שתף קטע נבחר

"חתונת השנאה": ראיות נעלמו, אישום עשוי להתבטל

בדיון שהתקיים בעניינו של אחד הנאשמים בפרשה שבה פעילי ימין קיצוני דקרו את תמונת התינוק שנשרף למוות בפיגוע בכפר דומא, נחשף כי אבד תיק חומרי הזיהוי הפלילי. המשמעות: ייתכן שסעיף אישום החזקת הנשק יימחק. עו"ד בן גביר: "כשרודפים אחרי נוער הגבעות - מחדל רודף מחדל"

 

בדיון שהתקיים בתחילת השבוע (יום א') בעניינו של דניאל פיינר, פעיל ימין מוכר ואחד הנאשמים בפרשת "חתונת השנאה" שאירעה לפני כשלוש שנים, נחשף כי המשטרה איבדה את תיק הזיהוי הפלילי (מז"פ) ובו ראיות. המשמעות: סעיף האישום בגין החזקת הנשק עשוי להתבטל, היות שלא ניתן בשלב זה לקבוע אם מדובר בכלי נשק אמיתי או בצעצוע - כפי שטוען עורך הדין איתמר בן גביר.

 

פרשת "חתונת השנאה" - ידיעות נוספות:

חתונת השנאה: חוגגים ודוקרים תמונה של הפעוט דוואבשה

גם החתן לדין: כתבי אישום בפרשת "חתונת השנאה"

רובים ובקבוק תבערה: הסרטון המלא מ"חתונת השנאה"

מומחה במשטרה: "תיק המז"פ נעלם". דניאל פיינר ()
מומחה במשטרה: "תיק המז"פ נעלם". דניאל פיינר

 

 

פיינר, נזכיר, נאשם יחד עם עוד 12 בני אדם, בהם קטינים, בעבירות הסתה לטרור ואלימות, והחזקת נשק, לאחר שבחגיגות חתונת פעילי ימין קיצוני בירושלים הם נצפו רוקדים עם תמונתו של התינוק עלי דוואבשה, שנשרף למוות בפיגוע הטרור היהודי בכפר דומא, ודוקרים אותה בסכין. כמה מהם אחזו בקבוקי בערה והניפו כלי נשק אוויר. את פיינר ניתן לראות באירוע לבוש בחולצת "כך" ורוקד עם מה שנראה כרובה מסוג M-16.

 

עו
מימיו: עו"ד עדי קידר ועו"ד איתמר בן גביר(צילום: אבי מועלם)

 

איבוד תיק הזיהוי הפלילי ובו ראיות הנוגעות לכלי הנשק התגלה כאמור במהלך דיון שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים. עו"ד בן גביר הבחין כי חסרים חומרים ושאל את המומחה מטעם המשטרה: "איפה הבדיקה של החומר?". המומחה השיב כי תיק המז"פ לא נמצא בארכיון. "מה זאת אומרת, הוא נעלם?", שאל בן גביר. "אין לי תשובה", השיב המומחה. בן גביר שאל: "איך הוא יכול להיעלם? הוא אמור להיות במטה הארצי". המומחה השיב כי הוא אינו יודע, וסיפר שהוא יצא לפנסיה לפני שנים. בן גביר שאל אותו האם ניסה לחפש את התיק, והמומחה השיב: "אני לא יכול להיכנס לשם".

 

בן גביר שאל האם הוא העביר לפרקליטות את המידע אודות איבוד החומרים, והמומחה ענה כי "הייתה לנו תקווה עד היום (יום הדיון, א.ב.ק) שהם יימצאו. בבוקר אמרו שחיפשו ולא מצאו, אמרו שאם ימצאו יתקשרו אליי". בן גביר הוסיף: "אני מסתכל על הצילומים, כאזרח מן השורה, ולא יכול לדעת האם הנשק שמופיע בהם אמיתי או לא". על כך ענה המומחה - "גם אני לא יודע".

 

עו"ד בן גביר מסר בתגובה לדברים: "כשמגישים כתב אישום מתוך מוטיבציה של רדיפה נגד נוער הגבעות, לא פלא שמחדל רודף מחדל. המשטרה מציגה בתיק שורה ארוכה של מחדלים, וכל אחד עולה בחומרתו על השני. זנחו את שרשרת המוצג, איבדו את הקלטות המקוריות, ועכשיו את תיק המז"פ. לטעמי זו התנהלות שמוכיחה כי כתב האישום הוגש מטעמים של רדיפה וטוב יעשו בפרקליטות אם יפסיקו להתנהל בצורה מפלה נגד נוער הגבעות".

 

עורכי הדין אביחי חג'בי, דוד הלוי, משה פולסקי, עדי קידר ואיציק בם מטעם ארגון חוננו, מייצגים אף הם חלק מהמעורבים בפרשה. עו"ד קידר מסר: "פעם נוספת אנו נתקלים במחדליה הקשים והקיצוניים של התביעה בניהול תיק "חתונת השנאה". המדינה ראתה חשיבות בהגשת כתב אישום מופרך ומפלה מיסודו ובניסיון להרשיע נאשמים חפים מפשע, שחדרו לפרטיותם, ונכנסו לחתונה שהיא אירוע פרטי. אנו נתקלים פעם אחר פעם בראיות משמעותיות שנעלמו ונאבדו. נמשיך להילחם על חפותם הברורה של הנאשמים, ולהצביע על מחדלי התביעה והרצון להרשעת הנאשמים בכל מחיר".

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "במסגרת עדות של מומחה מז"פ, מסר העד - שבינתיים פרש לגמלאות - כי פנה למעבדה בבקשה לקבלת תיק העבודה שלו, ונמסר לו כי התיק לא אותר. יובהר כי לא מדובר בחוות הדעת עצמה, או בתצלומים שעליהם מתבססת חוות הדעת, אלא בתיק העבודה הפנימי של המומחה. הסנגורים עצמם לא ביקשו לקבל תיק זה, והתיק הפנימי עליו מדובר איננו מוגדר כחומר חקירה ולכן ממילא לא הועבר לפרקליטות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים