שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בכירים באוצר: השר החדש יהיה חייב לקצץ בתקציב ולהעלות מיסים
  מתיחות בצמרת האוצר עם התחדשות המו"מ הקואליציוני: בכירים במשרד סבורים כי הגירעון שנוצר מחייב קיצוצים מהירים ואולי אף העלאת מיסים, חרף הצהרות שר האוצר כחלון
  חידוש המו"מ הקואליציוני ופגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון העלתה אתמול את מפלס הלחץ במשרד האוצר, עם חזרתם של בכירי המשרד לעבודה אחרי חופשת החג. גורמים במשרד סבורים כי לא יהיה מנוס מביצוע קיצוץ תקציבי גדול ברוב משרדי הממשלה, ולא מן הנמנע שקיצוץ זה ילווה בהעלאת מיסים, בלי קשר לזהות השר שיתמנה שיידרש בראש ובראשונה לטפל באופן מיידי בצמצום הגירעון בתקציב שחרג מהיעד בחודשים האחרונים (3.4% נכון למרץ).

   

  >>לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  כחלון בדרך לליכוד: מגעים מתקדמים בין המפלגות, תיק האוצר יישאר בידו

  באוצר מקווים שהממשלה הנוכחית תצליח למסות את גוגל ופייסבוק

  שר האוצר הכי חברתי או התועמלן מספר אחת? סיכום הקדנציה של משה כחלון

  כלכלה במבחן: אלה האתגרים הכלכליים שעומדים בפני הממשלה החדשה

   

  המתיחות בצמרת האוצר החלה עוד לפני החג, לאחר שנפוצו ידיעות כאילו שר האוצר, משה כחלון, מבקש לפטר את ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, על רקע אי הסכמות בנושאים שונים, אולם בסביבתו של שר האוצר הוכחש שיש לו כוונה כזאת.

   

  שי באב
  שי באב"ד, מנכ"ל האוצר; משה כחלון, שר האוצר; ושאול מרידור, ראש אגף התקציבים. מתיחות בצמרת(צילום: יואב דודקביץ, אוראל כהן, אלכס קולומויסקי)

  אי בהירות קיימת לגבי מנכ"ל האוצר שי באב"ד שעדיין לא הודיע רשמית אם בכוונתו להישאר בתפקיד, גם לאחר מינוי שר האוצר הבא, ובמשרד אומרים, כי באב"ד, המקורב מאד לשר כחלון, ממתין לראות מי ימונה לתפקיד השר.

   

  "אינו מתכוון להעלות מיסים"

  באשר לצמצום הגירעון, בכירים באוצר אמרו בימים האחרונים כי אי אפשר יהיה לנהל את תקציב המדינה "באופן שקול

  ואחראי" אם בתוך שבועות ספורים מיום הקמת הממשלה החדשה לא יטופל הגירעון התקציבי הגדול שנוצר הן מצמצום בהכנסות ממיסים לעומת התחזיות בעת גיבוש תקציב המדינה הדו שנתי שכלל את שנת 2019, והן מהעלייה החריגה בהוצאות הממשלה בחודשים האחרונים, בלי שאפשר היה לטפל בכך ערב הבחירות לכנסת.

   

  ככל הידוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בניהול אחראי של התקציב, כלומר בצורך לבצע בו קיצוצים והתאמות הנדרשות לצמצום הגירעון.

   

  שר האוצר כחלון, הדורש להמשיך בתפקיד בממשלה החדשה, כבר הבהיר לאחרונה כי אינו מתכוון להעלות מיסים, מהלך שהתנגד לו במשך כל ארבע שנות כהונתו כשר האוצר. בעת כהונתו הוא הפחית אף את שיעור המע"מ ב-1%, וכן את שיעורי מס ההכנסה ליחידים ולחברות. כחלון אף ביטל והפחית בהוראות שעה מכסים ומיסי קנייה על אלפי מוצרים במסגרת תוכניות "נטו" למיניהן.

   

  חרף האזהרות בנוגע לגירעון, כחלון דווקא מתכנן הוצאות גדולות נוספות והבטיח כי אם ימשיך בתפקיד, יעלה באופן משמעותי את קצבאות הזקנה ויסבסד עוד את מעונות היום לגיל הרך. "יהיה צורך למצוא מימון לכך", ציין אתמול בכיר באוצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים