא ניתנה לעיתונאים הזדמנות לחוות את המכשיר מקרוב.

 

 

העובדה שבאירוע ההכרזה סמסונג הציגה את המכשיר רק מרחוק על במה ענקית, ולא איפשרה לאף אחד להתקרב אליו מספיק - אותתה כבר אז שיכול להיות שהענקית הזדרזה מדי להפיק אירוע נוצץ ולפזר הבטחות שלא תוכל לקיים. התחושה הזו גברה במהלך השבועיים האחרונים, כש-12 יחידות ראשונות של הגלקסי פולד נמסרו לסקירה לעיתונאי טכנולוגיה - ונתח גדול מהם הוחזרו לחברה לאחר שהתגלו תקלות, סדקים ושברים.

 

לסמסונג יש היסטוריה לא פשוטה עם השקות מוקדמות מדי: ב-2016 השיקה היצרנית את הגלקסי נוט 7, סמארטפון הדגל היוקרתי שלה, וחודש אחרי כבר התקבלו למעלה מ-30 תלונות על סוללות מתלקחות. לאחר שהתלקח בתוך מטוס ובעודו כבוי, יצא גם נוהל מיוחד על שם סמסונג בשדות תעופה ברחבי העולם, לפיו אסור לעלות עם הסמארטפון לטיסות. המכירות הופסקו, אבל המכה של סמסונג התבררה כקשה עוד יותר, כאשר תחקירים הראו שבחברה ידעו על הבעיה המבנית בחומרה, אולם החליטו שההצגה, ובמקרה הזה - ההשקה, חייבת להימשך.

 

באופן די מדהים, סמסונג הצליחה להתאושש מפרשת הנוט המתפוצץ, ולהמשיך להוביל את טבלאות המכירות ופילוחי השוק גם בשנים הבאות. נכון, מסך שנשבר במקום להתקפל הוא לא בדיוק סכנת חיים מיידית כמו סוללה שמתלקחת, אבל אין ספק שהענקית הקוריאנית ממש לא מעוניינת בפרשה דומה שתוביל לריקול עולמי של מכשירים. בייחוד כשהגלקסי פולד אמור להכתיב את הקווים החדשניים בשוק שכבר שנים סובל מקיפאון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סמסונג
סמסונג גלקסי פולד
צילום: סמסונג
מומלצים