שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בדרך: מגדל של 45 קומות ברחוב אבן גבירול בתל אביב
  לאחר שלא הגיעו להסכמות ביניהם, פסק בית המשפט כי בעלי מגרש במתחם סומייל המיועד למגדל עם 174 דירות - ימכרו את השטח
  הסכסוך הסתיים: בית המשפט פסק כי מגרש בתל אביב במתחם סומייל, בין הרחובות ז'בוטינסקי, אבן גבירול, ארלוזורוב ובן סרוק, ייצא למכרז ויימכר לכל המרבה במחיר.

   

  המחירים רוסנו, אבל מעט דירות אוכלסו: "מחיר למשתכן" - סיכום ביניים

  מקור המימון המפתיע לשימור הטבע: עליית מחירי הדיור

  זינוק במכירת דירות חדשות ב-3 החודשים האחרונים: הרצליה ורעננה בראש

   

  בשטח צפוי להיבנות מגדל בן 174 דירות ב-45 קומות. הפסיקה של בית משפט השלום תל אביב ניתנה בעקבות תביעה לפירוק שיתוף שהגישו בעלי זכויות בקרקע, ובהם אפריקה ישראל, באמצעות עורכי הדין שמואל שוב, הילה לביא-יתים ואלון קריביצקי ממשרד שוב ושות'. התביעה הוגשה לפני שנתיים, לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות על חלוקת הזכויות ביניהם. שוויו המוערך של המגרש כ-300 מיליון שקל.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

  שכונת סומייל שנושקת לרחוב אבן גבירול ב תל אביב (צילום: תומי הרפז)
  שכונת סומייל שנושקת לרחוב אבן גבירול בתל אביב(צילום: תומי הרפז)
   

  תוכנית המתאר למתחם סומייל, שאושרה לפני 14 שנה, מחלקת אותו לכמה מגרשים ומאפשרת לבנות בהם בניינים בני 45-8 קומות. במגרש שבמחלוקת הוקצו זכויות לבניית המגדל ל-58 בעלי זכויות. תוכנית מפורטת למתחם קיבלה תוקף ב-2015, כך שניתן להגיש כבר עתה בקשה להיתרי בנייה.

   

  בפסק הדין נקבע כי עו"ד בועז רווה ימונה לכונס נכסים של המגרש ויעמיד אותו למכירה. בקשת התובעים כי תינתן להם זכות סירוב ראשונה נדחתה. עם זאת, הם יתמודדו במכרז, ואפשר להעריך בזהירות כי הסיכוי שלהם לזכות בו גבוה מאחר שהם כבר מחזיקים בנתחים במגרש.

   

  תוכנית המתאר למתחם סומייל, הקרוי על שם הכפר הערבי ששכן במקום עד מלחמת העצמאות, אושרה ב-2004 ומשתרעת על 45 דונם. בשנים האחרונות אושרו שתי תוכניות מפורטת, המחלקות את השטח לצפון ולדרום. בכל אחד מהמתחמים ייבנו שני מגדלים ושני בניינים נמוכים של 6-8 קומות. תוכנית נפרדת לקרקעות במתחם בבעלות הוואקף המוסלמי מאפשרת הקמת מגדל מגורים נוסף בן 24 קומות.

   

   

  בסך הכל במתחם פוטנציאל לבניית כאלף דירות, 18 אלף מ"ר שטחי מסחר וכ-15 אלף מ"ר בנוי שטחי ציבור. גם עיריית תל אביב היא אחת מבעלי הזכויות, ומתכננת להקים במקום את בניין העירייה החדש, מגדל בן 20 קומות שיאגד את כלל משרדי העירייה הפזורים כיום בעיר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומי הרפז
  שכונת סומייל רחוב אבן גבירול תל אביב
  צילום: תומי הרפז
  מומלצים